Connect with us

Mitas E10 – nahly unik vzduchu

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Mitas E10 – nahly unik vzduchu

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83239
    raptor
    Účastník (Participant)

    V sobotu som sa skoro vytrel pri avione, v prednej gume zrazu ziaden vzduch

    ziaden defekt, ventil drzi, gumu som pri fukani dal na 4 Bary a nasledne spustil na 2.5, nasledne jazdil s nou cez obrubniky koli tomu ci nie je slaby (poruseny) vnutorny kord a nic nic nic, vsetko je ok

    napada vas nieco, nejaky realny dovod ako je mozne ze mi z nej zrazu unikol vzduch, po prezuti som na nej presiel cca 5km z pneuservisu do garaze, 2 dni stala a potom z garaze k bobovi do servisu (vsetko ok)… od boba som do avionu odchadzal uplne v pohode pri odbocke k Mekacu zrazu problem

    dost zle sa mi odvtedy jazdi lebo nepremyslam nad nicim inym… 😕

    predmetna guma je novinka od mitasu a je robena ako bezdusova… o to viac nechapem lebo donedavna som mal vzdu obutu E-09 ktor sa robi ako bezdusova a jazdil som ju bez lasky a bez duse a bez problemov

    za kazdu rozumnu radu kde hladat problem dakujem

    #83240
    raptor
    Účastník (Participant)

    Pardon zadna E09 sa robi ako dusova (preklep)

    #83241
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Pravdepodobne bola zle osadená a následne si sadla. To sa niekedy stáva.

    #83242
    raptor
    Účastník (Participant)

    Bibo to je jedina logicka alternativa… ale myslis ze je mozne aby som na zle osadenej gumy presiel 5 km a potom o dva ni mi po 500 metroch sfukne?

    #83243
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    raptor no môže sa stať aj to. Však uvidíš čas ukáže. Ja si tlak pneu kontrolujem tlakomerom pred každou jazdou. Vzduch mi z nich neuniká. Dosť robí aj teplota. Niekedy po skokoch sa tlak zmenší a niekedy nie. Tak to pre istotu zakaždým kontrolujem a upravím si tlak podľa terénu.

    #83244
    raptor
    Účastník (Participant)

    Bibo idem si sice dnes kupit tlakomer ale obavam sa ze sa moze stat ze pred jazdou to bude ok a sfukne to opat az pri jazde… kua

    #83245
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    raptor to ti verím, ale opatrne to vyskúšaj.

    #83246
    raptor
    Účastník (Participant)

    Tak skusal som to cez obrubniky aj dva krat na zadne som to dal a drzi ta puca gumenna 🤐

    #83247
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    raptor Tak to prevdepodobne bolo tým, že dá pneu nesedela úplne. Skús to nechať stáť pojazdi a kontroluj to. A potom na to rýchlo zabudni. 😁

    #83248
    raptor
    Účastník (Participant)

    Situacia sa zopakovala.. vyzera to na prasknuty kord (patkove lanko)

    venujte tomu zvysenu pozornost ti ktori to obuli

    #83249
    Marek11
    Účastník (Participant)

    Teda zakazane uvolnenie? 🤐 👋

    #83250
    blackhole
    Účastník (Participant)

    Bratu premyslam nad tym odkedy sme sa vratili z pneuservisu a napada ma este jedna moznost, vychadzam zo skusenosti z mojich niekdajsich Mitasiek;

    zmena teploty=nestabilita gumy – ohreje sa zvacsi objem, deformuje sa a netesni. Ochladne, zmensi objem dolieha, podobny problem som mal aj s autom – podotykam novym autom – guma z ktorej boli penu vyrobene, bola tak nestabilna, ze ked sa zmenil povrch zo sucheho na mokry tak sa cele auto zacalo chviet a a naopak. Chcem tym len povedat, ze urcite ma Tvoj pripad suvislost s materialom, z ktoreho je pneu vyrobena.

    #83251
    kankoXF
    Účastník (Participant)

    Tak ja na mojho "scipaka" a "choperenduro" chcem bud Anakee II alebo Trial Attack a tot, on tu skusa Mitas E10 na GSA…. 😶 😶 😶

    Kam tento svet speje…. 😟

    blacky to co mas za gumy? Vsak na gumu sa treba spolahnut a nie sa na nej chviet! 😈 🤣

    #83252
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    kankoXF čo máš proti Mitas? Mal som ich DR 650 RS rôzne druhy a vždy som bol spokojný.

    #83253
    bezdooo
    Účastník (Participant)

    Ja si tiez myslim ze Mitas je priemerna kvalita za velmo dobru cenu

    ja som TKC80 zodral rychlejsie ako mitasy a o hodne viac

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri