Connect with us

Štartovanie po zime

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Štartovanie po zime

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #66636
    betty
    Účastník (Participant)

    Caute.

    Potreboval by som pomoct co s tym moze byt, ked nemozem nastartovat moto po zime.Ide o moto Honda CBR 600 F.r.V 93.v ZIME SOM TO V POHODE PRESTARTOVAL 2 KRAT, XCEL SOM AJ 3 ALE UZ NESLO.

    #66637
    Kenny
    Účastník (Participant)

    No to musíš napísať viac info čo tomu vlastn je slabo pretáča alebo tak, koľko km si na tých sviečkach najazdil? baterku máš nabidú dobre? a tak napíš viac info 😉

    #66638
    betty
    Účastník (Participant)

    no pretaca dobre, hadze iskru, najazden.2500km

    #66639
    eXeBaT
    Účastník (Participant)

    betty

    Teplovzdušná pištoľ, ohrej trošku olej vaňu (ale nie tak, aby sa dali fritovať hranolky) a tlak horúceho vzduchu smeruj na sanie, keď budeš štartovať.

    #66640
    Vidicon
    Účastník (Participant)

    vysrobovat sviecky, dokladne vysusit, namontovat naspat. Ak nepomoze, vymenit sviecky (studene starty v zime zabijaju sviecky aj ked su uplne nove, a ty mas karburatory, takze duplovane). Pomoze to v 9 z 10 pripadov…

    #66641
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Mozno blbost, ale ako mas prepnuty koliskovy prepinac na pravej strane riadidiel? Benzin zapnuty?

    Nie ze by som o tebe pochyboval ale z vlastnej skusenosti viem, ze rodina sa fotila pri moto, vsetkym stukali… a ja startujem ako sprosty, uz to pomaly taham do servisu a zrazu – vsak mam vypnutu elektriku… Stat sa moze.

    #66642
    betty
    Účastník (Participant)

    Dik za rady vsetkym.

    Vyskusam a uvidim zacnem tou najjednoduchsou a skoncim tou najtazsiou. A ividime co a ako.A ked nic zo vsetkych tychto rad nic nepomoze tak sa asi nastartujem saaam.

    #66643
    xWESTx
    Účastník (Participant)

    milan3232 s tou elektrikou bola sranda Fakt sranda 😀

    #66644
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Najväčší zabijak pre moto, tak ako povedal Vidicon, je zimne prestartovanie. Motor studeny jak eskimak, sviecky taktiez, ten motor musi hrozne nafasovat. Kruzky,valce,sviecky sa tvaria asi takto 😠

    #66645
    betty
    Účastník (Participant)

    jedni hovorite treba v zime prestartovat, dalsi teraz motor trpi asi to sami neviete co treba a ako…

    #66646
    papaya
    Účastník (Participant)

    betty 100 ludi 100 chuti. 😀

    Cital som referat o spravnom startovani motocykla… naozaj huste citanie na motorkari.cz. Podla ich odovodnenej teorie by sa vobec motor nemal nechavat bezat na mieste a uz vobec nie studeny ako mraziak. 🤐

    Kamos prestartovaval asi 3x v zime moto, na jar uz ani netukla. Starter pretaca, motor sa nechyta… Ktovie preco… 😁

    #66647
    betty
    Účastník (Participant)

    vies je to trochu cudne.clovek za to vysoli nejake tie prach y a ala JAPAN nestartuje respektivne ako sa mu chce.nech mi to normalne niekdo vysvetli.musi byt dovod preco to takto viacerim hapruje… 🙂

    #66648
    papaya
    Účastník (Participant)

    betty nechapem co sa Ti nepaci… Jawa sa kazi ci chces alebo nie… Taliani maju tiez svoje muchy a amici ani nehovoriac. Japonske motori su na tom este velmi dobre. 🙂 Spytaj sa na to servisakov. Nechaj ten motor prekontrolovat v servise, urcite to bude len nejaka zalezena mys v karburatore 😛 😁

    #66649
    dominator
    Účastník (Participant)

    Ja som tuto zimu neprestartovaval ani jediny raz a vcera mi to chytilo na prvy pokus, hned po stlaceni gombika!

    Rok dozadu som prestartovaval asi 2-3x a na jar to chytilo az na nejaky 5-ty krat!

    Moj nazor: neprestartovavat!!!

    #66650
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Ja prestartujem vzdy tak, ze necham motor zohriat az po zapnutie ventilatora. Ked mam moto na stojane, tak hodim aj rychlost a beham kilometre ;o) . Myslim si, ze to motoru uskodit moc nemoze – kazdy to predsa parkuje v nejakej garazi a tam nie je az taka kosa ako vonku… a motorka ma behat a startovat. Ak to nerobi, niekde je chyba.

    Ten clanok na motorkari.cz som cital. Zaujimave, ale je to iba nazor.

    Ono na 1x to malokedy chyti – ved pocas celej zimy sa benzin odpari z karburatora. Vstrekovanie by malo chytit vzdy.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri