Connect with us

Vykonavacia vyhlaska c. 578/2006 k zakonu c. 725/2004

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Vykonavacia vyhlaska c. 578/2006 k zakonu c. 725/2004

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #70118
    milan3232
    Účastník (Participant)

    S ucinnostou od 01.11.2006 plati vykonavacia vyhlaska c. 578/2006 Z.z. k zakonu c. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevadzky vozidiel v prevadzke na pozemnych komunikaciach. Je to ciastka c. 221/2006 Z.z.

    Jednoducho – uz bude platit to, podla coho maju policajti kontrolovat a pokutovat vodicov.

    Strucny vycuc :

    * Povinna vybava : poistky, ziarovky, zdvihak + kluc na matice + rezerva (nelati pre moto, ale moto musi mat antipich – ak som to spravne pochopil), lekarnicka (jej napln je v prilohe c.1)

    * Reflexna vesta pre motocykle nie je povinna,

    * Specifikuje pojem Technicka nesposobilost,

    * Specifikuje STK a EK – rozsah, lehoty, postup, vybavenie strediska…

    * Specifikuje Originalitu vozidla,

    * Specifikuje cestnu technicku kontrolu,

    * Kontrolu ogiginality,

    * Montaz plynovych zariadeni.

    Udaje cerpane z : [linka]

    Vela zdaru pri studovani.

    #70119
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Dodatok – Vyhlaska neupravuje lapace necistot (zasterky).

    #70120
    cbr900
    Účastník (Participant)

    milan3232 toto som hľadal…dík… 😁

    … taký malý detail…neviem, či ja som debil, ale čo je antipich?? 😟 keby som si slovo rozdelil na dve časti, tak si to viem vydedukovať, ale také myšlienky by do vyhlášky asi nedali 😀 …. aj ked sa o motorkároch hovorí, že sú sukničkári 😀 😁 😁

    #70121
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Antipich – sprej do pneu, ktory ti zalepi mensiu dierku, kadial unika z pneu vzduch. Ak dostanes defekt, vyfucis uplne koleso, naskrutkujes antipich, stlacis ovladac a obsah spreja sa premiestni do pneu, ktoru nafuka. Malo by to aj zacelit defekt s tym, ze mozes pokracovat v jazde napr. po najblizsi servis. Zatial som to nepouzil, ale na moto to so sebou vozim od furt. 😉 Dalsi prostriedok proti defektom je Ultra Seal. Predava ho Vadim, aj o tom viacej vie. Pre istotu to mam v oboch gumach. 😎

    #70122
    cbr900
    Účastník (Participant)

    milan3232 tak ten sprej nosím aj ja, ale názov som nevedel…Antipich…už budem vedieť… dík za vysvetlenie 😁

    #70123
    Sani
    Účastník (Participant)

    Pod slovom antipich tiež chápem niečo iné 😉

    Ale : pri dušových pneumatikách vám skôr pomôže homeopat, než tieto prípravky.

    #70124
    senior
    Účastník (Participant)

    Z toho mi vychádza, že mot. vozidlá kategórie L3e (čo je veľká väčšina moto) musia mať poistky, žiarovky a náradie na výmenu, motolekárničku. Antipich? Neviem. Lehoty 1. TK po 4 rokoch, potom každé 2 roky. EK: vozidlá kat. M1 (dvojtakty) a kat. L nepodliehajú pravidelnej EK. §104: Pravidelnej TK podlieha prvýkrát vozidlo kat. L1e, L2e počnúc 1. 7. 2007. Olivo, priprav si Babetu na TK! 😀

    #70125
    cbr900
    Účastník (Participant)

    senior … s Babetou na TK ?? a to ju mám tam tlačiť 😀 ?? tí somári nakoniec vymyslia, že ešte aj minibike (čo nie je určený pre cestnú komunikáciu) bude musieť ísť na TK 😟 😀 😁

    #70126
    senior
    Účastník (Participant)

    cbr900 😀 ano, a ešte ju budeš musieť označiť tabuľkou pre pomalé vozidlá (!) 😁

    možno aj s bicyklami budeme chodiť na TK a poniektorí aj na emisnú kontrolu (po fazuľovici) 😀

    #70127
    yagiza
    Účastník (Participant)

    vidim ze buduci rok sa slovensku vyhnem… 😟

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri