Connect with us

Spravodajstvo

Dainese opúšťa Taliansko, ide do Afriky

Publikovaný

on

Spoločnosť Dainese, špecializujúca sa na výrobu odevov pre motocyklistov, presúva svoju výrobu z domovského Talianska do Severnej Afriky. V dôsledku tohto rozhodnutia stratí v Taliansku prácu viac ako 200 ľudí.

Dainese zatvorí fabriku v Molvene a otvorí novú v Tunisku a to aj napriek miernejšiemu poklesu obratu ako očakávali. Ten síce dosiahol hodnotu 700,000 Eur, no spoločnosť eviduje dlh až 33 miliónov stiahnutie sa z drahšieho Talianska za lacnejšou pracovnou silou preto nie je žiadnym prekvapením. Dainese ale nezabudne na svojich zamestnancov a investuje 2000 Eur na preškolenie každého z nich.

Továreň v Molvene sa preorientuje z výroby na vývoj a výskum produktov pre profesionálnych pretekárov ako Valentina Rossiho, Maxa Biaggiho či Jorgeho Lorenza.

Dainese bolo založené ešte v roku 1972 Linom Dainese, ktorý zaujal miesto prezidenta spoločnosti. K ich významným produktom patrí aj D-air racing airbag, ktorý bol prvý krát testovaný v roku 2007. Ide v podstate o airbag zabudovaný v kombinéze, ktorý chráni motocyklistu pri havárii.

Zdroj: [linka]

Advertisement

5 komentárov

1 komentár

 1. AIR

  23. februára 2010 at 15:46

  No toto sa deje asi vsade, ze lacnejsia pracovna sila vitazi, vidime to aj v nasom okoli, takze….

 2. kxbibo

  23. februára 2010 at 18:35

  AIR tak to áno deje sa to všade, aj keď niektoré firmy zostávajú na Slovensku aj keď majú inde lacnejšiu, pretože na Slovensku sú v celku vzdelaní ľudia a vedia robiť kvalitnú prácu.

 3. RoboNM

  23. februára 2010 at 19:25

  šiť to budú asi z pakoňa a tie pevnejšie racingové z hrocha 🤣 🤣

  neviem, nechcem sa nikoho dotknúť, ale o pracovnej morálke na čiernom kontinente som toho príliš dobrého nepočul 🤐

 4. bacaono

  23. februára 2010 at 20:00

  Ved oni od tade ujdu, ked to zistia 😈 Tak ako VOLVO s vyrobou kamionov z polska 🤣

 5. GhostRider

  27. februára 2010 at 10:43

  Aj tak secko skonci ci v pakistane ako held alebo v tajvane… ta to uz bude ina kvalita vyrobkov… 😁 … skoncia na sekacovych pultoch alebo niekde za akciove ceny 0,99 evri 🤣

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri