Connect with us

Rezanie PLEXI skla

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Rezanie PLEXI skla

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Autor
    Príspevky
  • #71892
    cbr900
    Účastník (Participant)

    Zdravím….chcel by som sa podeliť o skúsenosti s rezaním PLEXI skla… má niekto nejakú skúsenosti ako ho rezať?? Dík 😁

    #71893
    crazyman
    Účastník (Participant)

    pilka na železo a trochu trpezlivost 😉 stačí

    #71894
    cbr900
    Účastník (Participant)

    crazyman nenarobí veľké štrbiny?? čo tak rezač skla (skalper)?

    #71895
    motokocur
    Účastník (Participant)

    OMG

    #71896
    trimer
    Účastník (Participant)

    cbr900: ak to plexi chces na moto, potom ti odporucam radsej lexan. plexi sa teplom deformuje, ultrafialovym ziarenim zltne a v pripade rozbitia ti moze sposobit skaredu ujmu. naviac staci kamienok a praskliny sa ti rozbehnu dokola.

    lexan je na trhu v cirej farbe, ale aj tmavy, zlaty a iny. taktiez moze byt rozne povrchovo upraveny. v pondelok ti poslem linku na firmu v ba, ktora sa lexanom zaobera. lexan sa da za studena ohybat na obycajnej ohybacke, ale da sa tvarovat aj za tepla. obluky sa robia za studena, ak ostanu fixovane k podkladu.

    prave rezem lexan, lebo vyrabam novy kryt na svetla a prednu kapotaz. reze sa pilkou a chladi petrakom.

    #71897
    trimer
    Účastník (Participant)

    inak plexi rez cirkularkou, bude to rovne a nebude poskrabane ak si ho polepis predtym

    #71898
    trimer
    Účastník (Participant)

    este daco: ak nemas cirkularku co sa toci fest rychlo, radsej rez dekupirkou, abo rucene. pomala pila ti rozbije okraje a popraskaju…

    #71899
    Crossbiker
    Účastník (Participant)

    trimer hoď mpotom sem ten link, tiež chcem vyrobiť predný štít z nejakého matrošu. a čo vychádza 1m2 ?

    #71900
    cbr900
    Účastník (Participant)

    all dík všetkým za postrehy…. trimer …môžeš sem hodiť ten link, možno to niekomu ešte pomôže…ja som to vyriešil flexkou…volajte ma Dr. FLEX 😀 , lebo aj podsedlovku som si ňou pomáhal….

    … volal mi Coolerman, tak dal mi kontakt na firmu, ktorá sa zaoberá rezaním plexi pomocou laseru (lejzra), tak potom to sem pridáme…

    …ešteraz dík 😉

    #71901
    Temny
    Účastník (Participant)

    vodnym lucom 😎

    #71902
    trimer
    Účastník (Participant)

    zajtra rano (nedela) budem v praci, tak ten link poslem. chlapik co robi s lexanom mi k lexanu pridal aj cd kde je katalog, moznosti aplikacii a opracovania a pod. takze sa idem vyblaznit. ospieval mi kvalitu lexanu tak ho na masinu naplacam co tam vojde… 😎

    #71903
    FERRARIMEN
    Účastník (Participant)

    Celkom dobre sa to reze aj lupienkovou pilkou

    #71904
    trimer
    Účastník (Participant)

    tekze k tomu lexanu: http://www.tercoplast.sk

    #71905
    reeko
    Účastník (Participant)

    kde sa da kupit plexi sklo? popripade ako sa to kupuje.. ci velke tabule alebo odrezu kolko treba.. diky.. 😉

    popripade ten lexan.. 🙂

    popripade aj s oriantacnymi cenami.. 😛

    #71906
    cbr900
    Účastník (Participant)

    reeko ja som kupoval originál racingové na hondu… to sú drahšie… s inými nemám skúsenosť

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 28 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri