Connect with us

Spravodajstvo

Honda Africa Twin Rally

Publikovaný

on

Nejakú dobu sa na internete, ale aj na výstavách objavujú najrôznejšie štúdie na tému rely verzie modelu CRF1000L Africa Twin. Najbližšie k rely biku sme boli asi v Novembri 2016 na výstave EICMA. Štúdia vtedy dostala konkrétne obrysy a víziu, akým smerom by sa vývoj mohol uberať.

Dočkali sme sa a Honda na výstave Motodays v Ríme predstavila model CRF1000L Africa Twin Rally.

Model je zjavne inšpirovaný motocyklom CRF450 RALLY, o ktorom sme pred časom písali. Mohlo by sa teda jednať o model, s ktorým bude možné doraziť na kraj sveta. Umožní to samozrejme off-roadová stavba, ale pomôže aj zníženie váhy o 7 kíl.

Predok motocykla chráni priehľadný štít a kokpit motocykla tak ostáva kompletne viditeľný pre okolie. Motocykel má nové-menšie bočné panely, ktoré budú viac vyhovovať jazde mimo spevnený povrch, osvetlenie v LED technológii a prípravu na roadbook (príplatková výbava). Na prvý pohľad upútajú zubaté pneumatiky určené pre terénnu jazdu. Obuté sú na profesionálnych ráfikoch Excel. Africa má samozrejme vymenené pruženie vpredu aj vzadu. Motoricky ostáva Rally rovnaká s bežným modelom, ale mala by mať o päť koní viac. A áno, spĺňa normu Euro 4. Vo výbave sú vylepšené ochranné prvky, detaily z karbónu, nové brzdové hadičky, odolnejší chladič, závodný tlmič výfuku a kovové stúpačky.

Motocykel má úchyty pre bočné kufre, takže môžeme čakať motocykel s turistickým potenciálom. Bude sa dodávať vo verzii s manuálnou prevodovkou a vo verzii s duálnou spojkou DCT – Dual Clutch Transmission (Čo je to duálna spojka?). Cenovo by sa manuál mal pohybovať od 21490 EUR a DCT od 22640 EUR.

Honda Africa Twin Rally

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri