Dakar 2009 skončil úspechom Španiela Comu

Záverečnou exhibíciou jazdcov v uliciach Buenos Aires sa včera skončil 31. ročník Rallye Dakar, ktorý sa po prvý krát išiel na juhoamerickom kontinente. O náročnosti tohto ročníka svedčí aj pohľad na výsledkovú listinu, keď zo 217 štartujúcich v kategórii motocyklov sa do cieľa dostalo len 113 jazdcov. Medzi nimi nechýbal ani slovenský jazdec Ivan Jakeš, ktorý nakoniec obsadil celkové 43. miesto. Ivan neustále zrýchľoval a v poslednej 14. etape skončil na vynikajúcom 11. mieste, čo aj bolo jeho najlepšie etapové umiestnenie. Tohtoročným víťazom sa nakoniec stal Španiel Marc Coma (KTM), ktorý viedol celú súťaž už od prvej etapy. Na druhom mieste skončil Francúz Cyril Després (KTM) a na treťom ďalší Francúz David Fretigne (Yamaha). Coma hneď v úvode nasadil latku veľmi vysoko a v prvej etape, ktorú poznamenali problémy favoritov s pneumatikami nadelil Desprésovi až 41 minút a tento náskok si udržiaval až do cieľa.