Connect with us

Nová vykonávacia vyhláška, nové predpisy

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Nová vykonávacia vyhláška, nové predpisy

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65820
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    yagiza

    S tým sňatím prilby je to diskutabilné. Máš 2 možnosti urobiť to/neurobiť? Má zlomené väzy a zapadnutý jazyk, dusí sa. Čo urobíš, pokiaľ príde sanitka? Správna odpoveď by mala byť – dať opatrne dole prilbu a fixovať pri tom väz, vytiahnúť jazyk, prípadne poskytnúť umelé dýchanie, pretože ak sa zadusí, už mu nikto nepomôže.

    #65821
    yagiza
    Účastník (Participant)

    eXeBaT nie je to diskutabilne. ak das dole prilbu a dany chlapik sa stane kvoli tomu paralyzovany bude vas sudit. osobne ak by som videla nehodu zavolam sanitku a fizlov a pokecam si s danym clovekom o tom co si mysli o babach na moto🙂

    ja ked som havarovala, tak som si sama dala prilbu dole a ked paramedici prisli na to ze to prezijem, tak ma za to sfukli tak ze som hned isla do soku cislo2 😕

    #65822
    milan3232
    Účastník (Participant)

    yagiza – s tou prilbou je to u nas tak isto. Vo vyhlaske je spomenute, ze ju musis mat riadne a pevne upevnenu. Nikde sa nepise kde. Preto mnohi ukrutne drsni copraci maju prilbu pripnutu na nosici a ved – je zakon dodrzievam. Ale prilba sa kupuje na hlavu, nie na opierku. Je to logicke, takze tym ukazuju iba svoju blbost. S tymi autoskolami suhlasim. Co sa tyka pomoci, je uzakonene, ze musis pomoct v ramci svojich vedomosti a moznosti. Dalsie § ti zarucuju, ze ak to poseries v dobrej viere, ze mu pomahas, nie si pravne napadnutelny. Samozrejme sa prejdu kroky, ktore dotycny poskytol pri zachrane.

    U nas nie su taky blbci ako napr. v USA, ktory zaluju za vseliake kraviny a este to aj vyhraju. Zatial…Vymozitelnost prava je u nas aj tak velmi mala…

    #65823
    yagiza
    Účastník (Participant)

    milan3232 😀 😀 😀 😀 😀 nemozem z toho ako ti drsnaci upevnuju prilby 😀 😀 😀 😀 😀 ukazuju ze zakon je zly🙂

    to stym sudenim tu pred 11rokmi tiez nebolo. ale stacilo aby mali pravnici dovolene inzerovat a mat reklamy a zopar vyhratych sudov a uz sa to sypalo. aj nevinne slovensko tato pliaga postihne. 😠

    #65824
    milan3232
    Účastník (Participant)

    yagiza 😉 Prezradim ti velke tajomstvo – to nie je v zakone, ale v ludoch 😁

    Okrem toho, ak niekto nedba na vlastnu bezpecnost – je to jeho problem 😕

    #65825
    Furby
    Účastník (Participant)

    budem vas zalovat za nahovaranie na neposkytnutie prvej pomoci 😎 F!

    #65826
    Jozefko
    Účastník (Participant)

    Furby a jata zazalujem za neodborne vyhrazanie zazalovanim na neposkitnutie prvej pomoci 🙂 🙂 🙂 a mimochodom zvladas prvu pomoc ? 😉 😁 😁 😁

    #65827
    Furby
    Účastník (Participant)

    Jozefko heh ja mam original papier podpisany zastupcami z cerveneho kriza a mojej sposobilosti poskytovat prvu pomoc 🙄 ale to bolo uz davno ked som ho fasoval tak teraz uz viem jedine amputovat 😁. a ja ta zazalujem za nedodrziavanie gramatiky – „neposkytnutie“ 😛 F!

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri