Connect with us

Spravodajstvo

Nové moto-GPS Danew

Publikovaný

on

GPS prístroje určené pre motocykle (napríklad Garmin Zumo či TomTom Rider) sú obvykle veľmi drahé. Na druhú stranu je jasné, že tieto prístroje musia znášať poveternostné vplyvy, ktoré automobilové GPS nikdy nezažijú a mať funkcie, ktoré štandardné turistické GPS nemajú. Cena týchto prístrojov je teda logicky vyššia. Francúzsky výrobca Danew (myslím, že u nás celkom neznámy) sa rozhodol vytvoriť lacnú alternatívu motocyklového GPS a na svete sa tak objavil model E 135 Outdoor. Tento prístroj by mal stáť iba 279,- Eur, čo je bez pochyby veľmi zaujímavá cena.

E 135 Outdoor je vodeodolný (spĺňa normu IPX7, čo znamená, že môže byť ponorený 1 meter pod hladinu vody), má Bluethoot 2.0 pre bezdrôtové pripojenie k hlasovej navigácii a k nemu dostanete rovno držiak na motocykel.

Prístroj je na batérie, ktoré sa dajú ľahko vymeniť a vydržia 8 ? 10 hodín služby. Samozrejmosťou je, že sa prístroj dá pripojiť na elektrický obvod motocykla.

Procesor má označenie Samsung S3C2416 s dvojgigovou pamäťou. Zatiaľ sú dostupné len mapy Európy. O príjem satelitného signálu sa stará overený a rýchli čip SiRF Star III. Navigačný systém je postavený na základe navigátora a máp Navteq.

E 135 Outdoor má 3,5 palcový dotykový displej, ktorý neodráža slnečné lúče a neoslňuje. O tom ako sa displej znáša s rukavicami výrobca nepíše. Rozmery prístroja sú 105 x 82 x 26,5 mm a váha je len 127 gramov. Na výber je v menu 20 jazykov.

Zatiaľ je v ponuke len mapa Európy, ako som už písal, ale časom určite pribudnú ďalšie. Update máp stojí ročne 49,- Eur.

Prístroj teda nie je v ničom prevratný alebo inovatívny, ale je určite zaujímavý svojou cenou. Na trh by sa mal dostať v septembri 2009 a bude sa predávať vo farbách šedá/čierna a zelená/čierna.

Charakteristiky:
– dotykový displej 3,5 palcov, antireflexný povrch
– nepremokavosť IPX7 standard
– odolnosť voči nárazom a vibráciam
– hlasová navigácia cez bluetooth
– digitálny kompas a výškomer
– vymeniteľná batéria
– Micro-SD karta
– pripojiteľný, na ktorýkoľvek typ motocykla

[linka] na stránky Danew (EN)

[linka] na GPS E 135 Outdoor (FR)

Danew E 135 Outdoor

Nové moto-GPS Danew

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. AIR

    22. júna 2009 at 5:48

    No vyzera to ako dobra alternativa predrazenemu Garminu 😉

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri