Connect with us

Skusenosti so supermoto

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Skusenosti so supermoto

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65648
    yagiza
    Účastník (Participant)

    Kazdy rok vyskusam nieco nove. (co sa tyka motoriek) ti ktori ma poznaju s predchadzajucich zivotov vedia, ze minuly rok som si vyskusala (dost uspesne) off road- bahnenie.

    tento rok jedna z potencionalnych aktivit je „Supermoto“

    chcem sa spytat ludi co maju s touto aktivitou skusenosti, ake rady by mi dali. moja jedina skusenost so supermoto je statie na stupackach a skusanie ako „peruje“ ked je pripevnena k zemi, na vystavisku.

    s cim treba pocitat, a co si natrenovat, aby som nebola totalne lava, ked sa rozhodnem minut 200libier na jednodnovu jedinecnu skusenost.

    Dakujem

    #65649
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Hm ja som supermoto nejazdil, ale jazdil som na kroske po asfalte na zodratých drapákoch skoro na slicky. Aby si človek fakt užil, potrebuje jazdiť poriadne agresívne a mať mašinu v ruke, také brzdenie zo zatočeným motocyklom v šmyku je paráda, ale úplne super je keď človek tú zátačku prešiel viackrát. Keby som mal zbytočné prachy hneď si kúpim cesťácke kolesá na moju Husqvarnu.

    Čo si treba natrénovať: hm hlavne bzrdenie šmykom na zadné koleso ale nie z úplne zablokovaným a to všetko pri náklone mašiny, presné radenie teda ja som to skúšal na KX 125. Podľa mňa to bez najakých pádov nieje možné ani natrénovať, treba poznať hranice svoje a motocykla.

    #65650
    banditak
    Účastník (Participant)

    yagi, ale nejazdi prilis rychlo…😕 na tom supermote…

    [linka]

    #65651
    Pedrito
    Účastník (Participant)

    banditak tak to si fakt nemusel ☹️ ☹️ ☹️

    yagiza no myslím že o gumách Ti hovoriť netreba, silu motorky asi už približne poznáš z minuloročného bahnenia 😉 bude záležať aj od toho či je to prerobený motocross alebo originál stavba supermoto . Na prvý pohľad je to to isté ale rozdiel je v geometrii a na supermote sa dá meniť sklon prenej vidlice podľa druhu trate. Podľa mňa si treba dať pozor na prednú brzdu vie byť pekne ostrá hlavne v nástupoch a je stavaná tak aby nevädla. Tak si myslím že to by mohlo byť asi všetko, prajem ti príjemný zážitok a verím že sa podelíš s dojmami. 🙂 🙂

    #65652
    yagiza
    Účastník (Participant)

    kxbibo diky za rady a aj za obrazky a rady z hovadarne 😉

    banditak nieco podobne na supermoto nehrozi, ale nerobme z poradne morbidaren 😀

    Pedrito diky za rady. moto bude riadne supermoto, a uz bude vsetko nastavene, takze jedine co mi ostane bude riadne ju oplieskat. potom MOZNO hodim clanok. 😉

    napriklad pred bahnenim som dostala dobru radu trenovat statie na stupackach. potrebujem nieco trenovat co sa tyka supermota?

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri