Štartovanie po zime
Domov › Diskusné Fóra › Motoporadňa › Štartovanie po zime
- Toto téma obsahuje 17 odpovedí, 11 hlasov, a bola naposledny upravená pred 20 rokmi, 2 mesiacmi od
yamaxx.
-
AutorPríspevky
-
10. apríla 2006 o 8:17 #66636
betty
Účastník (Participant)Caute.
Potreboval by som pomoct co s tym moze byt, ked nemozem nastartovat moto po zime.Ide o moto Honda CBR 600 F.r.V 93.v ZIME SOM TO V POHODE PRESTARTOVAL 2 KRAT, XCEL SOM AJ 3 ALE UZ NESLO.
10. apríla 2006 o 10:34 #66637Kenny
Účastník (Participant)No to musíš napísať viac info čo tomu vlastn je slabo pretáča alebo tak, koľko km si na tých sviečkach najazdil? baterku máš nabidú dobre? a tak napíš viac info 😉
10. apríla 2006 o 10:58 #66638betty
Účastník (Participant)no pretaca dobre, hadze iskru, najazden.2500km
10. apríla 2006 o 11:05 #66639eXeBaT
Účastník (Participant)betty
Teplovzdušná pištoľ, ohrej trošku olej vaňu (ale nie tak, aby sa dali fritovať hranolky) a tlak horúceho vzduchu smeruj na sanie, keď budeš štartovať.
10. apríla 2006 o 11:31 #66640Vidicon
Účastník (Participant)vysrobovat sviecky, dokladne vysusit, namontovat naspat. Ak nepomoze, vymenit sviecky (studene starty v zime zabijaju sviecky aj ked su uplne nove, a ty mas karburatory, takze duplovane). Pomoze to v 9 z 10 pripadov…
10. apríla 2006 o 11:33 #66641milan3232
Účastník (Participant)Mozno blbost, ale ako mas prepnuty koliskovy prepinac na pravej strane riadidiel? Benzin zapnuty?
Nie ze by som o tebe pochyboval ale z vlastnej skusenosti viem, ze rodina sa fotila pri moto, vsetkym stukali… a ja startujem ako sprosty, uz to pomaly taham do servisu a zrazu – vsak mam vypnutu elektriku… Stat sa moze.10. apríla 2006 o 11:51 #66642betty
Účastník (Participant)Dik za rady vsetkym.
Vyskusam a uvidim zacnem tou najjednoduchsou a skoncim tou najtazsiou. A ividime co a ako.A ked nic zo vsetkych tychto rad nic nepomoze tak sa asi nastartujem saaam.
10. apríla 2006 o 20:11 #66643xWESTx
Účastník (Participant)milan3232 s tou elektrikou bola sranda Fakt sranda 😀
11. apríla 2006 o 5:30 #66644tlmic
Účastník (Participant)Najväčší zabijak pre moto, tak ako povedal Vidicon, je zimne prestartovanie. Motor studeny jak eskimak, sviecky taktiez, ten motor musi hrozne nafasovat. Kruzky,valce,sviecky sa tvaria asi takto 😠
12. apríla 2006 o 7:20 #66645betty
Účastník (Participant)jedni hovorite treba v zime prestartovat, dalsi teraz motor trpi asi to sami neviete co treba a ako…
12. apríla 2006 o 7:51 #66646papaya
Účastník (Participant)betty 100 ludi 100 chuti. 😀
Cital som referat o spravnom startovani motocykla… naozaj huste citanie na motorkari.cz. Podla ich odovodnenej teorie by sa vobec motor nemal nechavat bezat na mieste a uz vobec nie studeny ako mraziak. 🤐
Kamos prestartovaval asi 3x v zime moto, na jar uz ani netukla. Starter pretaca, motor sa nechyta… Ktovie preco… 😁
12. apríla 2006 o 8:05 #66647betty
Účastník (Participant)vies je to trochu cudne.clovek za to vysoli nejake tie prach y a ala JAPAN nestartuje respektivne ako sa mu chce.nech mi to normalne niekdo vysvetli.musi byt dovod preco to takto viacerim hapruje… 🙂
12. apríla 2006 o 8:54 #66648papaya
Účastník (Participant)betty nechapem co sa Ti nepaci… Jawa sa kazi ci chces alebo nie… Taliani maju tiez svoje muchy a amici ani nehovoriac. Japonske motori su na tom este velmi dobre. 🙂 Spytaj sa na to servisakov. Nechaj ten motor prekontrolovat v servise, urcite to bude len nejaka zalezena mys v karburatore 😛 😁
12. apríla 2006 o 10:12 #66649dominator
Účastník (Participant)Ja som tuto zimu neprestartovaval ani jediny raz a vcera mi to chytilo na prvy pokus, hned po stlaceni gombika!
Rok dozadu som prestartovaval asi 2-3x a na jar to chytilo az na nejaky 5-ty krat!
Moj nazor: neprestartovavat!!!12. apríla 2006 o 11:42 #66650milan3232
Účastník (Participant)Ja prestartujem vzdy tak, ze necham motor zohriat az po zapnutie ventilatora. Ked mam moto na stojane, tak hodim aj rychlost a beham kilometre ;o) . Myslim si, ze to motoru uskodit moc nemoze – kazdy to predsa parkuje v nejakej garazi a tam nie je az taka kosa ako vonku… a motorka ma behat a startovat. Ak to nerobi, niekde je chyba.
Ten clanok na motorkari.cz som cital. Zaujimave, ale je to iba nazor.
Ono na 1x to malokedy chyti – ved pocas celej zimy sa benzin odpari z karburatora. Vstrekovanie by malo chytit vzdy. -
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
TEST Vmoto Stash (2026): Elektrický ekvivalent tristovky s vodičákom na auto
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
ZBERATEĽSKÝ SVÄTÝ GRÁL: BMW predstavuje limitovanú edíciu M 1000 RR Isle of Man TT!
TEST Benda Chinchilla 350 CVT: Mestský chuligán, ktorý posiela skútre do dôchodku
SÚBOJ GENERÁCIÍ: Nový Triumph Scrambler 900 vs. ikonická klasika Bonneville T100
BMW Vision K18: šesť valcov, šesť výfukov a drzosť, akú od Bavorov dlho nebolo
TEST Voge 625 DSX: Crossover, ktorý prešiel africkou školou odolnosti
Na naháči svetom: 245 000 km na Yamahe FZ1N a nechystá sa skončiť
Ladený výfuk neznamená hlučnejší. Znamená lepší — a to je alchýmia, nie kováčstvo
TEST Kove 800X GT (2026): Čína, ktorá dospela. Prekvapenie roka na strednom Slovensku
DVOJTAKTNÁ REVOLÚCIA: Kawasaki sa po 20 rokoch vracia s veľkými 2T modelmi KX327 a KX327X!
