Connect with us

Vodičák na ťažkú motorku v CZ až od 24 rokov?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Vodičák na ťažkú motorku v CZ až od 24 rokov?

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #82150
    VladiB
    Účastník (Participant)

    Ešteže že bývame na Slovensku, 24 rokov to už je asi veľa, toto by nemalo prejsť.

    [linka]

    #82151
    cbr900
    Účastník (Participant)

    VladiB … ja by som to zaviedol aj u nás … čo nehoda, to mladý, neskúsený a na silnom stroji… či moto alebo plechovky…

    #82152
    Dragon
    Účastník (Participant)

    U nás na Slovensku to funguje tak, že v 18-tich dostaneš vodičák na motorku, ktorá musí mať 25 kW, alebo nesmie prevyšovať 0,16 kW/kg. Ale rozšírenie vodičáku funguje tak, že si musíš spraviť znova autoškou (kdežto donedávna stačilo mať iba čestné prehlásenie o vedení takéhoto motocykla počas doby 2. rokov a vodičák vydávali už v 20-tich). Jedná sa len o jednu kondičnú jazdu, čo sa zoznámiš s motorkou a potom musíš spraviť znova testy a jazdu. Ale ja si myslím, že keď človek má odjazdených na motorke 0 km a má povedzme 24 rokov, tak je rovnako tak neskúsený, ako ten, čo má 21. Rozdiel je len v tom, či svoje správanie dokáže prispôsobiť rukoväti plynu, pretože už tu bolo kopec borcov, ktorí mali reči typu že: ,,pred motorkou mám veľký rešpekt" a o dva mesiace sa na nej rozbil za niekoľko 10 000 Skk.

    #82153
    cbr900
    Účastník (Participant)

    Dragon … na slovensku ti také "čestné prehlásenie o odjazdení určitých km" vytlačia 9 z 10tich majiteľov PC … a dokonca aj kľudne spávajú 😁 😁 😁

    #82154
    Dragon
    Účastník (Participant)

    Môžu, pretože ak si dobre čítal, čo som písal, tak takéto niečo už u nás neplatí! 😎

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri