Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2018 – pred 6. etapou Svitko tesne za top 10

Publikovaný

on

Tohtoročná dakarská rally má za sebou už 5 etáp a jazdci dostávajú poriadne zabrať. Poradie sa v motorkách neustále mení a všetko na čelných priečkach je neustále otvorené. Lídrom priebežného poradia je trochu prekvapivo Francúz Van Beveren, no nečaká ho nič jednoduché a pred druhým Benavidesom a tretím Walknerom má len minútový náskok. 

V hre o top pozície naďalej zostáva aj Štefan Svitko (Slovnaft Rally Team) aj keď včerajšia a zatiaľ najťažšia 5. etapa mu príliš nevyšla. Okrem drobných pádov urobil aj zopár navigačných chýb a v cieli z toho bolo nakoniec 13. miesto s viac ako 25 minútovou stratou na víťazného Barredu Borta. V priebežnom poradí tak naďalej zostáva na 11. mieste s viac ako 26 minútovou stratou na lídra, no na jazdcov čaká ešte 9 etáp a Števo tak má stále dosť času na zmazanie tejto straty.

Dnešná 6. etapa z Arequipa do La Paz je poslednou na území Peru a púšť vystriedajú vysoké hory. Z celkových 760 km je až 313 km meraným špeciálom. Cieľové mesto La Paz (Bolívia) sa nachádza v nadmorskej výške 3 625 m n. m.Jazdci sa tak musia vysporiadať nielen s náročnou traťou, ale aj extrémnymi nadmorskými výškami, ktoré ich budú najbližšie dni sprevádzať.

Števo Svitko je po 5. etapách na 11. mieste (autor: redbull media content pool)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri