Connect with us

Podujatia

Finále seriálu IMRC sa odohralo na Slovakia Ringu

Publikovaný

on

Šesťdielny medzinárodný seriál International Motorcycle Race Championship, v rámci ktorého sa konajú aj Majstrovstvá Slovenska a Slovenský pohár cestných motocyklov sa cez víkend skončil podujatím na Slovakia Ringu. Na pretekárov aj divákov čakali mimoriadne napínavé preteky, keďže vo väčšine tried ešte nebolo rozhodnuté o celkových víťazoch.

V 125-kách víťazne Jaroslav Čech a v Stockoch Ďurdík
Organizátori z promotérskej agentúry Slovakia Racing tentoraz pre zúčastnených pripravili 3 737 metrov merajúci prvý variant nášho okruhu a finále to nakoniec bolo ako sa patrí. Už v sobotu sa rozhodovalo o majstrovskom titule v triede 125 ccm, ktorý si nakoniec nielen v medzinárodnom ale aj slovenskom hodnotení vybojoval Jaroslav Čech.
Nič isté nemal ani vedúci pretekár medzinárodného seriálu v triede Superstock 600, Slovák Martin Durdík. V sobotňajších prvých pretekoch skončil až piaty a pred poslednou jazdou sezóny si veľa pokoja neužil. V nedeľu však po výbornom výkone skončil druhý a zaslúžene sa stal medzinárodným šampiónom s päťbodovým náskokom na Maďara Gyutaia.

Jasenský premiérovo v Superbikoch
Trieda Supersport poznala svojho suverénneho víťaza už pred posledným podujatím, Slováka Lukáša Jasenského, a tak si tento mimoriadne talentovaný jazdec tentoraz vyskúšal aké je to jazdiť na väčšom Superbiku. Tam sa okamžite udomácnil a v nedeľu si vybojoval druhé miesto v IMRC a dokonca víťazstvo medzi Slovákmi! V kráľovskej triede Superbikov nás však oveľa viac zaujímalo ako sa bude dariť nášmu Vladimírovi Ružovi. Ten prišiel na posledné podujatie len s jednobodovým náskokom na čele medzinárodného šampionátu a jeho súperi mali byť „papierovo“ väčšími favoritmi. Ruža však dokázal v oboch pretekoch súperov poraziť a zaslúžene získať nielen titul medzinárodného šampióna, ale aj už piaty titul majster Slovenska.
V triede Superstock 1000 si prvenstvo v seriáli IMRC do Maďarska odváža Gábor Fenyvesi, ktorý s rozdielom štyroch bodov zdolal Poliaka Jaroslawa Chomicza. Najúspešnejším Slovákom bol v tejto triede Radoslav Chmára, ktorý skončil celkovo ôsmy.

Vo veteráno najúspešnejší Zbyněk Čech
Slovenský pohár v triedach do 600 aj nad 600 ccm poznal celkových víťazov už pred poslednými pretekmi, keď sa zo zaslúžených prvenstiev radovali Ján Fízeľ a Andrej Hudec. Poslednou nevyriešenou tajničkou preto bola veteránska trieda pretekárov nad štyridsať rokov. Tam sa v medzinárodnom hodnotení dočkal zaslúženého víťazstva Zbyněk Čech z ČR, medzi Slovákmi bol najúspešnejší Juraj Knezovič.

Úspešný premiérový ročník
Prvý ročník šampionátu IMRC bol mimoriadne úspešný, odjazdilo sa šesť podujatí vždy s dvomi pretekmi na piatich okruhoch, no promotérska agentúra Slovakia Racing sa už teraz sústreďuje na prípravy ďalšieho ročníka s cieľom posunúť seriál na ešte vyšší level v hierarchii motocyklových seriálov. Verme, že sa to podarí a kráľovnej motocyklového športu bude patriť pozícia, ktorú si rozhodne zaslúži.

Tlačová správa

Martin Durdík sa tešil z titulu v triede Supestock 600

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri