Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2014: Skrátený špeciál a penalizácie našich

Publikovaný

on

Včerajšia 5. etapa patrila zatiaľ medzi najnáročnejšie a opäť poriadne premiešala priebežným poradím. Svojím dielom tentokrát prispeli aj samotní organizátori, ktorí okrem toho, že skrátili včerajší špeciál z bezpečnostných dôvodov na polovicu, tak následne niekoľkokrát upravovali konečné výsledky kvôli penalizáciám.

 Žiaľ medzi jazdcami, ktorí boli včera potrestaní hodinovou penalizáciou za vynechanie jedného z kontrolných bodov je aj dvojica našich jazdcov. Števo Svitko, ktorý sa pôvodne objavil na výbornom 8. mieste sa vďaka penalizácii prepadol na 27. miesto a v priebežnom poradí mu patrí 13. miesto s viac ako 2:30 hod. stratou na vedúceho jazdca. Podobný osud postihol aj Ivana Jakeša, ktorý pôvodne figuroval na 14. mieste, no penalizácia ho odsunula až na 31. miesto. V priebežnom poradí klesol na 16. miesto a na vedúceho jazdca stráca už 3:12 hod.

Včerajšok naopak dokonale vyšiel víťazovi etapy, Marcovi Comovi (KTM), ktorý pred štartom včerajšej etapy figuroval na druhom mieste so stratou viac ako tri minúty na vedúceho Barredu, no v cieli sa situácia otočila a svojim súperom sa v priebežnom poradí poriadne vzdialil. Druhý Barreda stráca viac ako 41 min. a tretí Lopez Contardo viac ako 51 min. Doslova priepastný rozdiel 2:23 hod delí od vedúceho jazdca minuloročného víťaza Cyrila Despresa (Yamaha), ktorý si včera vyslúžil hodinovú penalizáciu podobne ako naši jazdci.  

 Viac na: www.dakar.com

Ivan Jakeš sa včera vďaka hodinovej penalizácii ocitol až na 31. mieste (foto: Maragni M.)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri