Connect with us

Spravodajstvo

Dakar 2018 –zrušená etapa a presun do Argentíny

Publikovaný

on

Po piatkovom voľnom dni majú jazdci za sebou mimoriadne náročný „maratónsky“ víkend keď absolvovali 7. a 8. etapu bez servisnej asistencie svojich tímov a všetky opravy si riešili sami. 

Tieto mimoriadne náročné dva dni má úspešne za sebou aj jazdec timu Slovnaft Rally Teamu, Števo Svitko, ktorý svojími výsledkami potvrdil, že patrí medzi absolútnu špičku a posunul sa už na 7. miesto pribežného poradia. V sobotňajšej 7. etape skončil na 7. mieste a vo včerajšej 8. etape sa posunul ešte o dve miesta vyššie a skončil na 5. mieste. Na prvého Francúza Van Beverena stráca skoro 32 minút, čo je už relatívne dosť, no jazdci majú pred sebou ešte 5 meraných etáp a stať sa môže ešte všeličo. Poradie pred Števom je však celkom nahustené, keď prvých šesť jazdcov delí medzi sebou necelých 10 minút a šance na celkové víťazstvo tak stále majú továrenské tímy Yamahy, Hondy aj KTM, takže sa dá očakávať napínavý súboj až do konca.

Po nočných vytrvalých dažďoch sa organizátori rozhodli zrušiť dnešnú 9. etapu z Tupizy do Salty a celé štartové pole sa spolu so servisnými tímami presunie do cieľového mesta (Salta), ktoré je už na území Argentíny pohromade. Pre väčšinu štartového poľa však príde takýto „extra“ deň voľna vhod na odpočinok a servis strojov. Súťaž pokračuje zajtra 10. etapou zo Salty do Belenu. Bude to opäť náročný deň, keď až 373 km predstavuje meraný špeciál a väčšina etapy sa pôjde náročnými pieskovými dunami.

Štefan Svitko sa posunul už na 7. priečku priebežného poradia (foto: Flavien Duhamel)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri