Connect with us

Spravodajstvo

Nominácie na FIM Award

Publikovaný

on

Medzinárodná motocyklová federácia (FIM alebo aj Fédération Internationale de Motocyclisme) založená v roku 1904, zvoláva nominácie na udelenie cien FIM Award. Prihlásiť sa môžete v nasledujúcich kategóriách:

FIM Fair Play Trophy

Cena FIM Fair Play Trophy má za úlohu zvýšiť povedomie o princípe Fair Play v motocyklovom športe. Cena sa udeľuje jednotlivcom, jazdcom, tímom, klubom, divákom, organizátorom alebo firmám, ktoré sa preukázali silným fair play činom. Cena sa udeľuje desiaty krát. Naposledy ju v roku 2016 získala pretekárka Laia Sanz za to, že sa v jednej dakarskej etape rozhodla zostať pri ťažko zranenom jazdcovi tímu Husqvarna (Pela Renet) a obetovala tak svoje umiestnenie.

FIM Environmental Award

Cena sa udeľuje tomu nominantovi, ktorý sa výrazným spôsobom zaslúžil o ochranu životného prostredia. Cena sa udeľuje od roku 1997 a minulý rok získal cenu okruh Circuit de Barcelona Catalunya.

FIM Road Safety Award

Táto cena má v roku 2017 svoj ôsmy ročník a ako naznačuje názov, tak cena sa udeľuje za činnosť spojenú s bezpečnosťou na cestách. Nakoľko sa jedná o aktivitu FIM, tak je braný ohľad najmä na bezpečnosť spojenú s motocyklami, skútrami a mopedmi. Cenu minulý rok získala Talianska motocyklová federácia (FMI, Federazione Motociclistica Italiana).

FIM Women in Motorcycling Award

Poslednou cenou, na ktorú je možné poslať nomináciu je FIM Women in Motorcycling Award, teda ocenenie venované ženám pohybujúcim sa vo svete motocyklov. Táto cena sa udeľuje po tretí krát a nominovaný môže byť jednotlivec, skupina alebo organizácia, ktorí sa podieľali na pozitívnej prezentácii žien vo svete motocyklov. Cenu v roku 2016 získala Americká motocyklová asociácia (AMA, American Motorcycle Association) za ich kampaň AMA Get Woman Riding Campaign.  

Termín, do kedy je potrebné odovzdať prihlášky na FIM Awards je 31. augusta 2017 a samotné udeľovanie cien prebehne 26. novembra 2017 v meste Andorra la Vella v Andorre.

 http://www.fim-live.com/en/fim/the-federation/2017-fim-awards-help-us-find-the-winners/

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri