Connect with us

Prvá motorka

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Prvá motorka

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #97359
    Martina
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň. Rada by som sa poinformovala a popýtala skúsenejších čo už majú dáke tie kilometre najazdené. Som úplný nováčik, jazdiť som jazdila len ako spolujazdec posledné 2roky, alebo pri starkej len na pionieri. Takže chcela by som sa opýtať, akú motorku na začiatok? rozmýšľala som nad Hondou 125 alebo niečo podobné. Mám 160 a váhu okolo 50kg. (bola by som vďačná keby ste si komentáre ohľadom rozmyslenia si či chcem vôbec jazdiť a podobne nechali pre seba) chcem sa len poradiť že čo by bolo najlepšie.

    #97363
    VANUCCI
    Účastník (Participant)

    Ahoj Martinka!
    Čítam čo je tu nové a vidím Tvoj príspevok.
    V tomto Ti ja asi neporadím, čo na začiatok pre Teba by bolo vhodné, ja som troška inde, pohlavie, vek atď.
    No len ti chcem povedať, že ak si pevne rozhodnutá jazdiť, nedaj sa odradiť, je to nádherá, niečo ako keď sa povedalo, že najkrajší pohľad na svet je z konského sedla, tak je to aj zo sedla motorky.
    No a ešte ak by sa tu našiel nejaký blbeček, ktorých je aj tu dosť, tak si ho nevšímaj a vyber si len to, čo ti pasuje a čím ti chce niekto poradiť a pomôcť.
      😎  🙂  👍

    #97365
    apa
    Účastník (Participant)

    Gutenaabend,

    ber čo sa ti páči. ani jednou 125-kou nič nepokazíš, naučíš sa na nej a za chvíľu aj tak vymeníš za čosi väčšie.

    #97367
    satanokky
    Účastník (Participant)

    Otazkou je aké vodičské oprávnenie máš Martina. Ak máš čisté A-čko tak možno by nebolo odveci porozmýšlať nad niečím ako jazdená Suzuki GS500 E. Ak máš nejakú pomocnú ruku na kúpu a servis tak by to nemusela byť zlá voľba.
    Ak ale chceš niečo nové tak ozaj hocijaká 125-ka z japonskej štvorky na jednu-dve sezóny bude dobrá voľba. Naučíš sa nanej, prídeš nato akým smerom chceš ísť ďalej a potom kúpiš niečo čo ti bude vyhovovať aj na dlhšiu dobu.

    #97369
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    No ano, vodičský máš na aké motorky?
    A potom účel: do práce, turistika, terén, okruh, či univerzál?

    Keby moja dcéra chcela jazdiť na moto, pre začiatok by som jej bez váhania kúpil Kawasaki Ninju 250. Ale chvalabohu motorku nechce… 😈 
    Keby, tak sú aj škrtené verzie.

    Prítulná, nezákerná mašinka, avšak  s dostatočnou dynamikou aj pre dnešnú divočinu.
    Vlastnosti výborné, ťažisko ideálne, váhu fakt necítiť, aj neskôr, po nadobudnutí skúseností  bude stíhať, v nejakej miešanej (čopráckej) skupine určite. A nežere to pritom „nič“…
    Naša Monča Catmanová (geriatrici ju určite poznajú) nás so satkastickým úsmevom predbiehala na diaľnici pri 155-160 km/h (samozrejme na nemeckej… 😁  ).

    #97371
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Malá Ninja test

    #97373
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Pardon.
    Nejde mi vložiť link testu, asi preto, lebo je od konkurencie… 😁

    #97374
    lacika312
    Účastník (Participant)

    No áno, ty musíš vedieť čo sa ti páči, ale treba začať od začiatku Hondička 125cm, bude určite dobrá voľba… 😁

    #97377
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Najhorsie co sa moze stat je skoncit v garazi s motorkou  ktora sa pacila niekomu inemu kup si co chces a hlavne z coho dociahnes na zem obsah motora ries podla skupiny VP a hlavne maximalny inak su to vyhodene peniaze

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri