Connect with us

Podujatia

Dni BMW Motorrad SK – toto sú dôvody, prečo tu treba byť aj o rok!

Publikovaný

on

BMW Motorrad dni Slovensko – Stretnutie priaznivcov motocyklov značky BMW Motorrad.“ (4. ročník)
Hotel & SPA Resort Kaskády, Sliač – Sielnica, 6. – 8. 9. 2019

BMW Motorrad sa v SR darí…
Motocykle BMW zažívajú na Slovensku doslova zlaté obdobie.  I tento rok, podobne ako v minulom slovenský importér motocyklov BMW dosahuje viac ako 20%-tný medziročný nárast  o ktorý sa mu starajú 4 dealerstvá. BMW vyrába motorky, ktoré ľudia jednoducho chcú a hotovo. Samozrejme že tento rok predaju prospel nový motor – boxer  s obsahom 1250 ccm, ktorý je osadený v štyroch modelových líniách, ale nemôžeme podceniť ani maloobjemové  prírastky akými sú aj skútre BMW C 400 GT a X. Rodina majiteľov BMW motocyklov  sa u nás  rýchlo rozrastá a potom sa netreba čudovať,  že tohtoročný celoslovenský zraz priaznivcov motocyklov BMW  bol kapacitne vypredaný do posledného miesta už skoro mesiac pred jeho termínom  a to i vďaka vydarenému ročníku v r. 2018, ktorý sa konal  práve tu.

Toto sú dôvody  prečo by ste tu na budúci rok nemali chýbať!

Profesionálne zázemie s veľkou flotilou testovacích motocyklov a aj áut
            Kamión plný testovacích motoriek vie pritiahnuť veľa záujemcov. Bezplatné testovanie, ktoré prebiehalo od piatka 12.00 h a potom celú sobotu bolo prakticky plne obsadené, elektronická tabuľa rezervácií jázd až na maličkosti bola skoro stále vysvietená do červena a test áut BMW, bol prakticky obsadený bez výnimiek.  Všimol som si, že mnohí účastníci sem prišli práve kvôli tomu a i preto mnoho z nich prišlo na autách, však sa bezplatne povozia na zapožičaných motorkách a to je pravda. O tento, ale i o celý priebeh podujatia sa stará profi agentúra, ktorej to teda išlo ako vždy skvele.

Foto

Škola bezpečnej jazdy v teréne i na ceste
             Radek Matoška (offroad) a Michal Jariabka (road) najprv v piatok preberali so záujemcami teóriu a v sobotu sa šlo na výjazdy. Ako to prebieha?  Obe skupiny mali v sobotu ráno krátky brífing, a potom každý inštruktor si svoju skupinu vzal na vopred určené miesto. Kto nechcel, tak nešiel ale kto to neskúsil, tak mohol, pretože sa tu dá všeličo od týchto profíkov naučiť. Aj keď si človek myslí, že už vie všetko, tak nakoniec zistí, že toho veľa nevie a čo nevie môže sa spýtať. Inak ak si taký kurz zaplatíte mimo tejto akcie, tak vás jednodňovka môže vyjsť aj na 150 Eur, tak prečo to nevyužiť tu a zadarmo. Myslím, že obe skupiny sa poobede vrátili spokojné a vzápätí ešte mohli sledovať Kurz 1. pomoci  motorkárovi a to teoreticky aj prakticky. Inak viete o tom, že ak ste účastník dopravnej nehody, zo zákona plynie, že ste povinný podať 1. pomoc zraneným, inak sa dopúšťate  trestného skutku?

Foto

Voľné aktivity – jazdenie podľa bodov, či užívanie si ponúk hotela
         Komu sa ani jedna z vecí v predchádzajúcich riadkoch nechcela, mohol jazdiť sám, podľa inštruktážnych bodov, ktoré vymyslela agentúra. Z tých, čo prešli nejaké úseky trate boli nakoniec žrebovaní výhercovia cien v sobotnom gala večery. No a tento rezort má Wellness & SPA na rozlohe 3000 m? s relaxačnými bazénmi, termálnou vodu, saunami, vonku nechýba 18 jamkový adventure golf. Trošku sme sa museli zasmiať, keď pri sobotnom príhovore Marek Malatinec (Manager BMW Motorrad Slovensko), trošku zisťoval, kto kde bol a pri otázke, že kto bol vo Wellness & SPA sa zdvihlo najviac rúk, čo Marek vtipne okomentoval, že budúci ročník bude teda v Tatralandii. Myslím, že ale minimum tu bolo tých, čo si nezajazdili na motorkách vôbec. Tak či onak, hodiť sa do bazéna, chvíľka sauny, relax  vo vírivých vaniach, vyskúšať testovaciu motorku, odskočiť si slávny Radvanský jarmok, ktorý aktuálne prebiehal v neďalekej Banskej Bystrici a zrazu bola sobota fuč… Ale nie celkom, pretože sobotný gala večer doprial všetkým gurmánom zážitok z gastronómie (to platilo i pre piatok  a samozrejme i raňajky, kde napríklad nechýbal ani losos), mohli sme si i zatancovať, niečo vyhrať v tombole, a vrcholom večera v sobotu bol… Marek Slobodník.

Foto

Marek Slobodník a Afrika na Pionieri
      Tento sympatický dobrodruh prešiel na Pionieri kadečo, ale to ako cestovali do  a po Afrike na Pionieroch s partiou kamarátov, to nám popremietal a okomentoval osobne.  Verte, že tento chalanisko nikoho nenudil a bolo to pre mňa aj našu partiu asi to naj, čo sme kedy od motorkárov –  dobrodruhov počuli. Dokonca už prebiehal aj ich film v kinách „Afrika na Pionieri“ a aj keď táto prezentácie cesty bola prevažne o fotografiách, stála za to a Marek si právom vychutnal záverečný potlesk. Verím že i budúci rok sa podarí na túto akciu niekoho podobného zohnať.

Foto

Koľko stojí takýto víkend s BMW Motorrad Slovensko?
Ak ste nezaváhali a registrovali sa do 31.7., cena na osobu bola 139 Eur, potom vyskočila na 159 Eur a po 31.8 dokonca na 179 Eur. V cene dostávate uvítací balíček, tentokrát s ponožkamu BMW Motorrad, a energetickým drinkom, 2 x polpenziu vo forme švédskych stolov, v piatok bolo navyše pivo úplne zadarmo. Ubytovanie je v cene na piatok a sobotu, bezplatne k dispozícii boli všetky sauny a bazény. Alkoholické nápoje v cene samozrejme nie sú, ale to na žiadnom podujatí podobného charakteru, pamätné tričku dámske, či pánske stálo 15 Eur. Školy jazdy, či testovacie motocykle, všetko bolo bezplatne. Hotel bol uzavretý len pre túto spoločnosť, čo sa práve kde deje – workshopy, výjazdy, večera, o tom je účastník informovaný prostredníctvom SMS. 

Foto

No ak sa vám teda takýto víkend s BMW Motorrad páči, neváhajte na budúci rok, kapacita je limitovaná. Kde bude podujatie o rok sa zatiaľ nevie, ale Marek z BMW veľmi dobre vie, že už pod túto hranicu kvality či už hotela, alebo programu ísť nemôže, tak sa nechajme prekvapiť.

Text:  Vlado Brniak
Foto: V. Brniak a BMW  (Miro Lacko)

Dni BMW Motorrad SK – toto sú dôvody, prečo tu treba byť aj o rok!

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri