Connect with us

Sedadla v aute chrbtom do smeru?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Sedadla v aute chrbtom do smeru?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #97977
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Bude to znieť možno čudne, ale nie nechcem. 😈 
    Egreš v mojich očiach v poslednej dobe    …a ci pi*o!!!  …hodene upadá. 🤐 
    To už radšej na paganiniho. 😁

    #97979
    crazyman
    Účastník (Participant)

    Čo nie je zakázané je povolené. 🙂 
    Čo sa týka používania sedadiel, podobné auto mám, za jazdy je povinnosť sa pripútať a pásy okrem stredného sedadla (ktoré môže slúžiť aj ako stolík) sa dá pripútať podľa predpisu len v polohe čelom k smeru jazdy. TOŤ VSJO 😘

    #97981
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Ak by mi tu nejaky mudry vysvetlil dovod priputat sa pocas jazdy ak je sedadlo obratene proti smeru jazdy cize samotne sedadlo plni funkciu bezpecnostneho zadrziavacieho pasu aj vo vozidle mhd kotre ziadne pasy nema je nabezpecnejsie sediet na sedadle otocenom proti smeru jazdy a najlepsie este pri dverach kde niesu oprotisediaci ktori by ma mohli rozpucit 
    aj na take sedalo v aute sa da upevnit pas iba taky ako je na strednej sedacke cize okolo pasa aby predsa len clovek pripadne nevyletel von z auta ked sa prevrati

    #97983
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Milhaus, zabudol si gúgliť. Vývoj nezastavil u trolejbusoch.
    Tak sa pozri na úvodnú fotku od Prdlafku, šecky sedadlá majú samostatné zabudované trojbodové pásy. 😁 
    Dokonca aj moje Berlingo z praveku má aj na strednom sedadle trojbodovku, keď sa sedlá vyhodia, vyhodí sa aj pás.
    Dokonca sa dá sklopiť aj operadlo a následne aj sedák, teda aj bez toho, že by sa niečo vyhadzovalo. Sklopením operadla sa u mňa napr. automaticky odistí zadné kotvenie sedáku (v podlahe) a celé sa naklopí na predných dolných pántoch dopredu.
    (Keď budeš potrebovať pomoc s riešením nejakej jednoduchej konštrukcie, sa ozvi… 😁 )

    #97985
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    No a je to. uz viem, ako to funguje v papiho berlingu. vyhovorim sa skratka nanho  😁

    #97986
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Len si rob srandu, ale zas „papi“ bude asi čarovné slovo.
    Story:
    Kolegovia z projekcie sa chystali niekam na východ zamerať stavbu. Naládovali sa, už sme mysleli, že sú preč, keď sa odrazu vo dverách kancelárie objavil jeden z nich.
    Oznámil, že berú druhé auto, s týmto vozom nejdú nikam, lebo má štyri roky aj niečo a musí sa robiť najprv STK.
    Ja som sa len smial, že veď sme kúpili pred troma rokmi, ako nové.
    – No ano, ale bolo vyrobené pred štyriapol rokmi.
    – Dobre, tak policajtovi povieme, že „papi povedal“
    Čo čert nechcel, po ceste ich zastavili a chceli im dať pokutu, že neboli na STK.
    Svorne všetci štyria začali tvrdiť, že nemuseli, lebo ŠPZ majú len triapol roka.
    – Určite je to tak?
    – Určite, od prvého vzatia do evidencie sa to ráta.
    – Odkiaľ to máte?
    – Šak papi povedal.
    Táto veta muselo mať takú váhu, že ich pustili bez debaty, naši sa rehlili celý deň a neverili, že nepoznám žiadneho policajta od Rimavskej Soboty… 😁

    #97988
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Tak vidis, vobec som neni daleko od pravdy, ba naopak, zobral som si z tejto diskusie to podstatne

    jupiiii

    #97990
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    No ved sa to aj rata od prvej evidencie a to ani nemusel papi povedat § 47, vyhláška č. 578/2006 Z.z.:
    (1) Technickej kontrole pravidelnej podlieha vozidlo
    b) kategórie L3e, L4e, L5e, L6e, L7e, M1, N1, O1 a O2 v lehote štyroch rokov po jeho prvom prihlásení do evidencie a potom periodicky v dvojročných lehotách,

    #97992
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    To ze policajti nepoznaju zakon je snad kazdemu jasne podstatne je vzdy ako ho ovlada ten koho chcu posulozit napriklad na hlavnej stanici sa vzdy nasmejem ked davaju pokuty vodicom na mieste leziacom mimo cesty kde neplati zakon o cp  😁 
    on tam totiz ten zakaz vjazdu neplati pretoze znacka plati iba pre vozovku a tam ziadna nieje musela byt vyznacena na mape  pokuty by mohli vyberat ak by tam bola znacka pesia zona 

    https://www.google.sk/maps/@48.1579778,17.1060808,3a,60y,285.78h,82.86t/data=!3m7!1e1!3m5!1sHuwMCr-J854Qc_Kr5Vtr8w!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DHuwMCr-J854Qc_Kr5Vtr8w%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D254.21701%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656

    pre porovnanie z druhej strany stanice je cesta je vyznacena na mape aj ked konci schodami a je na nej rampa to je vozovka tam ta znacka plati 

    https://www.google.sk/maps/@48.1578676,17.106514,3a,16.3y,43.42h,90.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSgziIkZpru-QSPJmcRE_Ng!2e0!7i13312!8i6656

    #97994
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Mlhy,
     a nie je mozne ze ti vodici dostavaju pokuty za nieco ine
    a nie za porusenie zakazu vjazdu po vozovke? ..
    Nebol som tam, len sa pytam..

    #97996
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Nemam teraz po ruke ziadny ten maly plastovy technicak, ale je aj na nom vyznaceny zvlast datum vyroby a zvlast datum prveho prihlasenia? na velkom to je, to som si kukol.

    a ako je to potom v pripade dovezeneho auta? je tam datum vyroby, potom datum prvej evidencie, co je napriklad v nemecku a dalej datum prvej evidencie na sk? ale zas v pripade dovozu treba stkacku a emisku automaticky, dokonca aj originality, takze to je fuk.

    aj ked, priklad:

    doveziem si v roku 2001 z nemecka auto, ktore ma rok vyroby 2000, cize rocne…pri dovoze dam spravit stkacku a emisku a originalitu a rocne auto prihlasim…cize by stacilo ist na kontroly az v roku 2004, ked bude mat auto styri roky, alebo mam smolu a tymto cinom musim o rok skor (2003), cize dva roky od kontrol, ako to je u nas zvykom, ktore som robil, ked som auto doviezol, teda ma tento mechanizmus oberie o jeden rok?

    #97998
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Nezijem na SK, ale na moto (co mam na SK) mam STK nalepku a na nej je vyznaceny datum dokedy je platna, nie je to tak aj na aute?
    Cize ak by si nechcel stratit ten spominany rok, museli by Ti STK vydat s platnostou na 3 roky, a  neverim ze na SK to urbia, ved by sa obrali o jeden STK poplatok… a to je  pre stat nelogicke…

    #98000
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Nie nieje mozne pretoze ich vidim ako im ukazuju prstom ze tam je znacka  😁  a ja bych sa ho spytal ze kde je cesta ?  😁

    #98002
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Prdlavka je rozdiel ci je auto novo zakupene z predajne alebo od niekoho dovezene zvonku

    ak je z predajne plati 4 roky od registracie a potom kazde dva 

    ak je zvonku bez ohladu na platnost stk z daneho statu ju musis pred registraciou absolvovat znova a pre teba uz neplati 4 rocne obdobie ale stk sa pocita od doby kedy si ju absolvoval u nas a musis chodit kazde dva roky

    #98004
    prdlafka
    Účastník (Participant)

    Mozno sa mylim, ale podla mna bezpecnostny pas nie je len na to, aby ta zachranil, ked nadrbes do niekoho predkom, ale aj ked do teba niekto nadrbe napriklad z boku, alebo zo zadu, takze tym, ze su sedadla v protismere je sice fajn, ked drbnes do niekoho ty, ale aj tak by si bez pasu mohol z toho sedadla vyletiet, nehovoriac o tom, ked pride silny naraz z boku, ci zo zadu…
    kdesi som videl taky crash test, ked do auta napalilo ine auto zo zadu a toho, co nebol priputany ho to po operadle vystrelilo do hora a do zadu, no slamastika velika…
    takze pasy treba bez ohladu, jak sedis…

    a vraj aj repraky v zadnom plate vedia narobit vela skody, ked sa pri havarii odtrhnu a poletuju po aute a aj ked sa dostanu von, nehovoriac o lyziach v kabine, tie zas rezu co pride…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Advertisement

Partneri