Connect with us

Havarijne poistenie

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Havarijne poistenie

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #79298
    Jolie66
    Účastník (Participant)

    Ahojte,možete mi niekto poradit?co si mylite o havarijnom poisteni?je dolezite ho mat alebo je to zbytočné platenie?Dakujem 👋

    #79299
    Kwasak
    Účastník (Participant)

    Havarijne poistenie je dobra vec, ale co sa tyka motorky, len malo poistovni ich poistuje. Ja som sa na to pytala znameho, ktory robi pre viacere poistovne. Cena rocneho poistneho bola 15% z ceny motorky + pripoistenie doplnkovej vybavy. No hrozna suma z toho vyliezla 😶 .

    Bratri v Cesku to maju inak. Znamy v Prahe mal poistenu motorku (Aprilia Caponord) za 9 tisic ceskych. Pocas celeho roka mal poistenie proti kradezi, vandalizmu a este neviem comu a pocas 6 mesiacov (sezona) poistenie aj havarijne. U nas take nieco nehrozi 😕 …

    #79300
    Jolie66
    Účastník (Participant)

    Tak teda cenovo je to asi dost drahe……..že? 😕 inak nejak tomu nerozumiem lebo niekto poviem že to neni take hrozne ako cenovo myslim a že to treba mat,že co ak nieco a niekto poviem že je to zbytocne a drahe………inak dakujem a mozem sa opýtat ty mas poistenu ci nie?

    #79301
    Kwasak
    Účastník (Participant)

    Jolie66 nemam… moja rocna poistka by bola okolo 90 tisic ☹️ . Ked som mala moto na lizing – Suzuki Bandit – tam som mala aj havarijnu. Bolo to 24 tisic rocne, v rokoch 2000-2003. Na cenu motorky dost, ale stale lepsie ako momentalnych 90. To je sialene ako to u nas funguje (grcajuci smajlik) 😟

    #79302
    Jolie66
    Účastník (Participant)

    No pekne teda,ja chcem tiež moto na lizing ale viem že sa to da vybavit aj bez tej havarijnej poistky tak prave premyslam co mam robit a zistujem.Som sa rozpravala s predajcom v Trencine a ten mi povedala že to je velmi drahe a že davaju motorky na lizing aj bez tej havarijnej poistky,no tak uvidim a chcem ist este do TT sa opytat že ako to tam funguje.

    #79303
    FERRARIMEN
    Účastník (Participant)

    ZIADNA LIZINGOVKA TI NEDA MOTO BEZ TOHO ABY MALA HAVARIJNU POISTKU A AJ PROTI KRADEZI.AKU MAJU ZARUKU ZE KYM JU SPLATIS NEBUDE ZNEJ SROT ALEBO NEBUDE VôBEC

    #79304
    Jolie66
    Účastník (Participant)

    FERRARIMEN bol by si prekvapený že hej………….su niektore ktore ti to daju,napriklad honda v trencine,oni davaju aj bez havarijnej.

    #79305
    Kwasak
    Účastník (Participant)

    Mam taky vodojem, ze ked je to bez havarijnej, tak je to nejaky druh uveru, nie lizing. Ta havarijna sa oplati vzdy, lebo vzdy je riziko, ze tu motorku rozbijeme. No treba sa rozhodnut, co a ako, dat si najprv vypocitat splatkovy kalendar a poriadne si vsetko premysliet. Najlepsie, ak predajca spolupracuje s viacerymi spolocnostami a clovek si ma z coho vybrat 😉

    #79306
    AMIS
    Účastník (Participant)

    Poviem z vlastnej skúsenosti. Mám havarijné poistenie. Platím mesačne 4000 Sk už tretí rok. Ak mi skončí leasing bude môj príspevok zku.venej poisťovni činiť sumu 240tisíc. Ak si tie prachy mesačne odložíš budeš mať o pať rokov našetrené na novú a ušetríš si sklamanie ak by si si nebodaj musela uplatňovať plnenie vzniknutej škody. Ak však nemáš bezpečné parkovanie moc na výber nemáš. Moto ti ukradnú a nemáš nič .

    #79307
    Kwasak
    Účastník (Participant)

    AMIS ked mas lizing na 5 rokov tak ano… Cim dlhsie tym drahsie

    #79308
    AMIS
    Účastník (Participant)

    🙂 po novom si kupujem motorky už len na hypotéku 🤣)

    #79309
    Slon
    Účastník (Participant)

    Kwasak-Za cenu tvojej havarijnéj poistky mám každý rok novúúú ryžu 🤣

    #79310
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Ono sa jedna aj o to, ze v najkrajnejsom pripade havarie sa nieco moze stat aj s majitelom. A od koho bude potom vymahat leasingovka dengy?

    Ale je to zlodejina. Strasne drahe.

    Slon dobry postreh 😈

    #79311
    Jolie66
    Účastník (Participant)

    Kwasak tak to teda neviem ci je to nejaký druh uver ale prave dnes som bola v Honde sa pýtat na tu motorku co by som chcela tak teda havarijna by ma vysla na 1399 sk mesacne na 3 roky tak to teda neni až take zle,teda to vobec neni zle…….. 🙂

    AMIS a mam garaž tak toho sa moc nebojim……..

    #79312
    Kwasak
    Účastník (Participant)

    Jolie66 tak to je fajn 🙂 😉

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 25 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri