Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2016 – prvé etapové víťazstvo Števa Svitka

Publikovaný

on

Štefan Svitko vo včerajšej 10. etape predviedol parádny výkon, keď si pripísal svoje vôbec prvé etapové víťazstvo na Dakare a opäť ukázal, že momentálne patrí medzi najlepších svetových rally jazdcov. Naviac sa dokázal odpútať od svojich najbližších prenasledovateľov v priebežnom hodnotení a upevniť si druhú priečku v priebežnom poradí. Pred tretím Quintanillom má teraz náskok takmer 20 minút. Zároveň sa mu podarilo stiahnuť viac ako 5 minút z náskoku vedúceho Pricea a momentálne stráca na prvé miesto 23:12 min.

Včerajšia etapa, ktorá sa išla prakticky celá v piesku bola označovaná aj ako jedna z najťažších na tohtoročnom Dakare a Števove víťazstvo sa nerodilo ľahko. Pri páde na 150-tom kilometri si poškodil roadbook, ktorý mu prestal fungovať. Podarilo sa mu však dobehnúť vedúcu dvojicu Price – Benavides a spolu s nimi nakoniec dorazil do cieľa.

Dnešná 11. etapa z La Rioja do San Juanu meria 712 km z čoho až 431 km predstavuje meraný úsek. Aj dnes na jazdcov čaká piesok, ktorý dopĺňajú rýchle úseky. Števo vyráža na trať ako prvý a uvidíme ako si poradí s touto situáciou.  

Števo Svitko ovládol včerajšiu 10. etapu Dakaru a pripísal si svoje prvé etapové víťazstvo

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri