Connect with us

Pôžička na motorku?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Pôžička na motorku?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #98009
    Milan21
    Účastník (Participant)

    Ahojte zvažujem, že by som si na novú sezónu kúpil novú motorku, predsa len tá moja už má čo to odjazdené. Chcel by som kupovať dačo ojazdené, tak 1-2 ročný stroj. Kúpiť moto v hotovosti mi nevíd, chýba mi cca tak 3000€ možno. Zvažujem, či sa mi viac oplatí kúpiť moto od súkromnej osoby a zobrať si na tých 3000€ pôžičku, čo som pozeral ponuky na nete, nevyzerá to až tak zle  alebo či radšej kúpiť moto z dákeho bazáru a s nimi si dohodnúť financovanie, tam predpokladám, že bude cena vyššia a ešte taktiež treba počítať s preplatením. Brali ste niekto takto moto z bazáru? Vedeli by ste mi poradiť dáky dbrý, či radšej to nechať na tú pôžičku a kúpiť od súkromnej osoby? Do moto počítam s celkovou investíciou do tých 12000€.

    #98015
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Ak ti chyba len tri tisic, tak si zober daky bezucelovy spotrebak, to vybavis za dve hodiny, ak teda splnas podmienky a kupis si co chces…tri litre je nic a nebudes mat opletacky s vybavovanim lizingu, originality, vselijake notarske zapisnice, poistky a podobne.

    #98017
    AIR
    Účastník (Participant)

    Mozem len suhlasit, tiez som kupoval moto a nemal som celu sumu, zobral som uver, vybaveny som ho mal na pockanie v banke a moto som si kupil bez zlozitych formalit… a moto je moje a nie lizingovky…  🤐  🤐  🤐

    #98019
    apa
    Účastník (Participant)

    Kúpil by som moto do 9000 a mám pokoj.

    Ale som asi konzervatívny, zatiaľ som úver nebral na nič, je to vyhadzovanie peňazí 🙂 .

    #98021
    Milan21
    Účastník (Participant)

    Taktiež mi viac voňa tá možnosť zobrať úver/pôžičku len sa bojím, či mi banka požičia, predsa len s tým oficiálnym prijímom je to u mňa také všelijaké (veď všetci vieme ako to chodí 😀 ). A zas, či riskovať dáku nebankovku kvôli 3000€, no neviem, ako hovorí sa, že keď si si istý, že to dokážeš bez problémov splatiť, ani nebankovka by nemala byť problém, ale neviem som trošku skeptik, preto si chcem skúsiť preveriť aj ako by to vyšlo v dákom tom bazáre.

    #98023
    Hroch
    Účastník (Participant)

    Pri leasingovke si radšej prever ako je to s ročnou havarijnou poistkou.

    Kamarát nedávno chcel riešiť kúpu moto na leasing a vyšla mu ročná havarijná okolo 600.-€, moto mala byť Scrambler (asi od Yamahy) za cca. 9-10.000.-€, tak radšej to nechal tak.

    Dúfam, že sa mýlim  😎

    #98025
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Šak kradni a podvádzaj, choď do politiky. Ako praotec Rockefeller vraveli, druhý milión som získal už poctivým spôsobom… 😉 

    Po rozvode som na tom tiež nebol nejak ružovo, ale zas pocit slobody ma tak prudko udrel po hlave, že som utekal do banky, chýbalo mi k moto 80 tisíc Sk…
    Vyhodili ma, lebo som nemohol nijak dokázať, že tú pôžičku nepotrebujem.  😁

    Zachránila ma rodina, hlavne mamka, Guzzinka bafkala pred domom do týždňa.  👍 😘 

    #98027
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Akákoľvek komerčná teda zdieračská pôžička na motorku je u mňa osobne taká istá blbosť ako pôžička na dovolenku, či pôžička na vianočné darčeky. 👎
    Je iné si požičať bezúročne od priateľov alebo rodiny. To je výpomoc. Ale aby sa niekto nabaľoval na tom čo k životu nutne nepotrebujem je nerozvážnosť.
    Keď na to raz nemám, tak sa uskromním, alebo došetrím a kúpim potom. Nieje to životne dôležitá vec ako trebárs bývanie atd…..

    #98029
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Ešte že som práve nakukol.
    Bača, motorka je v dnešných chaotických časoch životne dôležitá vec.
    Mala by ju preplácať zdravotná poisťovňa ako relaxačný prostriedok.
    Bez motorky by už polovica z nás bola v blázinci … 😁

    #98031
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Ak je to s tvojim oficianym prijimom take vselijake, ako pises, tak ti nedaju ani lizing. ano zrejme ti v bazare budu vediet vybavit, daku alternativu financovania, nebude to ale ani lizing, ani klasicky bankovy spotrebak, ale daky iny produkt dakej inej institucie, kde to bude povedzme dost drahe…v tvojom pripade by som volil to, co pise apa (aj ked dalej uz jeho nazor nezdielam, ze uver je vyhadzovanie penazi) kupit masinu za devinu a mas po starosti, ved za devinu kupis super stroj…

    myslim si ale, ze tri tisicky ti v banke daju…pokial ta nehanaju exekutori, nedlzis na daniach, alebo nejsi v strate, tak nebude problem, ved skus uvidis, za to nic nedas…

    ludia setria na daniach, na odvodoch, na vsetkom na com sa da…ved ok, jasne, naco platit, ked netreba, suhlasim…ovsem pri taktomto style treba pocitat s tym, ze prave toto ich diskvalifikuje v podobnej situacii, ked budu chciet pozicku…potom ostava uz len to, spocitat si, kolko som na tychto odrboch usetril, zobrat tie usetrene peniaze a dolozit si ich na kupu motorky…ak sa to podari, tak bola uspora rozumna…ak nie a tych usetrenych penazi niet, bol ten risk zbytocny a neproduktivny…

    #98032
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Na SK hotovost v ruke nenapomaha rychlejsej  moznosti zjednat cenu?
    Ci uz v bazare, alebo hlavne u sukromnika?
    Tu peniaze na ociach zaistuju seriozny zaujem…

    #98034
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Isteze peniaze na ruke napomahaju zjednat cenu…

    ked motorku niekto ponuka za 12 tisic, urcite o trojku spusti, ked mu zamava devinou pred nosom…

    sukromnik je uplne kazdy…ci uz bazar, predajca motoriek, alebo aj tesco ci nay…tam sa zjednava najcastejsie…

    zatial je este stale ziskanie uveru pomerne jednoduche a rychle, takze nevidim dovody nepockat kupcovi, ktory mi da o vyse 30 percent viac jeden – dva dni…

    ked daco predavam, tak mile rad rozumne spustim, rovnako, ako ked kupujem, som rad, ked daco zjednam…ovsem ludia zabudaju, ze eura nie su koruny…

    ked som kedysi predaval auto za cca 210.000,- sk (7.000,-euro), tak kupujuci chcel a dostal zlavu 1000,-sk (32,-euro) na benzin, akoze prisiel z daleka…

    ked som nedavno predaval auto za 10.000,- euro, kupujuci chcel zlavu 4.000,- euro, dalsie som predaval za 3.700,- euro a kupujuci chcel zlavu 1.000,- euro…ani jeden nemal hotovost, chcel sa dohodnut a zacat riesit pozicku…hadajte ale, ci by uspeli, keby mali peniaze pri sebe???

    #98036
    ahojko
    Účastník (Participant)

    …Sukromnik…

    Mne sa tiez to slovo sukromnik nepacilo ale kedze pvodny prispevok to nazval sukromna osoba, tak som to neupresnoval, reku kazdy bude vediet co tym chcem povedat…

    #98038
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Pochopili…sukromnik – osoba predavajuca svoju motorku, ktora sa ale touto cinnostou (predaj motoriek) nezivy…

    #98040
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Prepac,
      asi som zle pochopi  vetu v tvojom predposlednom prispevku :

    sukromnik je uplne kazdy…ci uz bazar, predajca motoriek, alebo aj tesco ci nay…tam sa zjednava najcastejsie…

    z toho sa mi zdalo ze si nepochopil o akom sukromnikovi pisem….
    Som rad ze sme si to objasnili…:-) …

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri