Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2014: Vynikajúci Svitko

Publikovaný

on

Včerajšia maratónska etapa zo San Rafael do San Juan výborne vyšla slovenskému jazdcovi Štefanovi Svitkovi, ktorý sa z 19. miesta na štarte dokázal posunúť až do prvej desiatky, presnejšie na vynikajúce 8. miesto so stratou 19:06 min na víťazného Španiela Barredu. Tento výsledok naviac posunul Števa už na 10. miesto priebežného poradia. Darilo sa aj nášmu druhému jazdcovi Ivanovi Jakešovi, ktorý včera obsadil 21. miesto a v priebežnom poradí sa posunul na 19. priečku.  

 Včerajšia etapa poriadne zamiešala poradím a bola mimoriadne náročná nielen svojím profilom, ktorý bol plný strmých kamenistých výjazdov ale bola náročná aj po stránke navigácie. Doplatili na to favoriti ako Paulo Goncalves alebo Sam Sunderland, ktorí zablúdili a nabrali obrovskú stratu. Naopak pre zranenie včera odstúpil jeden z top favoritov Ruben Faria a Holanďan Frans Verhoeven.  

Svoje druhé etapové víťazstvo si včera pripísal Španiel Joan Barreda Bort (Honda), ktorý je z náskokom viac ako 13 minút aj v čele priebežného poradia. Včerajšok vyšiel aj Francúzovi Despresovi (Yamaha), ktorý sa z 10. miesta na štarte prebojoval až na druhé miesto v cieli a rovnaká pozícia mu patrí aj v priebežnom poradí. Podobne sa darilo aj ďalšiemu favoritovi Marcovi Comovi (KTM), ktorý sa z deviateho miesta na štarte prebojoval na 3. miesto v cieli. Táto pozícia mu patrí aj v priebežnom poradí.  

Dnes maratónska etapa pokračuje druhou časťou s cieľom v Chilecito. Na jazdcov čaká 562 km z čoho až 352 km predstavuje meraný špeciál.  

Viac na: www.dakar.com  

Joan Barreda Bort si pripísal už druhé etapové víťazstvo na tohtoročnom Dakare

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. AIR

    8. januára 2014 at 18:31

    Števo super vykon  👍  👍  👍  drž sa !!!

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri