Connect with us

Podujatia

Spoznali sme, o čom je Ferrari medzi motorkami: Ducati Travel Adventure

Publikovaný

on

Doteraz som nejazdil na Ducati. Áno, môžeš krútiť hlavou, ale všetko je raz po prvýkrát. Slovenské zastúpenie tejto talianskej značky nás pozvalo na víkendovú akciu – Ducati Travel Adventure. Na celý víkend sme sa ocitli medzi milovníkmi tejto značky v komornej a veľmi rodinnej atmosfére v srdci Slovenska. Aké to bolo a prečo by si mal podobné akcie vyhľadávať aj ty?

Komunita na prvom mieste

V prvom rade, ak už nejakú motorku vlastníš a chceš spoznať podobných ľudí, toto je skvelá príležitosť. Nie každý vyrastal v skupine motorkárov, častokrát ľudia nemajú s kým jazdiť či cestovať. Zišli sa tu ľudia, ktorí si prišli len zajazdiť, otestovať nejakú konkrétnu motorku, či si užiť víkend plný jazdenia a hukotu. A že ho za ten víkend bolo.

Spoznali sme hromadu jazdcov, ktorí by svoju Ducati nevymenili za nič na svete. Okrem tých, ktorí by ju vymenili za lepšiu Ducatku. Keď prídeš na túto akciu, seriózne riskuješ, že sa na tie motorky zmotáš tak, že si jednu proste budeš chcieť kúpiť. A ani tých pár tisíc za laďák navyše sa už nebude zdať taký nezmysel.

Stretli sme tu zástupcov importu, mechanikov a ľudí, ktorí s nimi pracujú. Môžeš tak osobne spoznať ľudí, ktorí sa o teba a tvoju motorku budú starať v prípade, že si zvolíš za svoju značku práve Ducati. Odišiel som z tejto akcie s pocitom, že som si tam našiel nových kamarátov, ktorí majú rovnakú vášeň, ako ja. Sú to skvelí a skromní ľudia, s ktorými sa dá hovoriť takmer o hocičom. Dozvedel som sa niektoré veci, ku ktorým by som sa tak ľahko nedostal. Majitelia mi povedali úprimné názory na svoje stroje a aké sú v porovnaní s inými značkami, ktoré mali doteraz.

A inak vedel si, že ak si kúpiš novú Ducati, tak máš v cene 4 roky asistenčných služieb zadarmo? Ak sa ti niečo stane, postarajú sa o tvoju motorku aj tvoje pohodlie zadarmo!

Jazdi v teréne aj na ceste

Táto akcia bola predovšetkým o ľuďoch a spoločnom jazdení. Aj testovacie motorky sme zobrali so sprievodcami do terénu. My sme si vybrali ľahšiu cestu na hotel Kráľova studňa, kam sa môžeš na motorke vydať aj ty. Nie je to žiadny Dakar, ale zážitok je to veľmi pekný. Ide o 14 kilometrovú cestu zo Šturca smerom hore k hotelu. Stačí len zaregistrovať ŠPZ smskou za poplatok 6 EUR. Strieda sa tam kamenistá šotolina s asfaltkou.

Okrem offroadu sme mali k dispozícii aj krásne cesty v okolí Brezna, Hriňovej a Banskej Bystrice. Keďže chalani (aj s babami samozrejme) sídlia v Banskej Štiavnici, tento kraj poznajú, ako vlastné topánky.

Ochutnávka z modelovej rady

Na akcii sme mohli stretnúť motorky od modelu Monster, cez Streetfightery, Diavel, športové Panigale V4, menší Supersport, až po Multistrady s dvomi, aj 4 valcami. Nesmieme zabudnúť ani na DesertX. Najnovšie motorky, ako Multistrada Grand Tourer, RS, či Hypermotard 698 Mono chýbali. Toto musel každý akceptovať, keďže ide momentálne o nedostatkový tovar. Tento článok však nie je primárne o testovaní. My sme vyskúšali modely DesertX, Multistradu V4 Rally, Monster a Scrambler. O dojmoch z jazdy si už pozrite naše video z akcie.

Zhrnutie a dojmy

Máme za sebou skvelý víkend, ktorý sa dá porovnať asi len s novinárskym predstavením v zahraničí. A možno v niečom aj trochu lepší. Skvelé motorky, ktoré patria svojim spracovaním a charizmou k vrcholu toho, čo si môžem kúpiť za peniaze. K tomu výborné jedlo, rodinná atmosféra a spoločný menovateľ – vášeň pre motorky. Hlavne organizačne bola celá akcia pripravená výborne a všetko šlo, švajčiarske hodinky. A k tomu každý dostane na pamiatku fotky, ktoré nájdeš v našej galérii. Pridáš sa budúci rok?

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri