Connect with us

Motoporadňa

Ako vybrať správne moto oblečenie? Vyberáme bundu na motorku

Publikovaný

on

Moto oblečenie na motorku

Vybrať si motorku? Easy, veď predsa vieš čo chceš. Aký typ, farbu, použitie a rozpočet. Ale vybrať si to správne oblečenie na motorku? Hm… to je už veda ktorej nie každý rozumie. Preto sme si privolali na pomoc Martyho z motoadv4you aby nám do tejto témy vniesol trocha svetla. Čo trocha, on tam normálne zažal lampu. Dnes sa teda pozrieme v prvej časti na to, ako si na motorku vybrať bundu.

Čo si zistiť vopred pri moto oblečení?

Dve základne veci by si mal vedieť dopredu: aký máš rozpočet a aké bude použitie oblečenia. Rozhodne zabudni na to, že „si len začiatočník a stačí ti niečo lacné“. Také niečo neexistuje a nehoda sa nebude pýtať, koľko si dal za oblečko a či bola tvoja prilba akurát v akcií v miestnom supermarkete na potraviny. Musíš mať to najlepšie čo si vieš dovoliť.

Ďalej si treba uvedomiť že aj kvalitné a drahé oblečenie vieš zničiť v teréne. A taktiež, že nie každý materiál je do terénu vhodný: nemusí správne „dýchať“ ale môže prísť k jeho poškodeniu napríklad keď ho roztrhneš pri páde v malej rýchlosti. Vo videu sa dozvieš čo je to Trilaminát a kedy ho používať a kedy nie.

Koľko stojí oblečenie na motorku?

To je individuálne. Opäť veľmi záleží na spôsobe použitia. Ale skúsení biker ti povie osvedčenú pravdu: nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Kúpiš si radšej postupne 3 low cost bundy alebo na šupu jednu poriadnu? To isté aj pri nohaviciach či prilbe alebo rukaviciach. A nezabúdaj, musíš sa v tom oblečení cítiť príjemne, chrániče ti musia sedieť presne na miestach, kde majú sedieť.

Všetky základné veci o bundách sa dozvieš v najnovšom videu. Príjemné sledovanie!

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri