Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2014: Svitko dnes na siedmom a Jakeš na dvanástom mieste

Publikovaný

on

   Dnes bola na programe rely Dakar 2014 6. etapa SAN MIGUEL DE TUCUMAN – SALTA a našim jazdcom sa po včerajšej hodinovej penalizácii opäť darilo. Štefan Svitko figuruje v dnešných výsledkoch na krásnom 7. Mieste a Ivan Jakeš na mieste 12. V priebežnom poradí sa obaja posunuli o jednu pozíciu, Štefan je na 12. a Ivan na 15. mieste.  

Víťazom poslednej etapy pred sobotňajším voľnom sa stal Alain Duclos (Fr.) pred vedúcim jazdcom celkového poradia Marcom Comom (KTM) a tretí skončil Francúz Metge (Yamaha). Coma tak nič nestratil zo svojho náskoku a pred svojim najbližším prenasledovateľom Barredom (Honda) má viac ako 42. minútový náskok

 Až do dnešného rána sa čakalo, či organizátori nezmenia včerajšiu penalizáciu jazdcov za neabsolvovanie kontrolného bodu pred WP5. Napriek tomu, že jazdci protestovali, k zmene v penalizácii nedošlo.

  Šiesta etapa bola znovu rozdielna samostatne pre autá a motorky. Trať motocykle zaviedla do hôr, kde križovali niekoľko riek. Zajtra má dakarský peletón deň zaslúženého voľna v argentínskom meste Salta.  

Viac na: www.dakar.com

Zdroj/foto :www.dakar.com, Facebook/Ivan Jakeš-fanklub; Facebook/Štefan Svitko-fanklub

Tlačová správa SMF

Štefan Svitko dnes skončil na 7. mieste

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri