Connect with us

Nepremok

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Nepremok

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65389
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Aké máte skúsenosti s týmto doplnkom do dažďa? Chcem si to kúpiť pre prípad blbého počasia. Akú značku, typ a ako hlavne vyberať veľkosť keď to ide na kombinézu? Bojím sa aby ma to nenafukovalo ako rogalo.

    #65390
    Natalka
    Účastník (Participant)

    No ja som si kupila nepremok u Motúza – SPIRIT – jednodielnu – nie je to taká klasická šušťákovina napremoková (alebo ako by som to mala nazvať) Je to tvrdší materiál, hrubý, je v ňom teplo, nenafukuje sa, jedinú nevýhodu má, že premoká 😁 😁 ale nie je to nič tragické, lebo premoká len na tom zhybe na pravom stehne, kde začítna zips. Stála ma 1750,- Sk

    ale sú vraj aj lacnejšie aj lepšie!

    Len používam ho veeľmi málo, lebo mám nepremokavú goratexovú bundu Bűse. Preto rozmýšlam, že si kúpim len nohavice nepremoku.

    #65391
    cygno
    Účastník (Participant)

    Ja mam klasicky z Louisu, vyzeram v tom sice ako tlsta mrkva (je totizto oranzovej farba) ale pouzival som ho len ked som jazdil na skutri (tam sa mi toho vela zmestilo pod sedlo, takze mi vobec nezavadzal). No a na motorke som ho este nemal dovod pouzit (este som nesiel s moto v dazdi) a mam cordurove oblecenie, ktore vydrzi mierny dazd. Uvazujem ale, ze si kupim tiez len nepremokave nohavice, kedze do roboty sa mi nechce prezliekat, tak chodim v rifliach. Co sa tyka tvojej otazky tak podla mna je aby si ho isiel kupovat obleceny v tom na com to chces nosit (teda kombinezu). Ked som ho nosil na skutri tak ma nenafukovalo pretoze som ho mal zastrceny v rukaviciach a predsa len na skutri je trocha vyssia ochrana pred vetrom, takze na toto ti neviem dat odpoved.

    #65392
    sothar
    Účastník (Participant)

    Tiez mam nepremok od Louisa – dvojdielny, cierny, okolo 1000 – 1200SK, mala som ho ani nie 3 mesiace, ked raz zosadam z moto, nieco sa mi taha za nohou a pozeram ze je to moj slavny nepremok 😕 od clenku sa zacal trhat, pritom som si ista ze som sa po ceste o nic nezachytila..

    #65393
    Majt
    Účastník (Participant)

    ja mam nepremok tiez z Louisa – modro cierny jednodielny PROOF ….a kedze mam aj veci odtial, tak som tam normalne nabehol, nasiel „svoju“ bundu, gate…obliekol som sa do toho a potom som na to navliekol ten nepremok….sadol som si tam na tie testovacie moto, do kresla a bolo to 🙂

    kedze som vysoky a tucny, bol som rad, ze som nasiel nepremok aj na seba….vasci uz nemali 😁 😁 😁

    Majt

    #65394
    kelisova
    Účastník (Participant)

    ja osbne nepromok nemam a jezdim kozene kombineze kterou pravidelne osetruju sprejem na goratexove veci a muzu rict ze i v desti se stim da jet ta inpregnace to nepusti. kluci co nepromok maj prevazne nezmoknou ala jsou uvareni ve vlostni stave

    #65395
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Ja mám kombinézu SPIRIT a je úplne super, normálne to oblečiem na oblečenie veľkosť mám 3XL. Je čiernej farby a po sebe má bezpečnostné pásiky ktoré odrážajú svetlo. Kúpil som ju používanú za 500 Sk. Nedám na ňu dopustiť ale treba to obliecť a ísť lebo je v tom dosť teplo. Oblieka sa to super aj vyzlieka netreba sa výzúvať.

    #65396
    yagiza
    Účastník (Participant)

    ja mam nepremoky Buffalo stali okolo 55 anglickych libier a su aj vetruvzdorne. kupila som ich po tom co mi boli niekolkymi odporucene, a moze ich dobre meno len potvrdit 🙂

    #65397
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Dakujem vsetkym za odpovede. Trochu ma zaskocilo ze sa v tom clovek pekne asi poti. Dalsia vec , vobec by ma nenapadlo ze si dat treba pozor aby nemusel clovek pri obliekani davat dolu cizmy! Bezpecnostne pasiky-to som si tiez neuvedomil. Hned ako dam prvu jazdu, tak musim v komboske navstivit nejaku motopredajnu. Este raz dakujem.

    #65398
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    Dovolenky na moto bez nepremoku si neviem predstaviť. Neviem prečo, ale vždy sme mali tú česť s polovičkou otestovať si ich obliekanie v reále. Naposledy sme išli celú cestu v daždi z Rakúska až domov. Boli sme mokrí, ale iba z toho potenia sa.

    #65399
    draciatko
    Účastník (Participant)

    No ja som si kúpila v lidli a teda dobrá vecička to je ,už viac krát som ho použila a

    mokrá som bola akurát na zadku ako stiekla po sedadne voda ale inde som nebola.

    Ale ešte niečo na rukavice.No musím vyskúšať chirurgické,neskúšal niekto ?

    #65400
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    draciatko

    S rukavicami je to problém. Ale mňa by to tiež zaujímalo, či existuje inteligentnejšie riešenie ako mikroténové sáčky 😀

    #65401
    draciatko
    Účastník (Participant)

    exe tie som skúšala sáčky ale tie sa šmýkali tak som ich zahodila a

    rukavice boli mokré 🙂

    #65402
    yagiza
    Účastník (Participant)

    eXeBaT mechanici si davaju umele rukavice ked nieco robia aby sa nezaspinili. ja pouzivam tie aj ked neprsi, lebo teraz ked je zima tak aj hreju. 🙂

    #65403
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    mal som nepremok Bering (cca 1800 Sk), pevny, pekny, profesionalne vyzerajuci, ale zatekalo mi tak, ako pise Natalia, na pravom stehne na zaciatku zipsu a po 2 hodinach to bolo dost neprijemne, bol som silne sklamany. Vymenil som ho v ramci reklamacie podla odporucania niekolkych ludi za cerveny Louis. Je tensi (asi aj menej pevny), skladnejsi, ma lepsie poriesene zatahovanie rukavov a noh, cena o malo nizsia. Pri zipse na pravej nohe je latkovy trojuholnik iduci az ku pasu, takze tadeto by uz voda zatekat nemala. Zatial som ho ale nemal moznost vyskusat.

    S rukavicami som mal zatial stastie, tie moje zimne naozaj nepremokaju. A keby zacali, tak si kupim navleky, predava ich napr. aj lujz. Frajerka skusala igelitove kozmeticke rukavice (farbi si s nimi obycajne vlasy), ale vodicovy neodporucam.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri