Connect with us

Spravodajstvo

Hostinský druhý v Budapešti

Publikovaný

on

Maďarská metropola – Budapešť – sa v sobotu 9. 2. 2019 stala po prvýkrát v histórii dejiskom štvrtého podujatia tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta Superenduro 2019 „Maxxis FIM SuperEnduro World Championship“. Súčasťou tohto svetového podujatia bol i Európsky pohár Superenduro, v ktorom SMF reprezentovali dvaja jazdci a to Thomas Hostinský (SVK) a Mariusz Stefaniak (POL, lic. SMF).

Krásna Papp Laszlo Budapest Arena“ ponúkla účastníkom širokú a rýchlu trať. V Európskom pohári štartovalo 23 jazdcov, medzi ktorými sa objavili i vyššie uvedení jazdci SMF. Víťazstvo v EP si vybojoval jazdec z Veľkej Británie – Tom Knight. Na vynikajúcom druhom mieste skončil slovenský jazdec Thomas Hostinský, ktorý si zopakoval pódiové umiestnenie, nakoľko na prvom podujatí v Poľsku sa umiestnil na bronzovej priečke. Tretie miesto si vyjazdil Nemec Robert Scharl. Druhý SMF jazdec v poli – Mariusz Stefaniak skončil na 12. mieste.

Víťazom štvrtého podujatia MS Superenduro sa stal skúsený šesťnásobný majster sveta, poľský jazdec Taddy Blazusiak. Na druhom mieste skončil Cody Webb (USA) a na treťom Colton Haaker (USA).

Ďalšie podujatie seriálu MS Superenduro je naplánované na 9. marca 2019 v Bilbau, kde sa uskutoční i záverečné podujatie tohtoročného Európskeho pohára Superenduro 2019.  

Viac na: http://www.superenduro.org/  


Tlačová správa SMF

Thomas Hostinský (vľavo) obsadil druhé miesto v podujatí Európskeho pohára

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri