Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 10,606 až 10,620 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #96964
    maguma
    Účastník (Participant)

    Poľské story od VNC

    včera bol strašný deň, od 12,00 do 16,00 prejdené pešo všetky domy v Hely, ubytovanie žiadne. Majú tam od 12. 8 do 22. 8 niečo podobné ako mal yoffo v Normandii, behajú tam americké vojenské autá a na severovýchodnej pláži sa bojuje. Domáci tvrdili, že inak by bolo dost voľných miest. Do 18,00 sme schodili ešte ostatné miesta poloostrova, bez ubytovania. Potom sme sa presunuli do Rewy, tiež preplnená príchodom nám podobných ktorí neuspeli na poloostrove. V Rewe behanie z domu do domu až konečne o 21,45 máme kde spať. Takže zo všetkých krás Helu sme nevideli nič, podrobne v cestopise. Teraz bývame v dedine Mosty a sadáme na Hatatitly a idem k moru do Rewy..

    poznámka prepisovateľa,

    barani, načo sa trepali na poloostrov, tam je logicky menej miesta ako na celom ostrove, keby si vybrali ostrov, určite ich ubytujú

    [color=red][size=14pt]zo všetkých krás Helu sme nevideli nič, podrobne v cestopise[/size][/color] tak na toto si počkám, ako sa toto dá v cestopise opísať a ešte k tomu podrobne

    #96966
    majanko
    Účastník (Participant)

    Kingston, baterku netreba šetriť keď je na riť, treba novú s vysokým štart. prúdom.Lebo potom nenaštartuje ani keď budeš prosiť Varana…a neroztlačili sme ho ani na 5-ku dolu kopcom…:( a aj ázijské kabely z akáhosi auta skoro zhoreli a nič. Až keď sa dali normálne, hrubé ako palec, tak brnk a fičal. A s novou baterkou štartuje na drc-občas do neho treba drcnúť-snímač na kľuke v divnej polohe /to urobí  1 max. 2x za rok, ale naštartuje vždy/ 🙂

    #96968
    maguma
    Účastník (Participant)

    Dnešná sparáva od VNC

    Prelozil som torpédoborec Blyskawica ako sa len dalo, fotiek milión až sme museli foťáky v mori chladiť, Zážitok maximálny, fotky to dokreslia, podrobnosti potom. To výročie oslavovali aj tam a na obed o 12:00 zulu padali čestné salvy z Bliskawice, natáčal som to a tak som hluchý ako delestrelecký kôň. Teraz idem namočiť tojáše do Baltiku. 🙂

    pozn. prepisovateľa,
    Poliaci majú dve lode s podobným názvom, Blyskawica a Bliskavica, podľa mňa, tú s ypsilonom používali v mrazoch keď aj Balt zamrzol a tú druhú používali v lete, keď bola mäkka voda. 🙂

    #96969
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Aj ja mám jednu správu. Nudil som sa… 😁 

    Skoro záverečná správa o prípravách ČUDa

       Prieskumná komisia v zostave Zolo Vé, papi a ja, týmto považujeme z našej strany za ukončené sliedenie po lokalite ČUDu pri Dunaji.
       Niektoré inteligentnejšie lokality boli vypustené z predbežného zoznamu, nakoľko neboli pri Dunaji (Velký Meder alebo súkromné jazero známych).
    Kolárovo, ako kompromis (Malý Dunaj), tiež padlo, lebo v termíne sa koná iná akcia, aj keď len jeden deň, ale  s účasťou cca 300 osôb.
      
       Komisia sa teda sústredila na 4 možné lokality tesne na brehu rieky.

       1)Prístav Marina, prislúcha k hotelu Wellness Patince. Je logicky na brehu, na nete píšu aj kemp so sprchami a záchodmi. Na mieste ale pani v bufete (čapuje Bažanta 10°) o kempe nevie nič, sprchy a záchody sú hlavne pre jachtárov a pasažierov výletnej lode. Na recepcii hotela v areáli kúpaliska sa potom všetko vyjasnilo:
    – Ano, prevádzkovali sme tam aj kemp, ale už asi dva roky nie.
    – Ale veď na stránke to ešte máte.
    – Nie, nemáme. Počkajte, fakt, ten kemp na stránke ešte máme. Jaj, tak prepáčte, dáme to preč…
    – Aha, teda  už ten kemp tam nefunguje. Ďakujem, do videnia.
    Vrátil som sa domov a kemp už na stránke nebol. Operatívni to ľudia…

       2)Fenyves-tábor, Koppánymonostor (Komárom), Maďarsko. Trochu zanedbaný starý mládežnícky tábor asi 3-4 km za mestom, na brehu Dunaja, medzi smrekmi. Pekné prostredie, ale silný retro-fíling, 50-ročné chatky napchaté štyrmi poschodovými posteľmi (=po osem ľudí), ale hyg. jadrá všade nové (sprcha-umyvadlo-WC), cena odoba/noc 2200 HUF (cca 7,35 evri).
    – A stany? Osoba/noc?
    – Nóóó, tiež asi tak okolo 7 evri…
    – Osoba na noc?! To je moc.
    – No, my to máme tak…
    – 4 dni za 28 evri vo vlastnom  stane?! A máte to vtedy voľné celé?
    – Nie, ale asi tri-štyri chatky máme zatiaľ voľné.
    – A dreva tu máte dosť?
    – Nie, drevo nemáme, ale veď si nazbierate po okolí, aj deti to tu zbierajú, aha…
    – No, zatiaľ ďakujem, podebatíme doma, ozveme sa.

       3)Klasický náš čunder-plac, pod obcou Iža, kde som ešte tento rok nečundroval. Ale asi nikto, chodíme inde.
       Prejdem okolo občas na Šarkánkovi, je to ale veľmi zanedbané, zarastené burinou, teraz po daždi je napr. problematicky prístupné pre nejaké cestné motorky a čopre. Dá sa dať do poriadku, ale chce to riadne brigády a potom to nakoniec obsadí iný kmeň. Už to tak bolo…
    Navyše nič, vôbec nič tam nie je, len krásna príroda.

       4)Za najvhodnejšie pre náš zámer sa javí asi 2 km dlhý voľný plac pri Iži, kde sa už konali rôzne akcie, je to prístupné panelovou cestou, ktorá sa ťahá po brehu od dediny až po kameňolom Leányvár (= Rímsky tábor  Celemantia).
       Dajú sa pri tej ceste na brehu vybrať rôzne fleky,  a čo je podstatné, sú tam dve „búdy“. V jedej je funkčný bufet, kde Rudi Variabilný čapuje KOZLA, chladí od + 3 °C do +8 °C podľa požiadaviek väčšiny (ako menšinový väčšina, som hneď aj určil +6 °C). Otváracia doba podľa potreby…
       V tej druhej búde je jedno jadro pre ženy a jedno pre mužov, v nich klasika sprcha-umyvadlo-WC. S teplou vodou. Plus je tam navyše aj jadro pre vozíčkárov s rampou, teda napr. aj Dibdiakovci by mohli medzi nás zavítať… Platí každý individuálne to, čo chce použiť, ceny neviem, ale asi sa dá, keď to funguje. Je to všetko nové, sú tam dva masívne stoly s lavičkami.
       Inak len vlastné stany nadivoko, samozrejme zadarmo, vlastné drevo a tak, všetko úplne vo vlastnej réžii, ako na Psiaroch.

    Tak sa vyjadrite, už sa mi nechce behať a somrať nejaké zľavy… 😈 

    #96972
    maguma
    Účastník (Participant)

      x
                                              x
                                            x
                                          x
                                       x          x
                                     x x x x x x x
                                                   x
                                                   x
                                                   x
                                                   x

    #96974
    kingston
    Účastník (Participant)

    Tak a je to.

    V Iži som ešte nebol, vlastne bol ale len preletel na Varadére. Takže môžem.

    Hlasujem za négy ako Wilibá.

    Vysvetlivky:
    Varadéro = pláž na Kube, neštartujúca motorka španielskej výroby
    négy = 4 = fír = štyri
    Wilibá = vilibáči = ujovilo

    #96976
    bobolak
    Účastník (Participant)

    No ja som za,, 🙂 papi a móže aj moj kamoš prísť?? 😶 kce si vyskúšať nový stan čo ma doma v kredenci uš rok a potom ti dovolí sadnuť a pofotiť sa na jeho tatošovi. 👍

    #96977
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Príde, kto len chce, no a čo ma fotili na veľkom BOSSovi (V8, 6200 ccm), na kadejakých bicygľoch sa už nefotím… 😁

    #96980
    theo
    Účastník (Participant)

    4

    Bol som tam na guugli, to už ako keby som tam bol, ale som ešte nemal, šak bobo. 😈 😁

    #96982
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Keby mal niekto chuť, ak sa nemýlim, v Kolárove nejaký jarmok (či čo) a tradične sa zbiehajú aj veterány, teraz  pri vodnom mlyne, potom defilé na havné námestie, budú tam cca do štvrtej-piatej…
    Cestou domov „zhora“ sa tam možno kukneme ak my, bude tam pár známych.

    #96984
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Tiez mam v plane aj s ladvinkou dneska skusit Vlcansku kompu a pozriet jarmok a veteranov v Kolarove. Tak do pol hodinky vyrazame.

    #96986
    fikus
    Účastník (Participant)

    Variant č4.
    Znie to dobre.pokiaľ sa tam dotrepem budem hotovy,najviac sa tesim na dialnicu
    Do Ba.:-) tri pruhy na moto bez krajnice,mňamka.

    #96989
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Hehe, Bača, vidím, že tú kompu sme dnes pozreli viacerí.

    #96991
    kingston
    Účastník (Participant)

    Títo tuná na fotó sú mi nejakí povedomí, tuším som ich dnes stretol v Gúte. Vpredu tri svetlá nahovado, na motorke biela prilba, vzadu červený motor, na ňom biela prilba a štvrtinka  – a v strede? V strede Jóži 🙂 😈 😛 .

    A fagylalt bol aký?

    Vysvetlivky:

    fotó = fotografia = obraz vytvorený pôsobením svetla na svetlocitlivý materiál alebo polovodičový snímač a následne prenesený na papier či iné médium

    Gúta = Kolárovo

    fagylalt = zmrzlina

    Jóži = catman

    #96993
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Dnes na tej kompe asi plavalo vela motoriek. Zo selickej strany bolo prve zo stanovisk nitriankych tajnych pretekov. Dalsie bolo tusim pri kolarovskom mlyne. Stretali sme vela motorkarov.
    Na jarmoku tradicne prechadzka medzi mackazakmi, klobaska, nealko pivko, potom ten fagylalt ci jak sa to vola, a neobisli sme ani mlyn a tam kavicka, kofolka a po x-ty krat vyklad o mlyne, lebo ani moja ladvinka a ani kamos s ladvinkou to este z blizka nevideli. Pohodovy den.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 10,606 až 10,620 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri