Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2017 – pred štvrtou etapou v čele Barreda

Publikovaný

on

Dnes (5. 1. 2016) sa jazdci presunú z Argentíny do Bolívie a čaká na nich 416 km dlhý meraný úsek, ktorý sa prakticky celý ide v nadmorských výškach presahujúcich 3 500 metrov nad morom. Naviac nebudú chýbať pieskové duny a jazdcov tak čaká náročný deň, ktorý môže zamiešať celkovým poradím podobne ako včera.  

Včerajšok patril továrenskému jazdcovi Hondy Barredovi Bortovi, ktorý zajazdil fantasticky a pred druhým v cieli Sunderlandom mal náskok viac ako 12 minút. Tento výsledok ho zároveň katapultoval na čelo priebežného poradia a po troch etapách má pred svojim najbližším súperom (Sam Sunderland) sľubný náskok viac ako 10 miinút.  

Neuveriteľne smolný deň má za sebou Ivan Jakeš, ktorý síce do cieľa dorazil na 15. mieste s 33 minútovou stratou, no počas búrky ho na trati zasiahol blesk! Našťastie sa mu nič nestalo, no po dojazde do cieľa okamžite putoval do nemocnice na pozorovania. Dobrou správou je, že by sa dnes mal postaviť na štart štvrtej etapy a dúfajme, že svoj diel smoly si už vybral a môže sa posúvať poradím smerom nahor.  

Náročný deň má za sebou aj Štefan Svitko, ktorý sa na trati nevyhol pádu a do cieľa dorazil na 12. mieste s viac ako 26 minútovou stratou na víťaza. V priebežnom poradí klesol na 10. priečku a na vedúceho Barredu stráca + 25 minút.

Števo Svitko je pred 4. etapou na 10. mieste (foto: FB Štefan Svitko fanclub)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri