Connect with us

Spravodajstvo

Elektrický Indian?

Publikovaný

on

O tom, že Victory končí sme si písali v Januári. Zrejmé sú teda aj súvislosti medzi značkami Victory, Indian a Polaris. No a práve ukončenie výroby vo Victory vyvoláva otázku, čo sa stane s modelom Empulse TT.

Aby sme sa teda dostali k veci. Pred pár rokmi (2010) sme písali o elektrickom motocykli menom Brammo Empulse. V januári roku 2015 spoločnosť Polaris ohlásila odkúpenie motocyklovej sekcie spoločnosti Brammo. Od leta 2015 sa model Empulse teda predáva pod značkou Victory. Batéria poháňajúca naháč Empulse TT má energiu 10,4 kWh a jedná sa o najrýchlejšie dobíjateľnú batériu na trhu. Plné nabitie prebehne za 3,9 hodiny. Záruka na batériu je 5 rokov alebo 100000 míľ.

Pohonnou jednotkou tohto elektro-naháča je kvapalinou chladený elektrický motor s permanentným magnetom. Motor má mať okamžitú odozvu na plyn a tak isto by mal poskytovať využiteľnú energiu pri brzdení (rekuperácia). V skratke o čo ide: Pri zavretí plynu sa motor aj kolesá stále hýbu. V tom momente sa energia z prevodovky prenáša nazad do batérie. Prevodovka má 6 stupňov a mokrá spojka je ovládaná hydraulicky. Motor má výkon 54 koní, a krútiaci moment 83 Nm. Maximálna rýchlosť je 161 km/h. Jazdec môže zvoliť jazdný mód Sport, ktorý zvýši výkon motora o 20%.

Cena modelu Empulse TT bola v USA v základe stanovená na 19999 dolárov. Nechá si Indian tento model a prevedie ho do praxe pod hlavičkou Indian, alebo nechá model zapadnúť prachom?


Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri