Connect with us

Podujatia

55. ročník ZLATEJ PRILBY SNP už túto nedeľu

Publikovaný

on

  Leto je stále v plnom prúde, teploty sa šplhajú k maximám v tomto období, a aj napriek tomu sa prázdniny pomaličky, ale isto blížia k svojmu záveru. Už tradične sa poslednú augustovú nedeľu ( 26. 8. 2018) v Žarnovici uskutoční najstaršie motocyklové podujatie na Slovensku – ZLATÁ PRILBA SNP. Tento rok je to už 55. ročník tohto medzinárodného podujatia na plochej dráhe.  

Z hľadiska účasti jazdcov je to tento rok, bohužiaľ, zložitejšie. Minulý rok v termíne Zlatej prilby už poľská liga poznala finálových účastníkov, čo tento rok neplatí a presne v termíne Zlatej prilby sa v Poľsku jazdí liga, čo znamená že množstvo jazdcov z viacerých krajín, ktorí by mohli zasiahnuť aj do bojov v Žarnovici nemôže prísť. Presne tento prípad platí aj pre Martina Vaculíka, ktorý na 55. Zlatej prilbe SNP neprepíše históriu, lebo si plní svoje povinnosti v poľskej lige a bude pomáhať svojmu klubu v čo najlepších výsledkoch. A tak aktuálnu zlatú prilbu si dá na hlavu nový majiteľ, ktorý sa stane minimálne na rok novým víťazom tohto prestížneho slovenského podujatia. Zo slovenských jazdcov sa na štart postavia domáci, mladí žarnovickí jazdci: Mihálik Ján, Pacalaj David, Tomka Michal, Valkovič Jakub.

Začiatok tohto populárneho plochodrážneho podujatia je naplánovaný na 13:30 hod., kedy sa uskutoční predstavenie štartujúcich jazdcov.  

Kompletnú štartovú listinu a bližšie informácie k podujatiu a k predpredaju lístkov získate na stránkach: Link     


Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri