Connect with us

R 1100GS 400.000 mil (643tkm)

Domov Diskusné Fóra Kaviareň R 1100GS 400.000 mil (643tkm)

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #82749
    raptor
    Účastník (Participant)

    Original diskusia tu [linka]

    pikosky rv 1995

    povodny motor, menene tesnenia pod hlavou, ventily, struny, tesnenia su original

    prevodovka – vymenene vsetky tesnenia pri 200tisic milach

    spojka – menena raz

    palivove cerpadlo – original

    tesnenie kardanu sa vyserie pri kazdych 40-50

    hallove senzory menene kazde dva tri roky

    brzdy – stale original ale uz treba vymenit lebo kotuce su tenke

    pneumatiky – spotrebu som prestal pocitat pred rokmi

    nic sa mu nejak extra special nekazilo, dufa ze ho zoberie do juznej ameriky na buduci rok

    po demontazi hlav ked siel menit voditka rozvodovych retazi bol prekvapeny aky cisty bol motor vo vnutri, vyzeral ako cistonovy. olej Mobil 1 15w50 menil kazdych 5000 mil a olej v prevodovke a v kardane kazdych 10000 mil (aka nahodicka, ja menim pri 7tisickm a prevodovy po 14tkm)

    ventily kontroluje kazdych 10tisic mil, a zistil ze sa rozstelovavaju len minimalne

    tajomstvo takeho vykonu?

    Ako sa uz vyjadril, staci jazdit na tej motorke, nepotrebuje ju hyckat ale nesnazi sa jazdit v cervenom poli, prdka si 80-90 mil a jeho priemerka je 75 mil/h, snazi sa preradovat pri 5 az 6 tisic otackach (zaujimave..)

    jazdi kazdy den a vacsinu mil urobil dochadzanim do prace, ak moze tak ide jazdit do mexina aby znovuobjavil vidiek, vo februari bol s kamosmi v Paname, presiel 3/4 USA, je stastny ze ma pracu ktora mu umoznuje dobijat sa vyletom na motorke. Nikdy nemal sam seba za "zeleznu rit" ale tie mile tam skratka naskakali

    ku koncu toho dlheho vlakna ktore vzniklo v roku 2007 som sa docital ze motorka uz ma 450.000 mil – 724 tisic km…

    v tomto vlakne vobec nejde o znacku motocykla, urcite by sa dali najst motorky inych znaciek ktore podali rovnaky vykon (pocul som o 400k afrikach atd).. na Slovensku by sa to GS predavalo zo "40tisic km po starom dedkovi"

    #82750
    MartineR
    Účastník (Participant)

    … nikdy nepadnutá, turisticky jazdená, padnutá len v garáži zo stojana na babkin matrac …

    #82751
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    Ja som niekde cital aj o LC8 cez 100 000 milles a dokonca nemenil ani palivove cerpadlo 😁.

    ja mam na mojej zatal 15 000 mill jebla mi len zo stojana lebo tak naprd umiesneny stojan som este nevidel 🙂

    3 zadne gumy su vcudu 2 predne. olej kazdych 3000 milles uz je asi cas aj na novu retaz. Ventili nebolo potrebne stelovat (kontrolovane 11 000 milles)medzerky boli zatal dobre.

    Len k tej jeho priemernej rychlosti taka blbost ze az.

    Som siel na vylet do colorada s triumphom zsa jeden den 2 pokuty za rychlost a to som siel 78 a 82 po dialnici! tu su chlupaty uplne vsade a nemylosrdny! na dialnici je tu maximalka 70 vynimocne 75. ak si to prdka 80 90 dam ruku do ohna ze behom 2 hodin je na krajnici a za nim blikajuci fesak! 🙂

    400 000 milleds je neuveritelne mnozstvo ale ako sa hovori ked sa daco udrzuje ono to potom funguje gratulujem mu 😈

    #82752
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Trochu poopravim vetu "tesnenie kardanu sa vyserie pri kazdych 40-50", tu v skutocnosti spomina "pivot bearings" co su loziska, nie tesnenia. Koresponduje to s tym, co som pocul uz aj od inych GS-akov, ze lozisko ramena kardanu odchadza v pravidelnych intervaloch. Ked sa to stane, tak to znamena koniec cesty ak nemas so sebou nahradne lozisko a potrebne naradie, alebo blizky servis do ktoreho sa dostanes len na odtahovke. Zarazilo ma, ze spojku menil az pri 200 tisic milach (320 tkm) 😶 To ta sucha spojka vydrzi viac ako spojka v olejovom kupeli? Kolko ma sancu vydrzat klasicka mokra spojka?

    Inak fantasticke 🙂 Dufam, ze moj stromcek vydrzi aspon polovicu 😕

    #82753
    raptor
    Účastník (Participant)

    Moja chyba, zle som si to precital… dreamer ma samozrejme pravdu

    uff moja motorka bude mat teraz 60tkm.. takze mam ratat ze sa mi to do 5tkm vyserie? 😶 uvidime 😈

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri