Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2014: Dnes k najsevernejšiemu bodu Dakaru

Publikovaný

on

Dnešná 9. etapaCalamy do Iquique zavedie jazdcov do najsevernejšieho bodu tohtoročnej súťaže. Jazdci sa okrem toho po prvý krát dostanú k brehom Tichého oceánu. Časť etapy povedie aj pieskovými dunami púšte Atacama. Jazdci si však nevydýchnu počas celého dňa a na záver etapy, presnejšie posledné tri kilometre ich čaká extrémne klesanie s takmer 30% rozdielom v prevýšení na začiatku a konci tohto úseku. Dnešná etapa meria 459 km z ktorých je až 422 km meraným špeciálom.

Na štarte nebude chýbať ani naša dvojica jazdcov, Štefan Svitko sa na trať vydá ako 11. a Ivan Jakeš ako 14. jazdec, teda presne v poradí v akom absolvovali včerajšiu etapu. Najmä včerajší výkon Števa Svitka zaslúži obdiv, pretože celú etapu absolvoval s poškodeným motocyklom, ktorý si poškodil pri páde deň predtým, no  napriek tomu dokázal držať krok s najlepšími jazdcami.

Včerajším etapovým víťazom bol po prvý krát Cyril Despres, ktorý sa posunul o jedno miesto aj v priebežnom poradí (9. miesto), no strata 2:24 hod. na vedúceho Comu je stále priepastná. Coma skončil včera na 2. mieste a s prehľadom si udržiava pohodlný náskok pred svojim najbližším prenasledovateľom Barreda Bortom, ktorý včera skončil na 3. mieste

Viac na: www.dakar.com

Včerajším víťazom sa stal Cyril Despres (Yamaha)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri