Connect with us

Spravodajstvo

Dunlop Europe uvádza na trh nové športovo turistické pneumatiky RoadSmart III

Publikovaný

on

-Celkovo 16 rozmerov

-Široká škála veľkostí pokryje 91 % trhu v segmente športovo turistických pneumatík

-Štandardné špecifikácie pre všetky motocykle

– od GT až po strednú hmotnostnú triedu

-Špeciálny variant SP pre ľahké cestné a športové motocykle

 

Bratislava 7. januára 2016 – Spoločnosť Dunlop Motorcycle Europe (www.dunlopmotorcycle.eu) na začiatku roka uviedla na trh nové motocyklové pneumatiky RoadSmart III. Nový rad športovo turistických pneumatík zahŕňa 18 špecifikácií a 16 rozmerov. Vďaka ich kombinovaniu môže Dunlop prvýkrát v tomto rastúcom segmente pokryť 91 % trhu.

V novom rade si možno vybrať z dvoch kľúčových rozmerov zadných pneumatík – 180/55ZR17 a 190/55ZR17. Ponúka jednak štandardné zadné pneumatiky RoadSmart III, ktoré pokrývajú rozpätie od ťažkých GT motocyklov až po motocykle strednej hmotnostnej triedy, tak i špeciálne športové verzie SP, ktoré sú špeciálne prispôsobené pre potreby ľahších „naháčov“ a športových motocyklov.

Produktové požiadavky na RoadSmart III sú úplne iné ako v predchádzajúcich generáciách. V segmente športovo turistických pneumatík sa trh dosť rozčlenil a my ako prvý výrobca ponúkame pneumatiky typu GT skonštruované pre ťažšie cestovné stroje ako štandard pre celý rad. Desať z dvanástich zadných pneumatík RSIII v našom výrobnom programe bude vhodných pre motocykle ťažkej až strednej hmotnostnej triedy, zatiaľ čo zostávajúce dve predstavujú s jednovrstvovou konštrukciou alternatívu pre ľahšie športové motocykle. Tieto dve špecifikácie poskytnú jazdcom možnosť výberu pneumatiky na mieru podľa ich potrieb,“ komentoval inovatívne členenie radu Andy Marfleet, riaditeľ marketingu Dunlop Europe.

Z hľadiska správneho rozhodovania o výbere pneumatík schválil Dunlop oficiálny zoznam vhodného vybavenia, ktorý každému modelu odporúča buď špecifikáciu Standart alebo SP.

Pri vývoji oboch verzií nových pneumatík – štandardných i SP – sa Dunlop sústredil na zvýšenie kilometrového výkonu, zníženie opotrebovania, skrátenie zahrievacieho času a zlepšenie priľnavosti na mokrom povrchu na rozdiel od predchádzajúcich generácií.

Výsledkom ich vývoja bol celý rad inovácií. Už teraz sa tešíme na to, až sa o všetky technické detaily podelíme s odbornými motoristickými novinármi v marci,“ dodal Andy Marfleet.

Obe varianty pneumatík RoadSmart III prešli pred začatím výroby v hlavnom európskom centre vývoja motocyklových pneumatík vo Francúzsku rozsiahlymi testami.  

Tlačová správa  

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri