Connect with us

Zadna brzda na volant

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Zadna brzda na volant

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #77423
    cbr1
    Účastník (Participant)

    Ahojte,chcem namontovat zadnu brzdu na lavu stranu volantu(ku spojke) na mojej KTM supermoto.brzdu a hadicku mam.chcel som to tak urobit,ze z brzdy od volantu a od zad.brzdy, jednoducho napojit hadicky na hlavny piestik zad.brzdy.lebo nechcem dozadu ku kotucu este jeden brzdovy strmen navarovat.ale zevraj takto napojit hadicky to nebude fungovat,ze treba nejaky spätny ventil……mozte mi poradit jak by sa to dalo najjednoduchsie urobit?

    #77424
    marcello
    Účastník (Participant)

    No pokiaľ chceš mať zachovanú aj funkciu nožného brzdenia tak ti tam bude treba tie spätné ventily asi dva aby si brzdením, či už ručným alebo nožným, tlačil kvapalinu len do strmeňa nie to toho druhého ovládacieho okruhu, trebárs z ručnej do nožnej a naopak..

    PS: ty máš na motorke volant?? daj si tam riaditka, z volantom to ide strašne nafigu, uvidíš 🙄 …nemáš za čo…

    #77425
    cbr1
    Účastník (Participant)

    Marcello,tie ventily zozeniem v moto obchode alebo……?musim jeden ventil namontovat na brzdu na riaditkach a druhy na piestik zadnej brzdy?ano tak mi bolo povedane, ze budem vytlacat brz.kvapalinu vsade,len nie do strmena.s tym volantom som sa sekol,pisal som to neskoro vece 😶 r………zatial dik…

    #77426
    malymirec
    Účastník (Participant)

    Cbr1: to budes mat na jazdu pozadnom?

    dobry napad, tusim troy corser to tak ma 🙂

    #77427
    marcello
    Účastník (Participant)

    Hmm..nezháňal som nikdy spätné ventily tak neviem ale hľadal by som to v takých kadejakých traktorových autotechnách a podobných predajniach kde sa zaujímajú aj o hydraulické čačky mačky akými sú aj spätné ventily… ručná páka, ventil, piestik, nožná páka ventil piestik – tak by to malo byť len daj bacha aby si nedal tie ventily naopak..to sa potom očami nedobrzdíííš 😎

    #77428
    cbr1
    Účastník (Participant)

    Malymirec dik za pomoc,ked uz tak,tak si mozes pozriet moje video na YOUTUBE.COM pod KTMDOCTOR (spolu sa to pise)a potom pochopis preco to potrebujem 😁

    #77429
    cbr1
    Účastník (Participant)

    Dik marcello,pomohol si mi 🙂

    #77430
    malymirec
    Účastník (Participant)

    Tesim sa na videjko po prestavbe 😈

    #77431
    masiv
    Účastník (Participant)

    Ak dáš do každého okruhu spätný ventil, ako chceš vyriešiť rozťažnosť kvapaliny ked sa zahreje v strmeni ??? Systém ktorý navrhuješ nebude fungovať, zostane to zabrzdené. 😕

    #77432
    marcello
    Účastník (Participant)

    A sakra masiv má pravdu…treba to vyriešiť asi nejakým druhým przdovým okruhom alebo napríklad trojpiestikovým strmeňom…dva piestiky na nohu a jeden na ruku

    #77433
    cbr1
    Účastník (Participant)

    Najlepsie asi bude ked dozadu namontujem este jeden strmen. 😕 dik chlapci

    #77434
    masiv
    Účastník (Participant)

    Nedávaj tam 2 strmene, zbytočné problémy s úchytom. Lepšie ked dáš strmen z DUALu, mal by mať 2 oddelené komory ,2 vstupy-všetko máš vyriešené.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri