Connect with us

Podujatia

Festival pre motorkárov Tanec Slnka sa tento rok nekonal, prišla však náhrada Pow Wow.

Publikovaný

on

Festival Tanec Slnka

V posledný júlový víkend sa už 18 rokov pravidelne koná motorkársky a hudobný festival známy pod názvom Tanec Slnka. Uplynulé dva roky však boli v súvislosti s celosvetovou pandémiou a obmedzeniami limitujúce. A tak sa oragnizátor rozhodol minulý rok usporiadať alternatívu Tanca Slnka s názvom Pow Wow.

Minulý rok, keď sa na mieste konania festivalu postavilo pódium a kde vystupovali rôzne hudobné skupiny, bolo nutné vymyslieť čo ďalej. Do areálu na Dubníku bol vstup zdarma, aj keď nebola núdza o bohatý sprievodný program a spanilé jazdy.

Po minuloročných skúsenostiach a nášho bezpríjmového ročníka, ktorý sme museli zadotovať, sa ťažko rozhodovalo čo pripraviť tento rok. Boli sme presvedčení, že to musíme opäť pripraviť bez nároku na vstupné. Vznikol nápad stretnúť sa na Dubníku aspoň neformálne a neorganizovane, ale už s možnosťou stanovania v areáli.

Po minuloročných skúsenostiach a nášho bezpríjmového ročníka, ktorý sme museli zadotovať, sa ťažko rozhodovalo čo pripraviť tento rok

A tak vznikol v malom program v podobe súťaží, tomboly, krátkych jázd po okolí, vatry a samozrejme nemohli chýbať moderátori. Všetko a všetci bez nároku na honorár, podobne ako aj ostatný festivalový staff zložený predovšetkým z rodinných príslušníkov a priateľov. Festival, ktorý existuje už 18 rokov je pre organizátora srdcovou záležitosťou.

Neformálne stretnutie na Dubníku sa uskutočnilo v pôvodne plánovanom termíne festivalu, 22. – 25. 7. 2021. Na mieste sa v priebehu dní stretlo niekoľko stoviek motorkárov. Spoločne sa boli previezť na minifarmu v Lubinej, kde sa pre motorkárov a ich ľadvinky vybavil bezplatný vstup, opakovane navštívili aj bikepark v Kálnici, kde mohli vymeniť dve motorizované kolesá za tie nemotorizované a spustiť sa na vybranej cyklistickej zjazdovke a samozrejme sa aj vyviesť vlekom. Opäť bezplatne. Cez víkend sa pridala krátku jazdu na Myjavu cez priľahlé cesty a dedinky.

Medzičasom v areáli hrala reprodukovaná hudba DJa a prebiehali rôzne súťaže. Návštevníci sa pretláčali na motorkách, hrali šípky, petanque či pili pivo na čas so Staropramenom. Vďaka partnerom bola možnosť spoznať aj rôzne nové motomašiny a autá, priniesli ich známi zo www.spiatocka.sk. Tí odvážnejší si mohli aj zasúťažiť a potiahnuť auto na určené miesto. Peličkou bolo predstavenie najmladšieho slovenského rally jazdca (iba 8-ročný!).

Hoci sme tento rok boli bez pódií a bez kapiel, stretnutie s priaznivcami a fanúšikmi sme si ako inak užili. Ďakujeme, že ste prišli a podporili nás, napríklad aj nákupom nových festivalových tričiek, ktoré sú tále v ponuke a môžte si ich zakúpiť na www.tanecslnka.sk alebo www.tanecslnka.cz. Program, ktorý sme vám tento rok na Dubník priniesli a zorganizovali bol zdarma s výnimkou poplatku za ubytovanie (stan / karavan). Za tieto príspevky sme pre vás areál udržiavali v čistote a bezpečí – kosili sme, upratovali sme areál a sociálne zariadenia, zabezpečili SBS, hasičov, občerstvenie a pod.

Hoci sme tento rok boli bez pódií a bez kapiel, stretnutie s priaznivcami a fanúšikmi sme si ako inak užili. Ďakujeme, že ste prišli a podporili nás, napríklad aj nákupom nových festivalových tričiek

Ďakujeme naším partnerom: Staropramen, Milión drobností, Môj sklad, POLO veľkoobchod, CK DAKA, Spiatočka.sk, Obchodná pasáž Šaštín P.S., COCOLINE shop, Bikepark Kálnica, penzión Hájenka, Mars Group, shopando.eu, MINI farma Lubina, TATRATEA

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. Ben

    31. marca 2022 at 6:41

    Bol som. Výborne zvládnuté. Veľká pochvala pre všetkých.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri