Connect with us

Akú motorku na začiatok?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Akú motorku na začiatok?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 42 )
  • Autor
    Príspevky
  • #81985
    kuzelinko
    Účastník (Participant)

    Misoo porozmyslaj nad splacanim….. je to risk ale tych 30 by si predsa splatil raz dva….

    #81986
    VladiB
    Účastník (Participant)

    Misoo Človeče ideš na to rozumne a bez hanby. Môj typ: skús porozmýšľať nad CBF500. Radový, príjemný dvojvalec, 57 k, dobrý posed, nebude ťa provokovať na rýchlu jazdu, zoberie aj frajerku, aj kufrík, aj nejakú batožinu. Ak sa poobzeráš nájdeš kupovaný v SR, ten určite nebude zničený, lebo túto 500-vku si nekupujú kaskadéri. Za rok sa naučíš a tento model vždy rýchlo a dobre predáš s minimálnou stratou.

    #81987
    raptor
    Účastník (Participant)

    VladiB na margo CBF500 ta 500 chodi dve kila, ma ju jeden moj kamarat a chodi s tym jak sto čertov

    az na to ze to je nahac je to celkom dobra volba

    #81988
    Svajciar
    Účastník (Participant)

    Kamos predava Suzuki RF 600,je to sice pomaly veteran 😈 ,ale vyzera ako nova. [linka]

    #81989
    VladiB
    Účastník (Participant)

    Keď niekto začína, môj názor je, že by mal začať s naháčom. Na naháči ťa nebude klamať pocit rýchlosti, dostaneš do seba náporový vietor a budeš cítiť rýchlosť a všetko čo s tým súvisí, myslíš že ideš 120 kukneš na budíky a máš tam 90 A to je dobre lebo máš rezervu. Naopak keď zaľahneš za dobrú kapotovanú motorku s dobrým obtekaním vzduchu, pocitovo myslíš že ideš 100, kukneš na budíky a tam je 140 a to je zavádzajúce a rezerva je fuč.

    Raptor súhlasím sedí vec, nepovedal som, že CBF je slabá motorka, ale 500-vka ťa nebude charakterom motora nútiť pre športovú jazdu, ale napr. Hornet bezkonkurenčne hej a v tom je problém. Jazdil som 500-vku, motorka ťa pekne skľudní a hlavne ťa neprovokuje. Ak sa ale necháš vyprovokovať kamarátom pred sebou na Hornete, budeš potrebovať väčšiu osobnú aktivitu, aby si jej vyťal a potom ide. Rozdiel je len v tom, či sa dáš, alebo nie. S týmto mám fajné osobné skúsenosti, ked za rok osedláš cca 20-40 rôznych typov motoriek, rozdiely okamžite poznáš.

    #81990
    raptor
    Účastník (Participant)

    VladiB moj znamy ma CBF 500 a jazdi tak ze na mojom nemeckom kredenci som mu stihal len tak tak, a ked som prvy krat videl tu motorku tak som si pomyslel aky mierumilovny nahacik to je.. (pre mna CBF500 ma dve tvare) 😁

    ale to s tym nahacom nazaciatok koli pocitu rychlosti absolutne suhlasim… akurat ze ja by som si nahaca z praktickeho hladiska asi nikdy nekupil (ale ked teraz nad tym premyslam tak ja mam vlastne najnahatejsie cestne enduro vo svojej triede 🤣 )

    #81991
    Matooo
    Účastník (Participant)

    Misoo a MartineR podla mna idealna motorka na "naucenie" za jeden rok je chopperik 😎

    V pohode si to prdkas, nemusis vytacat V-motor, "vacsi" krutak, nizko polozene tazisko, za take prachy ako pises by si urcite kupil starsieho shadowa 😉 😛

    #81992
    kuzelinko
    Účastník (Participant)

    Matooo a co ked to niekam polozis? kto ti choma opravi? ja odporucam enduro….male skody.. ale je uplne jedno co mas! Mam kamarata co mal rf900 a nejazdil s nou dako extra dokonca ja som bol rychlejsi… vsetko je to o cloveku a o jeho pravacke… kto ako chce take tempo si zvoli…mozes mat aj babeta a budes na nej lietat kelo ti pedale dovoliaiste je ze najlepsie taka 500vka…. a ci uz chopper ides alebo nahaca abo enduro…. to je hold na tebe ku comu sa utiahnes….. tak vela stastia…

    #81993
    Matooo
    Účastník (Participant)

    kuzelinko ako pises: vsetko je to o cloveku a o jeho pravacke!! Ja predpokladam ze Misoo uz ma prve pady na asfalte ci na travniku (lucke) so svojim simsonik davno za sebou 😁 😉

    #81994
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Presne tak všetko je to o človeku. Ja by som osobne volil enduro alebo naháč pre začiatok. Najlepšie niečo ľahšie a nie moc silné. Získať zručnosti a potom si kúpiť niečo silnejšie. Aj keď niekedy niekto moc zo začiatku nepochopí, že tam kde kedysi mohol ísť plný plyn tak teraz mu stačí polovica. 😁

    #81995
    misi
    Účastník (Participant)

    Ja preferujem nahaté. S tým náporom vzduchu, je to všetko pravda, ale záleží aj na fyzičke jazdca, keď je ako steblo tak do tej 90 je prijemne, ale da sa to aj 140 v pohode a dlhšiu dobu. Nad 200 už to je boj, ale na ten čas pokial sa ti uvolní adrenalin….vauuuu

    Ja osobne by som tiež odporučil CBF 500 HONDU, pri SS je väčšia pravdepodobnosť, že čím starší bike tým motor v p… Ako, že tá možnosť doničeného motora je aj pri 500, ale je menšia.

    #81996
    kuzelinko
    Účastník (Participant)

    misi no pri supersporte je este jedno riziko….. ze ulapi dakeho zrazoveho strelca…… ved to vseci dobre poznate co sa deje na zrazoch ako tam niekto pali a striela az sa hory zelenaju….. ale pri 500vke je to riziko mensie…. mam pravdu?(prikyvujte dobre sa to cita 😁 )

    #81997
    misi
    Účastník (Participant)

    kuzelinko 100% PRAVDA 🙂 🙂 🙂

    #81998
    def
    Účastník (Participant)

    Aj kawasaki a suzuki maju 500vky 🙂 GSko a ERko… myslim ze na ucenie dost dobre

    #81999
    duck007
    Účastník (Participant)

    Cawko all 👋 mam 14 rokov za mesiac15 😎 a moj otec mi chce kupit motorku lenze ani ja ani on sa v nich az tak nevizname……. mohol by mo niekto poradit aka motorka je pre absolutneho zaciatocnika naj…jednoducho ktora nie je narocna ale dobre vyzera???? 😀 (cena okolo 1000 eur) 🙄

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 42 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri