Connect with us

Spravodajstvo

Battle of the Kings tento rok po tretíkrát

Publikovaný

on

Vyberte kráľa customov Harley-Davidson!

THE BATTLE OF THE KINGS 2017

13 dealerských prestavieb regiónu CEE – 2 prestavby SR – retro aj minimalizmus


3. ročník súťaže dealerských prestavieb Harley-Davidson Battle of the Kings práve štartuje. Tentokrát v regióne strednej a východnej Európy vzniklo v 13 dealerstvách 13 unikátnych customov, na ktorých mechanici H-D demonštrovali svoj nápad, kreativitu, zručnosť aj umenie individualizácie. Všetky súťažné prestavby sú už hotové a je možné za nich hlasovať až do 14. februára na špeciálnej stránke na webe www.harley-davidson.sk. Široká verejnosť tak najprv zvolí 6 najvydarenejších prestavieb, z ktorých následne odborná porota vyberie Kráľa Customov regiónu strednej a východnej Európy, ktorý bude vyhlásený začiatkom marca. Tento rok sa do Battle of the Kings zapojili 2 slovenské dealerstvá, a to Banská Bystrica a Prešov. Ani v aktuálnom ročníku nechýba custom dealerstva H-D Praha, ktoré sa pýši víťazstvami z predošlých dvoch ročníkov. Ako hlasovanie dopadne, bude otázkou nasledujúcich týždňov. 

Obmedzený rozpočet, stanovený termín a výber jedného z troch možných modelov ako „čistého plátna“ pre prestavbu – také boli podmienky 3. ročníka Battle of the Kings. Za všetkými 13 prestavbami tak stoja týždne a mesiace driny, od prvotného hľadania inšpirácie, nápadov, tvorby nákresov, zostavenie tímu, až po samotné úpravy jednotlivých bikov zahrňujúce klempiarske, zváračskej a lakýrnické práce.

Ako je však z jednotlivých prestavieb jasné, stanovený rozpočet ani termín prakticky neznamenal pre mechanikov H-D žiadny limit, a tak opäť vznikli úplne originálne stroje vyjadrujúce osobitý štýl a nápad. „V rámci 3. ročníka Battle of the Kings sme sa opäť dočkali zaujímavých a veľmi inšpiratívnych prestavieb. Teší ma, že sa každý rok stretávame s novými nápadmi, invenciou a spracovaním, ktoré Harley-Davidson a jehodealerov výrazne odlišujú od iných značiek a robia z neho celosvetového lídra v oblasti customizácie strojov na mieru svojim zákazníkom,“ hovorí Martin Heřmanský, Managing Director Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA.

Niektoré dealerstvá sa zamerali predovšetkým na štýl, dizajn a konštrukčné detaily, ktoré ocenia skutoční znalci, inde vznikli úplne nové modely.  


Princip súťaže

Víťaz regionálneho kola Battle of the Kings bude známy už začiatkom marca a následne postúpi do veľkého finále. To bude od predošlých ročníkov výrazne odlišné, uskutoční sa totiž až v novembri na veľtrhu EICMA 2017 v talianskom Miláne. Práve tam sa medzi sebou stretnú národní a regionálni šampióni a zároveň bude vyhlásený a korunovaný celkový víťaz Battle of the Kings 2017.

Hlasovať za svojho favorita v Battle o the Kings 2017 je možné na webe www.harley-davidson.sk, a to až do 14. februára 2017.

Tlačová správa Harley-Davidson

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri