Connect with us

Spravodajstvo

Dakar dnes pokračuje 8. etapou

Publikovaný

on

Po zaslúženom dni voľna dnes pokračuje dakarská rally 8. etapou zo Salta do Belen. Na jazdcov čaká celkovo 766 km z ktorých 393 km predstavuje meraný špeciál. Výrazne sa mení aj profil trate a na rad prichádzajú pieskové duny. Dnešný deň bude náročný aj po stránke navigácie a môže tak priniesť zaujímavé výsledky.

Vo výbornej pozícii je zatiaľ Štefan Svitko, ktorý je v priebežnom poradí na vynikajúcom treťom mieste so stratou 9:24 min na vedúceho Goncalvesa a stále má reálnu šancu zaútočiť na celkové víťazstvo. Zdravotne je v poriadku a v dnešnej etape by mohol opäť bojovať o top umiestnenie.

Žiaľ v štartovom poli už chýba Ivan Jakeš, ktorý bol nútený odstúpiť kvôli zranenému kolenu. Je to veľká škoda, pretože Ivan s pribúdajúcimi etapami zrýchľoval a tento rok zvládol prvú polovicu súťaže s malou stratou na vedúcich jazdcov a bol tak vo veľmi dobrej pozícii pred štartom druhej polovice súťaže. Ivan však nie je jediným z top jazdcov, ktorí museli odstúpiť a v štartovom poli už chýba jeden z najväčších favoritov Joan Barreda (Honda) a jazdec továrenského tímu KTM, Matthias Walkner.

V súťaži už nepokračuje tovarenský jazdec KTM Matthias Walkner (foto: Barni J.)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri