Connect with us

Zváranie podsedlovky

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Zváranie podsedlovky

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #67180
    cbr900
    Účastník (Participant)

    Zdravím mládež Gotvaldova….

    potreboval by som sa poradiť…kamoš chce prispôsobiť podsedlovku a potrebuje ju zúžiť….zvárali ste už niekedy podsedlovku?? je to nejaká zliatina…. konkrétne sa jedná HONDA CBR 600 F ročník 93

    Dík za postrehy

    #67181
    yagiza
    Účastník (Participant)

    mam tusaka ze kamo robi neciste veci a ze dava dve moto dokopy…. 😕

    #67182
    motokocur
    Účastník (Participant)

    yagiza No comment

    #67183
    motokocur
    Účastník (Participant)

    cbr900 Pravdepodobne je to hliník,nájdi si tipka ktorý zvára bežne hliník ale nech si dá natom záležať,pretože podsedlovka je dosť doležitá.Cus

    #67184
    cbr900
    Účastník (Participant)

    yagiza….máš pravdu…robí si prestavbu…pôvodom je to cbr 600 F ročník 93 ale podsedlovku dáva z R1 ročník 05… chce si ju zmodernizovať 😁 …práve preto, ju potrebuje trochu zúžiť…

    motokocur…to že to nie je hliník…hliník začali dávať pozdejšie…toto je dáka zliatina…

    #67185
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Zliatina by sa mala zliatinovou elektrodou, to som Ti asi moc neporadil, ale niektore zliatiny sa daju zvarovat wolframovou elektrodou v ochrannej atmosfere argonu s pridavnym materialom antikora – no a to je metoda ktora je dnes uz dost rozsirena , treba sa len pozriet po dobrom zvaracovi v Tvojom okoli.

    #67186
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    tlmic nemýl si liatinu so zliatinou ak sa jedná o zliatinu hliníka je použiť prídavný materiál taký istý ako chceme zvárať napríklad keď chceme zvárať víčko motora použiť víčko z takého motora napríklad poškodené a zvárať to TYGOM dá sa tak zvariť aj zliatina horčíka takým istým spôsobom.

    #67187
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Neviem, mozno trepem sprostosti, ale zivil som sa touto metodou 10 rokov a kazdy den. Napriklad na kroskach sa touto metodou dala zvarit väčšina veci s vynimkou Husgvarny.Je to ale uz par rokov naspät a materialy a pouzitie sa menia. No a ked nam dochadzali napady, tak sme elektrodou na zliatinu /samozrejme je ich vela druhou/ skusali bodnut na material, a co sa nam zdalo ze drzi to sme pouzili. Ale samozrejme ak by pouzil, tak ako hovoris Ty, material ktory je na podsedlovke, tak by mal istotu. Vlastne bude ho mat z tej skratenej, alebo zuzenej podsedlovky.

    #67188
    dusik
    Účastník (Participant)

    cbr900 Ja som mal podobný problém s nádržou, bola prerazená a ani za boha sa ten materiál nedal zvariť. Bola to nejaká po…….ná zliatina tvrdá ako štolverk. Nakoniec to pozváral nejaký maník v Lučenci, ktorý podľa Smugiho zvarí všetko a je v tom veľmi dobrý. Ak by si chcel mohol by som ti na neho zohnať kontakt. Na budúci víkend mám stretnutie so Smugim dojdi aj ty kuknúť na moju mašinu, dám ti vedieť ale pošli mi svoje t.č.

    #67189
    cbr900
    Účastník (Participant)

    tlmic a kxibo…dík za názor…budem mu ho tlmočiť….

    dusík, Teba sa určite ozvem, zatial skús zohnať ten kontakt…vypadá to tak,že sa asi na neho obrátime… tu je moje číslo: 0908 407 130 / 0910 587 831

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri