Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 12,991 až 13,005 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #100026
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Papi dakujem   👍 ,

    az teraz vidim rozdiel riadidiel na S a N, npredchadzajucich fotkach tvojej som ich nevidel. Ta 

    na foto hore vlavom rohu sa zda ze ma hydraulicku spojku, tvoja tusim nema, ci?

    #100027
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Papi, ja verím, že hej. A keď dáš aj tú krásnu farbu, čo je na fotke, bude popičovka. Ja holdujem inému žánru, veď vieš, ale táto Suzan sa mi naozaj páči. 🙂  👍

    #100028
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Ahoj&c.o., ano, aj ja mám hydraulickú spojku, ale ten staršý typ, čo nefunguje na tlak, ale na ťah.
    Totiž v takej tej hadičke sa popoťahuje taký drót či čo… 
    Ale trochen oleja tam občas treba tiež … 😁 
    Orol, modrá je dobrá a lak je bezchybný. Tá červená sa mi veľmi páči, šak som aj nejaký ferrari-fan, ale to nie je dôvod, aby som „novú“ motorku hneď striekal…

    #100029
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    To „staršý“ vypadá strašne, že? 😁

    #100030
    ahojko
    Účastník (Participant)

    ….Ale trochen oleja tam občas treba tiež ….

      Apa by ti poradil nejaku „skotsku olejnicku“ na to…. hehe…

    Cital som ze v novsich „bowdenoch“, ci ako tomu nadavate, je uz samosmykaci

    material, a nesmie sa tam ani davat lubrikacia, ale ty to urcite poznas….

    #100031
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Papi,

      ta cervena 1000-ka je nadherna farba, ale podla mna tej tvojej modrej liize tiez nic nechyyba!
     
    Podla mna, ked je motka  spravne dizajnovana, tak jej svedci kazda tovarenska farba.

    #100032
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Platí užívateľský manuál.
    U mňa každých 6000 km skontrolovať vôľu lanka a premazať.
    Šak píšem, že to je taká staršia hydraulika… 😁

    #100033
    ahojko
    Účastník (Participant)

    To mi je jasne ze staru treba pred pouzitim premazat… hehe…

    ja som spomenul „vystielky“ bowdenov novych Suzuki modelov…

    Ja neviem co za material tam je . Teflon ci co….

    #100034
    Hog
    Účastník (Participant)

     Papi,  gratulace z Čech !  Móóóc pěkná !
     Jedno si pamatuj, a já se tím řídím (skoro) taky….barva nejezdí !  Ale pro mou osobu.
     Jako u Henryho Forda a modelu T: „motorka může mít jakoukoli barvu, jen když bude černá.
     Samozřejmě u choppera!

                                                                                                               Hog

    #100035
    Slon
    Účastník (Participant)

    Ale červené sú rýchlejšie… 😛 😁  

    #100036
    ahojko
    Účastník (Participant)

    A este rychlejsie ked im pridas preteksrske pasiky …. 😈

    #100037
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Amatéri, len si nerobte kosoštvorca z guľatého deda. 
    Apa ma na predošlej strane obvinil, že so mnou sa nedá vážne baviť, tak teraz úplne vážne, ani smajlíky nedám, aha:

    Dosiahnúť vyššiu rýchlosť chce viacero tunovacích zásahov, len ich komplexná aplikácia zaručí spoľahlivý výsledok. Vidím, že ste laici, skúsim pridať jednoduchšie úpravy, pochopiteľné aj pre lajkov.

    1) Základ je samozrejme nastriekať motorku na červeno. Je to nenáročná úprava, tri akciové spreje máte z LIDLa po 1,99. Rýchlosť sa zvýši minimálne o 10 %.

    2) Dozadu treba namontovať väčšie koleso. Ak má obvod o 20 % väčší, pri tých istých otáčkach sa rýchlosť zvýši (logicky) o 20 %.
    Netreba mať obavy, že motor nebude stíhať. Akadémia vied v Keni dokázala, že bude. Však takto bude predok nižšie a zadok vyššie, motorka aj na rovine akoby išla z kopca a môže nabrať rýchlosť, že motorom budete musieť skôr brzdiť.

    3) Tiež nie je pravda, že objem ničím nenahradíš. Každý mladý motorkár už predsa vie, že objem sa dá nahradiť vykuchaným výfukom, dobrý kuchar vie zvýšiť rýchlosť aj o 10-15 %.

    4) Už v praveku sme zvyšovali rýchlosť tak, že sme malinkým šróbovákom opatrne otvorili lem horného prstenca tachometra Mustanga, pružinku ručičky tacháča sme zaaretovali v trochu povolenej polohe. Rýchlosť sa takto zvýšila aj o 10-15 %. Napríklad keď sme jazdili s kamošom pekne vedľa seba, on mal na tacháči 60 km/h, ale ja som už mal 70 km/h.

    5) Motorky majú samozrejme aj ten povestný šróbik výkonu, treba ním pokrútiť v smere „plus“ a rýchlosť sa zvýši. Ale to nejdem tu rozoberať, pokrútiť šróbikom nie je až také jednoduché. Možno by ste to na prvý krát ani nepochopili, musel by som to furt upresňovať a potom by ste ma zase obvinili, že veľa mudrujem.

    #100038
    apa
    Účastník (Participant)

    papi a ešte si zabudol na tie tvoje dva ražne – po umiestnení na moto zvyšujú rýchlosť o 2% ak sa dobre pamätám  🙂  😁

    #100039
    Hruso25
    Účastník (Participant)

    Nechcem byť za múdreho, šak ani nenisom. Z mojích dlhoročných skúseností a pekelnými aj simsonami pridávam bod 6 ak môžem bez dovolenia.

    6) Rýchlosť RAPIDne zvýši vytuningovanie-vykuchanie výfuku. Platí zákon priamej úmeri. Čím väčšia hlučnosť, tým vyššia rýchlosť.  Tiež treba vyhodiť vzucháč filter, prípadne upraviť smer nasávania, najúčinnejšie je ho nasmerovať do protismeru, má to funkciu TURBA.

    #100040
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Nezabudol, ale to je prísne tajné zariadenie.
    Teda občas.

    Ražne nezvyšujú výkon, ale to čierne plechové púzdro ano. Ak sú tam zasunuté ražne v prepravnej polohe, každý vie, načo tá krabica slúži a krabica to vie tiež – a vtedy nezvyšuje výkon.
    Je to predsa inteligentná krabica.

    Ak tam ale ražne nie sú (neopekáme predsa všade), vtedy začne každý špekulovať, že načo to tam je – a náčelník oddelenia motoGeToXu raz oblbol pol Maďarska, že tá čierna krabica z plechu pridá ne výkone nejaké 3,2 kone, jak to, že oni také ešte nemajú?

    Ale zas také tajné to nie je, keď už o tom každý vie.
    Z CBF-ky som to demontoval („zachránil“) a ak si pozrete tú fotku s brzdovými hadicami, aj zázračná krabička je pripravená na zvyšovanie výkonu v tom utajenom režime (t.j. bez ražní…). 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 12,991 až 13,005 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri