Connect with us

Xenony

Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Autor
    Príspevky
  • #81467
    geegee
    Účastník (Participant)

    Caute chcel by som si namontovat xenony na skuter ale mam tam taký problem ze je tam nejaký blba koncovka ziarovky – patica – S2 alebo nieco podobne a take xenony neexistuje

    nevedeli by ste mi nejak poradit je to na keeway f-act

    #81468
    MartineR
    Účastník (Participant)

    kuzelinko cisto teoreticky : ak mas 55W halogen a vymenis ho za 35W xenon, klesne ti spotreba z baterky o 20 Wh. o tychto 20W (+nejake drobne percento koli ucinnosti) musi potom menej dobijat alternator, ktory je ziveny z motora. teda vlastne setris cca 20W, ci je 0,02kW (0,027hp) z vykonu motora. Cisto teoreticky, ak mas kývaja s vykonom cca 1kW, setris vlastne cca 2% vykonu a ekvivalentne k tomu aj palivo. Kedze kývaja nemas, moze ti to byt uplne jedno 😉

    geegee konektor sa da odstrihnut a vymenit za iny. no predpokladam, ze nemas halogen, ale nejaku klasicku ziarovku (najjednoduchsie spoznas, ze banka ziarovky nie je tuba, ale skor ma gulaty tvar) a namiesto nej xenon nedas. pokial viem, vyrabaju sa len konverzne sady namiesto halogenov, cize H1, H2, H3, H4, … Tiez by som asi nechcel vidiet, co by robil xenon pri kolisajucom napati.

    #81469
    kuzelinko
    Účastník (Participant)

    MartineR no ak som odchadzal este vecer pred nehodou tak som vam hovorila ze dal som bi-xenon na moju Malu. ja som mal tiez povodne tu bankovu ziarovku ale len 35w ! kupil osm novu masku s H4 super…. namontovali sme xenona a on ma 35w taze super… vsetko svietilo jazdil som ako vo dne. po 2 dnoch a 300km mi zacal xenon blikat a vypinat sa. A ni sterter uz nechcel tocit. musel som len nakopovat. ono to malo vyssiu spotrebu ako 35w ta mi vystavilo celkom baterku. a ani domov som sa vecer nevedel dostat iba po tme a aj to zacalo svetlo vypadavat ked som bol 4metre za policajnym autom 😁. ale niekde som vydel kit co ti spoji 2 cievky do kopy a tak alternator doda viac energie. preto nech da pozor na tom skutrovi lebo ked tam ma 35w tak moze na hida rovno zabudnut

    #81470
    SBstano
    Účastník (Participant)

    Ja som mal na svojej SUZE gsx-r 600 a mozem len odporucat, aj jazdis v noci tak sup do kosika.Montaz je banalna musi to zvladnut kazdy kto len trosku tomu rozumie

Zobrazujú sa 4 príspevky - 16 až 19 (z celkového počtu 19)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri