Connect with us

Rezonancia VL 1500

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Rezonancia VL 1500

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66734
    herky
    Účastník (Participant)

    Čaute všetci motorkári. Mám Suzuki 1500 / r. v.2004/, jazdím na nej už druhý rok a nepáči sa mi na nej, že pri vyššej rýchlosti, cca 120km a viac, začne rezonovať celá mašina podo mnou. Ako keby sa celý stroj tak slabo rozkmital. Mašinu som kúpil úplne novú, aj teraz má originál výfuk, a toto som zbadal, až keď som už najazdil cca 2500 km, namontoval som predný plexi štít / Highway – Star /a potom som začal jazdiť rýchlejšie. V Suzuki mi hovorili, že to nie je mašina na také rýchlosti, čo sa mi zdá úplná blbosť, lebo potom načo mi je silná mašina, ak mám jazdiť iba 80 – 100 ou. Potom by mi stačila nejaká kórejská plastika.Už som sa radil s pár motorkármi, ktorý mi hovorili, že je to úplne normálne a mašine nič nie je, ale mne sa to nezdá. Ak máte niekto nejaké skúsenosti s tým, alebo nejakú radu, napíšte, nech sa môžem poučiť.Dosť ma to žere, lebo neviem, či je to normálne, alebo nie a či z toho nemôžu byť prípadne nejaké ďaľšie závady.

    #66735
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    herky skús si vyškúšať či to robí motor alebo podvozok skús ísť takými otáčkami motora na 4 alebo 3 ak to vibruje je to motor. Pozri uloženie motora. Ak to robí podvozok, skontroluj kolesá, hádzavosť,bublina na pneu a podobne, vyváženosť môže tiež robiť svoje.

    #66736
    BlackAlert
    Účastník (Participant)

    Mal som VL15 už dve, jedna v pôvodnom stave a druhá upravené s výfukmi cobra a odobratým detonátorom. VL15 je motorka kde sa musíš naučiť presne triafať do otáčok pri radení. ideš málo-drnčí, ideš moc-drnčí. Mal som ju aj z veľkým origoš štítom, aj bez. To s tým nemá niš spoločné. Ale asi toľko…120km/h je na VL už dosť. Má dosť veľký krúťak, ale je to pomalé.V suzuki ti podľa mňa povedali pravdu. Bohužiaľ ja som VL predal preto, že som na moto chcel chodiť aj ďalej a viac ako 120. Ona pôjde aj 140 a možno aj viac ale je to trápenie. VL 15 nie je motorka na cestovanie väčšou rýchlosťou. Preto som to predal. Je to moto na ukazovanie a pomalé cestovanie. Tak dopohody. Mne chýbala rýchlosť a tak som volil Hondu F6C.

    #66737
    herky
    Účastník (Participant)

    kxbibo

    Skúšal som to už aj tak a podľa mňa to bude motorom, lebo aj keď ide motor na vyššie otáčky na mieste, cítim určitú rezonanciu, len neviem posúdiť či je to to isté ako pri jazde.

    #66738
    herky
    Účastník (Participant)

    BlackAlert

    Ak je pravda, čo píšeš, dosť si ma zarmútil a tuším som sa sklamal aj v tejto mašine a asi budem robiť ako aj ty. Nie som nejaký blázon do rýchlosti, ale občas sa mi zachce vytnúť mu to aj viac ako 140 – 150. Myslel som si, že táto mašina bude na to mať. Bohužiaľ.

    #66739
    yamaxx
    Účastník (Participant)

    Mam Intruder 1400.Bezne chodim 140-150.Obcas 170 a skor mam pocit akoby sa pri vascich rychlostiach tie vibracie charakteristicke pre choppre uplne stratili a isiel som na jogurte 😕

    Ten motor zas az take velke zmeny nema aby mal tak ine vlastnosti.Skor si myslim ze to bude celkovou konstrukciou motorky.

    #66740
    raptor
    Účastník (Participant)

    co ma co traktor chodit viac ako 120 ?? :75:

    #66741
    doctor
    Účastník (Participant)

    Ja mam introsa od roku 2003 tiez som ju kupil novu a ja by som povedal ze ked idem tych 140 mne skor robi vacsi problem odpor vzduchu.Neviem ako ti to vibruje ale mne to az tak neprekaza a ja by som povedal ze tie vybracie nie su az take nebezpecne.Pri 120 podla mna vobec nevibruje.BlackAlert ma pravdu a tiez si myslim ze ak chces s nou cestovat vacsie vzdialenost,musis mat viacej trpezlivosti co vsak mne vobec nevadi lebo ja v pohode vydrzim aj rychlost 90.

    #66742
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    raptor každý dobre vie že vibrujú iba jednovalce 😁 😁 😁

    #66743
    herky
    Účastník (Participant)

    raptor ! Zaspal si dobu? Ty nevieš, že dnešné traktory už nejazdia len 25-kou?

    #66744
    herky
    Účastník (Participant)

    doctor

    Mne robil problém odpor vzduchu len dovtedy, pokým som nenamontoval predný štít. Odvtedy je to fajn.Neviem si predstaviť, ako sa dá príjemne jazdiť 140-150 bez štítu. Nie žeby to boli nebezpečné vibrácie, len je to nepríjemné / aspoň pre mňa /, ale obávam sa len od toho, aby z toho nevznikli nejaké vedľajšie závady.

    #66745
    raptor
    Účastník (Participant)

    herky jasne ze som zaspal dobu, mne sa ocinova 175 jawka zda strasne delo, povedal ze mi ju k birmovke mozno da

    tak sa ucim nabozenstvo 😉

    #66746
    doctor
    Účastník (Participant)

    herky

    ja si myslim ze na intruderovy prijemne pri 140 – 150 jazdit nebudes.Ale ak budem jazdit tak vyskusam taku rychlost a poviem ti ake to bolo.Davno som uz tak rychlo nejazdil tak uz ani neviem ako sa ide tak rychlo.

    #66747
    morbitus
    Účastník (Participant)

    Moja cestovna rychlost ja zvycajne 110-140 a je to uplne v pohode. Ked mam naladu tak fachcim aj 170 a to mam iba 800vku.

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri