Connect with us

Spravodajstvo

Dakar po 4. etapách – Slováci dávajú o sebe vedieť

Publikovaný

on

Slávna dakarská rally sa tento rok rozbiehala trochu pomalšie, nedokončený úvodný prológ a zrušená prvá etapa nebol práve ideálny štart, no jazdci majú za sebou už štvrtú etapu a zatiaľ si výborne počínajú obaja naši jazdci Štefan SvitkoIvan Jakeš.

Najmä doterajšie výkony Števa Svitka sú skvelé a namiesto tradične pomalšieho štartu sa Števo výborne rozbehol hneď od úvodu a po 3. etape bol dokonca vedúcim jazdcom priebežného poradia, keď mal za sebou jedno 5. miesto (2. etapa) a 4. miesto (3. etapa). Včerajšia 4. etapa, ktorá je označovaná ako maratónska (jazdci v cieli nemôžu počítať s podporou doprovodných tímov), Števovi úplne nevyšla a do cieľa prišiel na 14. mieste zo stratou 9 minút na víťaza. V priebežnom poradí klesol na 4. miesto, no strata na top jazdcov je minimálna, naviac je momentálne top jazdcom rakúskej značky KTM a za chrbtom má kompletný továrenský tím a je jediným jazdcom bez továrenskej podpory v top desiatke. Výborne zatiaľ ide aj náš druhý jazdec Ivan Jakeš, ktorý je v priebežnom poradí jazdcov tesne za top desiatkou na 12. mieste so stratou niečo cez 12 minút na prvé miesto. Ivanovi sa zatiaľ vyhýbajú vážnejšie problémy a má minimálnu stratu na jazdcov pred sebou, vďaka čomu by sa po dnešnej náročnej etape mohol posunúť priebežným poradím medzi najlepšiu desiatku.

V celkovom poradí ovládli top trojku továrenskí jazdci značky Honda a najmä výkony Španiela Joana Barreda sú vynikajúce a nebyť dvoch penalizácii za prekročenie povolenej rýchlosti na spojovačkách bol by vedúcim jazdcom priebežného poradia. Takto mu patrí tretia priečka priebežného poradia so stratou 5 minút na vedúceho jazdca a tímového kolegu Paula Goncalvesa.

 Dnes na jazdcov čaká náročná druhá časť maratónskej etapy s cieľom v Uyuni (Bolívia), ktorá sa vyšplhá na najvyšší bod tohtoročnej rally, ktorý sa nachádza až 4 600 metrov nad morom. Okrem toho musia jazdci počítať s opotrebovanými pneumatikami, ktoré už majú za sebou včerajšiu etapu. Dnešok by tak mohol priniesť prvé výraznejšie zmeny v priebežnom poradí a uvidíme ako sa bude dariť našim jazdcom.

Števo Svitko podáva hneď od úvodu výborné výkony (foto: FB fanklub Štefan Svitko)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri