Connect with us

Sedadla v aute chrbtom do smeru?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Sedadla v aute chrbtom do smeru?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #97944
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Caute.
    mam taku otazku, mozu byt sedadla v osobnom aute (napriklad v grand espace) vzadu otocene proti smeru jazdy?

    #97949
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Ak je tak auto schválené, prečo by nemohli byť?
    Pamätáš si „štvorky“ z autobusov? Hrávali sa tam karty. 😉

    #97951
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  A výhra na vážskom moste sa vždy rátala dvakrát …

    #97953
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    No ved tiez si myslim, ze preco nie, ked sa to tak da otocit, ale v navode je napisane, ze proti smeru mozu byt len ked auto stoji. tak neviem ako to je, tristo hrmenych.

    #97955
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  NN, ty budeš asi zázračné dieťa.

    Prečítaš návod, tam píšu, ako to je, a ty nevieš, ako to je… 😁
    Šak prečítaj eštre raz.

    Kotvenie sedadiel, pásy, airbagy (aj bočné) sú dimenzované a testované asi len na „normálnu“ prevádzku, za to „konferenčné“ nastavenie výrobca  neručí, čo upresnil aj v návode.

    Zaujímavé, že novodobé detské sedačky sú chrbtom k smeru jazdy, lebo sú bezpečnejšie – takže vyriešiť by sa to dalo, keby sa chcelo. Ale sa asi nechcelo.

    Kua, a ja som ti v sanitke aj ležal … 😁

    #97957
    apa
    Účastník (Participant)

    Rozmýšľal som načo sú tie sedadlá oproti a je to fajn vymyslené.

    Dajú sa na ne nohy vystrieť lebo inak tam na nohy miesto nie je.

    #97959
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Navody su pisane s velkou opatrnostou vyrobcu, aby sa nasledne mohol zo vsetkeho vykrutit, je tam napisane aj to, ze pozor, pri vymene ziarovky sa mozete popalit, alebo pozor mozete si do dveri privriet prsty, ale zakon nezakazuje ani menit horuce zierovky, ani trieskat dverami a privierat si do nich ruky, mna zaujima, ci to dovoluje zakon, alebo nie…

    co sa tyka miesta, je ho tam dost aj v klasickom usporiadani sedaciek, prirovnal by som to k beznemu autu, akurat henta konfiguracia vyssie je ako apa pise o poznanie pohodlnejsia a pri dlhych cestach sa pasazieri vzadu mozu komfortnejsie napriklad fackat, kopat, alebo si z oci do oci hovorit, co si o sebe myslia…

    skoda, ze tu neni egres, ten by do toho vniesol absolutne jasno, ktore by sa dalo vysvetlit dvoma, maximalne troma sposobmi…

    #97961
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 
    – Neverím síce, ale sa môže stať, že existuje policajt, ktorý vie, že sa tak nesmie.
    – To, že sa  z toho Egreš u policajta vyseká, neznamená, že sa z toho vysekáš aj ty.
    – Teda na prvý pokus ber radšej Egreša.
    – To, že Egreš neplatí pokuty za 130  na okreske, neznamená, že sa to môže.
    – Sedieť chrbtom pri nejakých 130 km/h, to by som asi grcal… 😁
    – Angličania už vedia, že puding sa skúša tak, že sa zje. Tak skúšaj.  😉

    #97963
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Nevrav mi, ze si napriklad v lietadle nikdy nebol na hajzli a ked si nan isiel, alebo si sa z neho vracal, tak si bol tiez chrbtom k smeru letu a to nebolo 130, ale 850… 😁

    #97965
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Prdlafka,
     Ty si bol v takom lietadle co ma na WC okna a navyse leti 30 cm nad zemou aby si videl okolie mihajuce sa pomimo ako v aute? …

    #97968
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Ked hras karty, tak nekukas na mihajuce sa okolie ani v aute…

    a po vetre a na finale vidno okolie aj z eroplanu, aj ked je pravda, ze vtedy by si mal sediet  😁

    #97969
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Ale ako papi napisal, policajt by to ovladat nemal, ale ak sa najde neustale sa vzdelavajuci nadsenec, tak ma dodrbe jak vietor muchu…a to nevravim, co by sa stalo v pripade nehody, ak to na to naozaj neni konstruovane…

    #97971
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Policajt ti dá pokutu, kedy chce, lebo vie, že by si sa nenaťahoval s ním po súdoch.
    Svetlá výnimka je Egreš, vzor šeckých uvedomelých občanov. A to myslím vážne, my, salámisti leniví, ten svet nezmeníme…
     😈  A samozrejme zákony neslúžia ľudu, ale právnikom. Tí prefíkanci zarábajú na tom, že v parlamente sedia blbci, čo zahlasujú aj za najväčšiu volovinu, ak na tom môžu zarobiť.
    Kto im nechce dať zarobiť, dá zarobiť právnikom, tak či onak o peniaze prídeme… 😁 

    Príklad:
    Nakoľko nerád jazdím z čundrov mierne spoločensky unavený, vyrobil som do svojej kadibúdky Berlingo dve lehátka, teda sa vyspím a na druhý deň s nula promile domov. Nie kvôli policajtom (šak na čo máme Egreša, né?  😈  ), ale kvôli sebe a svojim.
    Nakoľko zadné sedadlá takto musím vyhodiť, z 5miestneho afta sa stáva takto dvojmiestne. Teda oficiellne môžme takto jazdiť len dvaja vpredu (riadne pripútaní, blablabla). A ani by mi nenapadlo voziť nejakého ležiaceho strelca vzadu.
    A teraz si predstavte, že aj takto sa nájde vysoko nadštudovaný orgán, ktorí sa ti vyhráža odobratím technického, lebo afto je päťmiestne a nie je… 😁 
    Odvolávanie, že načo by potom výrobcovia poskytovali možnosť jednoduchého vyhodenia zadných sedadiel, no a na kopec ponnnikateľov, kerí využívajú podobné autá v práve potrebnej zostave (osoby alebo tovar, atď), mu spôsobilo chvíľkové zaváhanie a v slabej chíli ma pustil s tým, že nabudúce mi to už neprejde. 😈
    Asi videl, že práve idem volať Angrštovi… 😁 

    #97973
    bacaono
    Účastník (Participant)

    papi máš úžitkové auto? Máš.
    Je to auto schválené do prevádzky tak že kvôli nákladu môžeš jednoducho vyhodiť zadné sedačky? Je.
    Prevážaš postele, teda náklad, a kvôli jeho rozmerom máš tie sedačky vyhodené? Prevážaš.
    Ani by som sa s ním nedebatoval. Iba by som si vypýtal jeho osobné číslo.

    …to by ti onedlho mohol poľa jeho logiky dať pokutu že jazdíš sám alebo dvaja, a máš predsa päťmiestne auto. 😈

    #97975
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Bača, tebe sa ľahko smeje, si veliké silné hovado, navyše vypadáš, ako inteligent. 😁 
    Ale ja, maličký bradatý s blbým xichtom a homles-dizájnom vyvolávam u kategórie  „sebavedomých“ pocit, že na mňa majú… 😁 
    Nevedia, čo je to Mensa a darmo im budeš citovať od Vergília … 😁 

    Neboj, poradím si. Chceš číslo na Egreša? 😁

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri