Connect with us

Vyber prvej moto

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Vyber prvej moto

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #96872
    Gobs
    Účastník (Participant)

    Zdravim
    Na zaciatok, som vodicom auta 4 roky a mam najazdene 40000 vsade mozne. Nasledujuce leto si chcemm spravit vodicak na velku moto a zacinam sa sa rozhliadat po strojoch co si by som si mohol dovolit. Mam rozpocet cca 2500€ aj s vybavou. Chcel by som nahaca rocnik asi tak 97-03 no nemam moc prehlad co by bolo pre mna vhodne. Mam 180cm a 70kg, nemam problem otvarat kompoty  😁. asi mojou najvacsou dilemou je ci je vhodne zacat s vacsim objemom, tym myslim 500-600cc nejake svizne moto cca 45kw. Nechcem nic silnejsie, ide mi o vylety vo volnom case, mozno aj dlhsie trate, casom a skusenostami aj vo dvojici. Preto nechcem slabu 125ku ktorej by som v 130km/h na dialnici urval motor z ramu ale zase to nemusi slapat 230 s vetrom o zavod. Chcel by som moto na dlhsiu dobu, aby ma moto po sezone dvoch nezacala omedzovat. Vraj je to o tom co mas v hlave, ak prepinas svoje moznosti zabijes sa na hocicom, to ja nemam v plane, som celkom flegma, nepotreujem pretekat na sturci.  Moc sa nevyznam a neham si poradit od skusenejsich ludi co vedia o com hovoria a ak by bol niekto ochhotny poradit mi nieco na com by som mohol brazdit cesty cz/sk bol by som poteseny.
    Dakujem

    #96878
    Point
    Účastník (Participant)

    Zober bandita .. spolahliva, nenarocna motorka .. pojazdis a casom zistis co od motorky chces.. ktorou cestou sa chces posuvat dalej..

    #96880
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Veľmi vážna téma, chce to zodpovedný prístup, bez smajlíkov.
    Tak trochu obšírnejšie:

    Aby jeden mohol radiť, mal by najprv získať nejaké vstupné info.

    Napríklad:

    Kedy ťi napadlo kúpiť si motorku?
    Koľko máš odjazdené a na čom?
    Odkedy kupuješ moto-časopisy a koľko si prečítal testov?
    Koľko si prečítal z cca 200 tisíc podobných tém na moto-serveroch?

    Ak máš aspoň niečo už prečítané, už asi vieš, že:

    – Najprv sa ozvú, čo začínali na Diaveloch a ešte stále žijú…
    – Potom sa ozvú dedkovia, čo začínali na Pionieroch…
    – Potom sa ozvú majitelia Bavorov a pochytia sa s ostatnými…
    – Potom sa pochytia dedkovia s ostatnými…
    – Potom majitelia čínskych motoriek ti ponúknu kopec svojich jazdeniek…
    – Neskôr sa pochytia skútristi s traktoristami…
    – Polovica prísahá, že nik nemá na Japonca…
    – U dovozcov  je práve po ruke špica, čo už roky nemôžu predať…
    – Európski klasici sa pochytia, že kerá je väčšia olejnička, BMW, Triumph, Guzzi?
    – Američania sa len usmievajú, ale  ty sa dozvieš len, že PánBoh jazdí na Harleyi…
    – Ak budeš v téme naďalej vytrvalo prejavovať svoj záujem, pochytí sa každý s každým…

    Bonus:
    K častej formulácii „ak to máš v hlave usporiadané“ som už párkrát pridal túto skutočnú historku:

    Bývalému kolegovi (inžinier vtedy okolo 30, ženatý + dve deti), čo už to mal v hlave usporiadané, sa páčila moja nová motorka, aj som ho párkrát trochu povozil. Vvypytoval sa, čo by si mal kúpiť aj on.

    – Koľko si toho na moto najazdil?
    – No, tak zatiaľ nič.
    – Biciklovať sa aspoň vieš?
    – Tak jasne, to vie každý.
    – Ale tak najprv skús na nejakej Jawke, 250, 350, v rodine určite niekto takú má.
    – Nemá, nikto nič nemá… Alebo, no tak švagor má Babettu, ale to je asi nič, čo?
    – Tak si sadni aspoň na tú Babettu, ja ti niečo na skúšku potom zoženiem.
    – Vidíš, cez víkend sa povozím na tej Babette.

    V pondelok  prišiel do kanclu s jazvou na čele, škaredo odretou dlaňou a predlaktím:

    – Všetci motorkári sú blbci,  už som sa vracal na tej Babette domov a pri zabáčení do dvora som sa vydrbal na štrku. Motorka je najväčšiap***vina! Čo sa rehocete, vy k***y?
    – No, že čo si teraz kúpiš?
    – No čo asi, ty k***t? Nič, už ma to prešlo…

    #96882
    PetoTT
    Účastník (Participant)

    Banditom nič nepokazíš
    ,určite nechoď ale do 250cm,choď min. do 600cm,velmi rýchlo si totiž zvykneš a budeš predávať,pre nedostatok výkonu.Samozrejme nie do  600vky ktorá ježí 12000 pri 100 koňoch.
    Len ten cenový rozpočet ma trochu straší……aby si sa nesklamal,bude ťažké vybrat spolahlivú motorku s výbavou

    #96884
    PetoTT
    Účastník (Participant)

    A Papi má pravdu,napísal to presne,ak si ešte na motorke nejazdil,
    žiješ Papi ?kedy stretneme ?

    #96885
    Gobs
    Účastník (Participant)

    No tak o moto mi zacala vrtat hlavou uz rok dozadu len mi to zatrhla priatelka. Teraz sa jej jednoducho pytat nebudem, hotova vec. Mozno este pred kupou by som mal moznost pojazdit par km na Duke 390. Rozpocet by som este upravil ked tak, asi je zbytocne teraz setrit na cene aj objeme ked beznou praxou je ze by ma to onedlho tahalo na vacsi stroj.

    #96887
    Peter3P
    Účastník (Participant)

    Pri 180cm ti bude duke 390 maly. Ja mam 179cm a kopal som kolenom pri radeni do nadrze. Testovaci jazdec bol asi liliputansky ind. Nejde o celkove rozmery moto, tie su ok, ale rozsirenie kapotaze okolo nadrze je prilis blizko pri sedacke. Mozno 160cm jazdec s tym nebude mat problem. To je ako ked mas v aute radio s usb portom a piches do toho „malu“ 10cm usb flashku a pri zaradeni 5tky sa tu flashku pokusis rukou ulomit. Tiez je to dizajnovy preslap. Len o tom v z mne neznameho dovodu vsetci novinari vo svojich chvalospevoch na maleho duka mlcia. 690 je uz ale o niecom inom, to je paradna moto, len cenovo uz o dost inde.

    Bicyklovat mozno vies. Mozno nie. Vacsina ludi nevie. Sliapat do pedalov a udrziavat rovnovahu v priamom smere vie takmer kazdy, ale pride ostrejsia zakruta vo vyssej rychlosti a uz hladaju huby v jarku pri ceste. Ja som bol na tom takisto. Akurat na bicykli to vacsinou menej boli. Aj ked zabit sa da aj na bicykli. Naraz do betonovej steny pri 20km/h je vraj smrtelny. Ak ta nechrani deformujuca sa karoseria.

    Aj ked do mna za to „menej informovani“ rypu, nemozem si pomoct a nechem ta nechat sa trapit pripadne si ublizit a musim ti odporucat nastudovat video a najma knihu Twist of the wrist 2. Po troche googlenia najdes aj knihu v ceskom preklade a video s titulkami. Pripadne knihu v cestine by mali predavat na brnenskom okruhu.

    S vyberom moto nepomozem, sam by som potreboval pomoct.

    Ak ta to do jari neprejde, tak odporucam vodicak si rozsirit hned ako zlezie sneh z ciest. Chvilu to trva a ked ho budes robit az cez leto, tak Acko mas na jesen a moto niekedy v zime, alebo na dalsiu jar ako ja. A mozno by bolo dobre si este predtym zohnat vlasntu prilbu, jednak kvoli tomu aby si sa nemusel potit do tej istej co ostatni, plus kvoli velkosti.

    Mozno sa ti aj ked si od ziliny oplati koncom zimy prist sem:
    http://www.incheba.sk/vystavy/motocykel-1.html?page_id=8328
    Sice s uvedenym rozpoctom si tam asi moto nevyberies ale pre inspiraciu a hlavne pre vyber prilby je to mozno dobra prilezitost. Pre vyber prilby este odporucam postup:
    https://www.youtube.com/watch?v=F8v4qzB5HLY

    #96890
    Gobs
    Účastník (Participant)

    Nasiel som si video na ytube a urcite si aj knihu najdem a budem ju luskat… A ta vystava, super dik zzza info, pojdem s fotrikom na vylet

    #96891
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Papi s tým babatistom to pekne napísal.

    Ono aj to nadšenie väčšinou opadne. Keď som kúpil moto, tak som na nej chodil aj na WC. Ale teraz, keď si spomeniem, že treba obliecť dačo poriadne na seba, rukavice, plechovú čiapku, spravím 2km, potom zobliecť, a nazad dtto, tak si rozmyslím, či pôjdem na motorke na rohlíky za roh, alebo na plechu. Keď prší, dá sa jazdiť, ale nie je to zase rozkoš. Ráno je chladno, cez deň zase horúco, podvečer komáre, mušky, v noci tma.

    Plechovky Ti permanentne nedávajú prednosť, ani chodci Ťa nerešpektujú, treba byť v strehu. Kochať sa prírodou a krásnymi ženami sa nedá tak ako z kabrioletu. Na jazde motorkou je aj veľa negatív.

    Neodhováram Ťa, motorka je skvelá vec, ale veľa ľudí to omrzí – s tým rátaj tiež.

    …ale vybrať je ťažko, zistíš čo chceš až po jednej – dvoch sezónach, aký druh motorky…

    Prajem veľa šťastných km

    #96893
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    😁 papi tu par potencionalnym prispievatelom vyrazil motyku z ruky, som sa zasmial…

    za mna fazer liter…osobne som na tom nikdy nesiel, ale sedel som a bol aj nastartovany a bolo to super…

    #96895
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Mas v p**i dristy a videa na Youtube ked das na ne tak si kupis iba model a budes na nan pozerat  kup si co chces Papiho babtista bol totiz slepy lebo nevidel strk a isiel neprimeranou rychlostou ako vetsina motorkarov my motocyklisti jazdime bezpecne a predvidavo  👍

    #96897
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Ano šéfe…

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri