Connect with us

Technika jazdy spolujazdca, alebo ako na to?

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Technika jazdy spolujazdca, alebo ako na to?

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 16 až 22 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65617
    tlmic
    Účastník (Participant)

    Jazdil som vzdy sam, potom som jediny raz odviezol manzelku a zase jazdim sam. 😁

    #65618
    papaya
    Účastník (Participant)

    tlmic som na tom podobne… stacilo ist so spolujazdcom 140km/h a uz sa vozit nikto nechce.

    #65619
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Moja manzelka zacinala so mnou na CBRke. Vysvetlil som jej co a ako, dohodli sme si znamenia (idem moc rychlo = zopnutymi rukami okolo mojho brucha ma jemna stlaci okolo bokov= spomalym, ked ma viacej krat jemne stlaci jednou rukou do brucha = stojime). Prvy krat sme sa iba tak vozili, 2x sme isli na pezinsku babu – slapal som dost rychlo, aj s klopenim a nemala ziaden problem. Jazdime spolu vzdy, kedy sa da a hlavne ked nam to dovoli praca = cas.

    papaya vdaka za uznanie, porozmyslam a mozno tento tyzden nieco zbucham. Uvidim ako sa dohodnem so svojim telom, ale horucka sa blizi, kaslem ako tuberak, som v praci a zberam sa domov. Lazkat.

    #65620
    Kenny
    Účastník (Participant)

    Ja som si ako ľadvinka pojadzil a nemal som s tým skoro žiadne problémy a ani moja pilotka 😘 nie 😉

    spolujadzec je skôr o zodpovednosti jazdca za jeho zdravie,

    no držanie sa iba madla v zadu nie je až tak dobré ako sa zdá, ked sa držím iba za zadné madlo som trochu prehnutý dozadu a pri rozbiehaní to dá dosť veľké úsilie sa udržať, najčastejšie sa držím jednou rukou v predu a druhou vzadu, prípadne oboma rukami za nádrž a mierne pokrčený dopredu, s klopením som nemal žiadne problémy treba byť stále nalepený na svojho pilota 😀 a príde to samo ani sa netreba moc snažiť a v žiadnom prípade s tým bojovať, na SS je to celkom sranda 😁 klopiť v 130 ale za to klopenie na Marauderi je akoby ste sedeli na stoličke a niekto sa vás stále snažil preklopiť do boku 😁 , na Marauderi sa inak ako držať sa jazdca ani jazdiť nedá 😉

    #65621
    pa4k
    Účastník (Participant)

    Myslim ze technika jazdy jazdca a spolujazdca je dost dolezita, no ja osobne mam skusenosti, ze pokial sedi za mnou niekto jazdi na moto je to o uplne inam ako ked niekho beriem prvky krat. S tym moc dobre skusenosti nemam, moto sa nechce nahnut,zle drzanie rozptyluje jazdca, a samozrejme ked volakto sedi daleko na sadnej sedacke tak i vaha nie je az tak dobre rozlozena…preto radsej sam, hoc ak sa najde pekna babenka tak preveziem aj ju 😁

    #65622
    milan3232
    Účastník (Participant)

    Prave som zbuchal clanok a poslal. Poprosim Exeho, aby tuto diskusiu k nemu pripojil a upravil – moj prvy prispevok.

    Vdaka. Milan

    #65623
    yagiza
    Účastník (Participant)

    ja vzdy hovorim: urob si vodicak, ziskas nezavislost a mozes ist kde chces. pri jazde na moto ziskas asi taky pocit ako je to jazdit na motorke, ako keby ides testovat auto a sedis na streche 🙂

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 16 až 22 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri