Connect with us

Alarm na motocykel

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Alarm na motocykel

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #64936
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Všemožne sa snažím zo zvedavosti nájsť ten najvhodnejší na slovenskom trhu, ale nedarí sa mi to.

    Aké mám podmienky?

    Stačí polohový snímač, otrasový snímač, nejaký ten obídený obvod (povedzme štatovanie, ale nie je podmienkou), aspoň dva ovládače a plávajúci kód. Všade narážam na brutálne ceny okolo 5000,- Sk, čo vo mne vyvoláva iba zlosť, keď si pomyslím, že autoalarm funguje na podobnej báze a ich ceny sú aj pomerne nižšie. Dovolím si tvrdiť, že by si každý našinec mohol namontovať aj dvoj – tisícový autoalarm na motocykel, ktorý sa ponúka v rôznych inzerciách. Veď je to skoro to isté, možno nezanedbateľným rozdielom bude spotreba el.energie.

    Osobne som do svojho auta zainvestoval pri kúpe alarmu 7200,- Sk a to značky Magicar najvyššej rady (dovoz z CZ, všetko musia mať proste lacnejšie, vtedy stále niečo cez 9500,- Sk), ktorý je dvojcestný aj s ovládačom signalizujúcim na farebnom displeji spôsob narušenia vozidla. Ale osobne si myslím, že v porovnaní s mojim a s tými jednocestnými hračkami je to s cenou motoalarmov hrozné.

    Má niekto iné skúsenosti?

    #64937
    yagiza
    Účastník (Participant)

    eXeBaT myslim ze ten tvoj ogar je bezpecny aj bez alarmu a hlavne ho celu sezonu neumyvaj 🙂

    #64938
    raptor
    Účastník (Participant)

    exe ten rozdiel v spotrebe asi nebude taky zanedbatelny

    ale neviem to naisto, popytam sa jedneho znameho co do

    toho vidi

    jaga aby si nebola prekvapkana ze ak ten ogar bude porobeny tak o neho bude vacsi zaujem ako o tvoj piskot No.5

    #64939
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    raptor

    Ja len zo zvedavosti, nezháňam ho pre svoju potrebu, preto ak máte nejaké skúsenosti, sem s nimi. Môžeme rozoberať aj zapojenie, nechce sa mi o tom písať článok.

    #64940
    Jozefko
    Účastník (Participant)

    Pani na vlastne oci som videl, ako manik za asi 40 sec. odpojil HiTech alarm METU bez toho aby si nieco vsimla 😁 a nielen ja ale aj majitel cumel … stal ho nieco okolo 20 ltrov … A to ma privadza k otazke … co z alarmom za 20 l ked je aky je … vraj je kopa ludi ktora to dokaze ! 😠 a aj z inimi znackami 😕

    #64941
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    pchhh, to si skromny, ta chcem k tomu aj pager! Inak je alarm nanic!

    #64942
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Alarm v aute nemam, ani nechcem. Ak zacne hucat, nikto sa ani neobzrie a ako hovori Vidi, bez pageru je to o nicom. Preto som toho nazoru, ze je lepsie spravit tajny vypinac + zamok na saltpaku/ pri moto na kotuc. doplnit imobilizerom, hrubou retazou…

    Este jeden poznatok – ak to niekto ukradnut naozaj chce, nic mu v tom nezabrani.

    #64943
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    milan3232

    Ja mám dvojcestný alarm. Znamená to, že okrem ziapotu ťa aj upozorní na displeji ovládača povedzme do vzdialenosti jedného kilometra. Dnes už sa ľudia za spusteným alarmom neobzerajú a považujú to skôr za planý poplach vyvolaný deťmi.

    Neexistuje zabezpečenie, ktoré sa nedá obísť. Najlepším riešením je kombinácia viacerých druhov zabezpečenia.

    (Slová nejakého riaditeľa odvetvia zabezpečenia vozidiel Ferrari)

    #64944
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Predam zuriveho a vecne hladneho psa s kratkou retazou. Zn.Pripadne vymenim za hluchonemu svokru podobneho razenia 😁

    #64945
    yagiza
    Účastník (Participant)

    Alarm netreba, ak si moto upravite ako je to uvedene v bleskovke „zabezpecenie motocykla?“ teda ak sa vam to chce hladat…

    #64946
    raptor
    Účastník (Participant)

    nelobuj tolko za svoje bleskovky jaga jenna! :75:

    jozefko existuju alarmy ktore zlodeja uzamknu v aute a volaju na 3 predvolene cisla spravidla majitel1-2, policia3 stoja nepomerne viac ako „obycajne“ a v principe ide o to ze zlodej nema na prvy pohlad anung do coho ide…zamka cvakne a pokial nema strelnu zbran tak sa z auta nedostane ani tym ze rozbije okno lebo zdanlivo normalne sklo az take normalne nie je 😉

    #64947
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Yagizin alarm – [linka]

    #64948
    xj900
    Účastník (Participant)

    Skus si pozriet http://www.softplus.sk a tam Hladaj PORTMAN M . Cena je zaujimava a myslim ze to ma vsetko co potrebujes. Brano.

    #64949
    laci
    Účastník (Participant)

    RE: EXEBAT – OGAR – to fakt? maš ogara? kamos renovuje tiež a zhana niekoho, s kym by sa mohol vzajomne polutovat (naposledy ho vysla replika predneho svetla Bosch nejakych 7 tis. CZK…) a povymienat skusenosti….

    #64950
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    laci

    Odpovedal som ti súkromnou poštou.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri