Connect with us

Policajný RADAR – ako to s nimi vlastne je ?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Policajný RADAR – ako to s nimi vlastne je ?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #94975
    kweni
    Účastník (Participant)

    Ako to je s Radarmi keď človek prudko mení rýchlosť jazdy ? Cvakne hneď na začiatku ? Necvakne ? Cvakne až pri konštantnej rýchlosti ?

    Išiel som rýchlejšie ako dovoľujú predpisy a keď už som začal brzdiť(chystal som sa odbočiť) tak sa za mnou v diaľke objavil policajný Radar ktorý akonáhle priletel ku mne odbočil za mnou a po pár sekundách keď videl že idem ako slimák (taký menší tankodrom tam bol) zapol maják a zastavil vedľa mňa. Klasika pýtal si doklady. Po minúte hľadania keď som ich konečne našiel tak si spomenul že musí ísť k nehode. Pýtal som sa ho že či už doklady nepotrebuje ? Prípadne iné veci spojené s tým (fúkanie,lekárnička,..). Tak sa ma spýtal že či je motorka moja. Hovorím je aj nie je (leasing). Tak sa to bude riešiť na správnom konaní,kde hrozí zákaz činnosti do troch rokov. Tak som pozeral ako vyoraná myš.

    Nemal mi skontrolovať doklady keď už ma zastavil ?

    Nemal mi zadržať VP keď o tom niečo spomínal ?

    Jediné čoho bol schopný bolo zakryť obrazovku radara potom čo som pristúpil k jeho dverám.

    Prípadne do koľkých dní by malo prísť predvolanie na DI.

    vopred ďakujem za informácie k téme 👋

    #94981
    krampus
    Účastník (Participant)

    Kweni – popísal si to trochu chaoticky, poďme po poriadku: oznámil ti čoho si sa dopustil? doklady máš/nemáš?, je spísaný zaznam o priestupku? Ak sa jednalo o prekročenie povolenej rýchlosti, ukázal ti fotku na radare? Ak doklady máš a nič vyššie uvedené sa neudialo, tak ti môžu fúkať práškový cukor .. 😁 .. , a mimochodom radary nechodia k nehodám, tam chodia nehodovkári … teda zo strany polismena … kecy,kecy.

    #94983
    kweni
    Účastník (Participant)

    Jediné čo mi oznámil bolo že či viem koľko som išiel. Odpovedal som že neviem.

    Neoznámil mi ani fuk. Doklady mám. Žiadny papier sa nevypisoval. Nič mi neskontroloval. Neukázal mi nič.

    Však aj mne bola divná tá výhovorka ktorá ho napadla po dvoch minútach "musím ísť lebo sa stala nehoda". Sám na zelenej zafóliovanej fábii s radarom. 😶

    Však to mi bolo divné že mi začal hovoriť niečo o tom ako neuvidím tri roky VP a pri tom mi ho nie len že nezadržal ale ani len neomrkol či vôbec mám oprávnenie viesť také vozidlo.

    Veľmi zaujímavá situácia.

    #94985
    kweni
    Účastník (Participant)

    Jo a samozrejme tá nehoda ho napadla bez akejkoľvek informácie z vysielačky či iného rádiového zariadenia ..

    možno ovláda telepatiu 😇

    #94987
    krampus
    Účastník (Participant)

    Kakaj na to, to bolo len bubu ! , lebo nemal v rukách nič začo by ťa doj…l, ale pozor! ak by si náhodou mal sním v budúcnosti čo do činenia (NZ sú malé), tak maximálne opatrne v komunikácii, lebo neveril by si pamäť oni na svoje neúspechy majú vynikajúcu a horná hranica sadzby za priestupok by ťa určite neminula. 👎 ☹️

    #94989
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Stačí im EČV a majú ťa. Nemusia prezerať nič, to má čas…

    Ale možno to bol Jožo Pročko. 😁

    Pre každý prípad ťa skrotili včas a tým ti možno predĺžili život… 😉 👋

    #94991
    krampus
    Účastník (Participant)

    Tak, tak, 3 priestupky za 12 mesiacov a papiere in die suscháreň. 😈

    #94993
    kweni
    Účastník (Participant)

    Teraz som bol dlhých 20mesiacov bez akéhokoľvek bločku .. ale skrotiť ma jednoznačne skrotil ..

    #94995
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    kweni vidíš možno to splnilo účel 😁

    #94997
    BacilBA
    Účastník (Participant)

    Ako som Ti už minule písal, bolo iba také bububu.

    Aha:

    [linka]

    #95000
    kweni
    Účastník (Participant)

    BacilBA : Možno som to prehliadol ale daná problematika tam zachytená moc nebola. Skôr tam bolo zachytená neschopnosť MINV vo vyberaní pokút cez meracie prístroje ktoré sú v dedinách a tuneloch. Samozrejme tie fungovať zatiaľ nemôžu, však načo by dávali sami sebe pokuty ? Však to by nebolo kóšéér. Nedaj bože by to cvaklo nejakého papaláša ktorý sa strašne ponáhľa na nejaké set sakramentské osobné stretnutie z nejakým politikom. Osobne si myslím že Fiková vláda to neodklepne nikdy ale to je len môj skromný názor.

    #95002
    kxbibo
    Účastník (Participant)

    Aj tak budeme v obci jazdiť 30 km/h 😁 a to je preto aby sme mohli aj bezpečne jazdiť a zároveň obsluhovať šúchací telefón. 🤣

    #95004
    BacilBA
    Účastník (Participant)

    Kweni, ide o to, že keď Ťa nelegitimovali na mieste, iba podľa EČV sa posielať nič nebude, na to sú leniví.

    #95006
    Bzuco
    Účastník (Participant)

    Mňa cvakli v obci Lipovník smerom na Piešťany a na druhy deň som šiel hneď ráno na týždeň preč a policajt osobne každý deň chodil ku nám a hľadal ma až ma v sobotu ďalšieho týždňa vymákol doma a ukázal mi foto kde bolo moje auto od zadku a vedľa auto ktoré šlo oproti a v dolnom riadku čas dátum a ďalšie čísla. A potom rýchlosť že 61km/h žiadna značka že pre ktorú to patri len EVČ na môjho auta a toho druhého auta na vozidlách. Z fotografie nebolo jasne ktoré auto prekročilo rýchlosť a keďže sa mi vyhrážal že ak nezaplatím hneď 20€ tak v správnom konaní to bude nad 60€ teda zápis do registra priestupkov a potom už len dva a budem pešiak tak som mu zaplatil. ale potom ma naučili jednu frázu ktorú mam právo použiť v prípade že nie je vidno kto šoféruje alebo je auto odfotene od zadku.

    #95008
    kweni
    Účastník (Participant)

    Tak ja zatiaľ nikomu nechýbam .. ale v mojom prípade sa jednalo o auto s radarom.. nie o trojnožku ..

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri